Tümü

  Kağıthane

  31 Mart 2024

  31 MART MAHALLİ İDARELER SEÇİMLERİ

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için oyunu kullanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, eşi Şengül Kurum ve oğlu Mehmet Kurum ile saat 11.00’de Kağıthane İmece İlkokulu'na geldi. Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından okul bahçesinde basın açıklaması yapan Kurum, “Oyumuzun İstanbul’umuza, ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Büyük bir demokrasi şöleni yaşayacağız. Bugün İstanbul’da İstanbul’un geleceği adına, çocuklarımızın geleceği adına çok önemli bir karar vereceğiz. Hem deprem riskinin ortadan kaldırılması hem ulaşım çilesinin bitirilmesi hem de İstanbul’da yaşayan her bir kardeşimizin huzurla, güvenle yaşayabileceği adımı inşallah sandıkta atmış olacağız." dedi.

  Tüm vatandaşların oylarını kullanmalarını ve sandıklara sahip çıkmalarını isteyen Kurum, "Gidip oylarını kullanıp, kullandıkları oylarına ve sandıklara da sahip çıksınlar. İnşallah akşam 5’te oy verme işlemi bitecek. 5’ten önce tüm vatandaşlarımız oylarını kullansın. 31 Mart bugün. Her gün bu günü söylüyorduk. 31 Mart gelecek yüzler gülecek, 31 Mart’ta güneş doğacak, inşallah bugün erken bir bayramı tüm İstanbullular ile birlikte kutlayacağız. Önce il binamızda, ardından da Saraçhane’de bu coşkuyu tüm İstanbullu kardeşlerimizle paylaşacağız." şeklinde konuştu.

  Güngören

  30 Mart 2024

  GÜNGÖREN MİTİNGİ

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle düzenlenen Güngören mitinginde önemli açıklamalar yaptı. Mevcut İBB yönetiminin belediyecilik anlayışı ile milletle 5 yıldır dalga geçtiğini söyleyen Kurum, “Deprem, algıyla çözülür mü? Deprem, reklam belediyeciliği ile çözülür mü? Trafik çilesi, ‘Engelleniyoruz Siyaseti’ ile çözülür mü? Çözülmez! Bunlar beş senedir milletimizin aklıyla alay ettiler. Millete yalan söylediler. Bu milleti kandırdılar, bu milleti aldattılar.” dedi. Kurum, CHP’li isimlerin karıştığı para sayma görüntülerini hatırlatarak, “Bu aziz milletin kaynaklarını kendi partilerini dizayn etmek için çarçur ettiler. İstanbul’un kaynaklarını, ‘yetimin hakkıdır’ demeden balya balya kendi ikballeri için dağıttılar. Üstelik bunu da yüzleri kızarmadan savundular.” diye konuştu. Mevcut İBB Başkanının mal beyanında belirtmediği villalar da Kurum’un gündemindeydi. Konuşmasını, “Devlete, millete mal beyanlarını açıkladılar, sonra bir baktık; 1,5 milyar liralık yeni mallar ortaya çıktı. Yani, biz afet bölgelerindeki kardeşlerimizin yaralarını sararken, onların derdiyle dertlenirken, bunlar kendi konforları için Boğaz’a nazır villa yapma derdine düşmüşler.” şeklinde sürdürdü. Milletin, sandıkta hesap soracağını söyleyen Kurum, “1 Nisan sabahı İstanbul’da yepyeni bir sayfa açılacak. Yine ‘Gerçek Belediyecilik’ vizyonu kazanacak; yine milletimiz kazanacak” dedi.

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum’un ardından, kürsüye teşrif eden Cumhurbaşkanı Erdoğan da Güngörenlilere seslendi. Milletin iradesini ortaya koyduğu her seçimi, siyasi partiler için bir sınama olarak tarif eden Erdoğan, “İstanbul değişimi sandıkta gerçekleştirecek. Bunun için Güngören’den öyle bir ses verin ki, iki tarafta da duymayan kalmasın. Güngören, tercihini 30 yılı aşkın süredir hep eser ve hizmet siyasetinden yana kullanmıştır. Yarın seçimlerde de rekor bir oyla Güngören’in tercihi yine AK Parti, yine Cumhur İttifakı olacaktır.” dedi.

  Arnavutköy

  30 Mart 2024

  ARNAVUTKÖY MİTİNGİ

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Arnavutköy mitinginde vatandaşlara seslendi.

  Hayallerimizi gerçekleştireceğimiz o kutlu güne sayılı günler kaldı" diyen Murat Kurum,* "Biz biliyoruz ki, ancak samimi hayaller muradına kavuşur. Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz ki, hiçbir hanemizde deprem endişesi kalmayacak, bütün yuvalarımız güvenli hale gelecek." dedi. Geride bırakılan 5 yılda İstanbul'un liyakatsizliğin ve beceriksizliğin kurbanı olduğuna dikkat çeken Kurum, "Bugün İstanbul iş bilmez bir yönetimin elinde huzursuz ve mutsuz. Bu şehri depreme hazırlayacağız dediler, tek bir çivi çakmadılar." şeklinde ifade etti. Mevcut İBB yönetiminin eser üretmediği gibi yapılan projeleri de eleştirdiğine vurgu yapan Kurum, "Bu iş bilmez yönetim İstanbul’da tek bir eser üretmedi. Sen, İstanbul’u kara kışa teslim edip büyükelçilerle yemek yerken; biz İstanbul’un 39 ilçesinde 80 bin yuvayı vatandaşlarımıza teslim ediyorduk." dedi. İstanbulluların 31 Mart günü, gerçek belediyecilik mi yoksa sosyal medya belediyeciğini mi tercih edecek bunun kararını vereceğini söyleyen Murat Kurum, "Onlar kayağa giderken biz Elazığ’ın, Malatya’nın sokaklarında kardeşlerimizle mücadele ediyorduk. Yarın hayallerimizi gerçekleştirecek miyiz, yoksa algı belediyeciliğine devam mı edilecek bunun kararını vereceğiz." şeklinde konuşmasını tamamladı.

  TRT Haber

  29 Mart 2024

  TRT HABER CANLI YAYIN

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, TRT Haber’e konuk oldu. Kurum, ‘Seçim Özel’ yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kurum, İstanbul seçmeninin 31 Mart’ta tercihini hizmetten yana kullanacağından emin olduğunu söyledi. Kampanya sürecinde vatandaşın ihtiyaçlarını dinlediğini belirten Kurum, “90 gündür sahada İstanbul’un 39 ilçesinde vatandaşımızla buluştuk. Esnafımızla, STK’larla, muhtarlarla bir araya geldik. Toplumun tüm kesimlerini dinledik. Vatandaşımız problemlerini anlattı ve destek beklediklerini söyledi. İstanbul’un geleceğine dair hayalleri anlattılar. Yoğun bir süreç geçirdik. Her geçen gün sevgi kar topu gibi büyüdü. Sabahın erken saatlerinde başlayıp gece yarısına kadar süren bir maraton vardı. Bakanlık dönemimizde yaptıklarımızı anlattık. Geçmişte yaptıklarımızı; sellerde, afetlerde nelerle karşılaştık, onları anlattık. İstanbul vizyonumuzu ortaya koyduk. ‘Ulaşılabilir İstanbul’, ‘Risksiz İstanbul’ ve ‘Eşsiz İstanbul’. İstanbul’da 1 Nisan itibariyle neler yapmak istediğimizi paylaştık. Güzel bir süreç yürüttük. İstanbul’a ilişkin 5 yıllık süreçte neler yapmak istediğimizi anlattım. İstanbul’un sorunları var ve vatandaşımız da çözümleri duymak istiyor. İstanbul’un 31 Mart’ta sandığa gittiğinde tavrını eserden yana kullanacağına eminim. İlk gün de buna emindim, şimdi de eminim.” dedi.

  Sancaktepe

  29 Mart 2024

  SANCAKTEPE MİTİNGİ

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sancaktepe mitinginde vatandaşlara hitap etti. İstanbul'un iş bilmez belediye yönetiminin elinde huzursuz olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Kurum, "Çünkü geride bıraktığımız 5 yılda İstanbul, liyakatsizliğin kurbanı oldu. Beceriksizliğe mahkûm edildi. Bu şehri depreme hazırlayacağız dediler, tek bir çivi çakmadılar. Reklama, algıya ayırdıkları bütçeyi depreme ayırmadılar. Ulaşım sorununu çözeceğiz dediler, tam bir çileye dönüştürdüler.’’ dedi. Mevcut İBB yönetimini savurganlıkla suçlayan Murat Kurum, ‘’ Biz onların savurduğu paraları, İstanbul’un projelerinde kullanacağız. Onların siyasi kariyeri için ayırdıkları kaynakları biz İstanbul’a harcayacağız. İstanbul’un hakkını, İstanbul’a teslim edeceğiz. Bu millet kendini unutanlara, kaybolan yıllarının hesabını sandıkta soracak. Sandık milletin mahkemesidir. 31 Mart’ta sandık gelecek, hesap kesilecek.’’ şeklinde konuştu. Gerçek belediyecilik yapacaklarını vurgulayan Kurum, ‘’Büyük ve güçlü Türkiye hedefini ve bu hedef doğrultusunda projelerimizi teker teker yapacağız. Biz hiçbir zaman algı polemikleri tarafında olmayacağız. Laf değil, iş yapacağız, eser yapacağız.’’ sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

  Mitingte konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, ‘’Tüm İstanbul haritasını Cumhur İttifakı‘nın renkleriyle boyamaya var mıyız? Büyükşehir‘de Murat Kurum diyor muyuz? İnanıyorum ki Sancaktepe metro kuyularını dolduranlara yürüyün demeyecek. Sancaktepe‘nin eser ve hizmet siyasetiyle yola devam diyecek.’’ dedi.

  Sultanbeyli

  29 Mart 2024

  SULTANBEYLİ MİTİNGİ

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sultanbeyli mitinginde vatandaşlara hitap etti. İstanbul için hayallerini gerçekleştirmesine sayılı günler kaldığını dile getiren Murat Kurum, “Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz ki, hiçbir hanemizde deprem endişesi kalmayacak, bütün yuvalarımız güvenli hale gelecek. Trafik çile olmaktan çıkacak. Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz ki, sokaklarının huzur ve güvenle dolduğu, gençlerin geleceğe umutla baktığı, kimsenin kendini yalnız hissetmediği bir İstanbul.” dedi.

  Mevcut yönetimin İstanbul’a verdiği sözlerin hiçbirini yerine getirmediğini sözlerine ekleyen Kurum, “Bu millete yalan söylediler. Bu milleti kandırdılar, bu milleti aldattılar. Hala aldatmaya da devam ediyorlar. 2019’daki kampanyalarında geldiler, konuştular, vaat ettiler, oyunuzu isteyip gittiler. Yüzlerce vaat verdiler; makamlarına oturur oturmaz da hepsini unuttular. Biz deprem bölgesinde kardeşlerimiz için sağlam ve huzurlu yuvalar yaparken, bunlar balya balya para kuleleri yaptılar. Devlete, millete mal beyanlarını açıkladılar, sonra bir baktık, 1,5 milyar liralık yepyeni mallar ortaya çıktı. Sen İstanbullulardan mal beyanını niye saklarsın, niye doğruyu söylemezsin. Bunlar böyle işte.” ifadelerini kullandı.

  CHP’li İBB yönetiminin aksine İstanbul’un parasını İstanbul’a, İstanbul’un geleceğine harcayacaklarının altını çizen Kurum, “Biz onların savurduğu paraları, İstanbul’un projelerinde kullanacağız. Onların siyasi kariyeri için ayırdıkları kaynakları biz İstanbul’a harcayacağız. İstanbul’un hakkını, İstanbul’a teslim edeceğiz. Bu millet kendini unutanlara, kaybolan yıllarının hesabını sandıkta soracak. Sandık milletin mahkemesidir. Sandık günü hesap günüdür. İşte o gün, 31 Mart’ta sandık gelecek, hesap kesilecek.” şeklinde konuştu.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise mitingdeki konuşmasında, İstanbul’un birinci gündeminin deprem olduğunu vurguladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum’un afet bölgelerindeki çalışmalarına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Allah’ın izniyle Murat Kurum kardeşim ve tüm ilçe belediyeleri ile önümüzdeki beş yılda İstanbul’daki depreme dayanıksız yapıların hepsini inşallah dönüştürecek, tam bir seferberlik anlayışı ile çalışarak 650 bin konutun dönüşümünü inşallah beş yıl gibi kısa süre içinde tamamlayacak.” dedi.

  Loading...
  Loading...
  Loading...
  Loading...
  Loading...
  Loading...
  Loading...