1.BÖLGE 3 KADEME MAHALLE BAŞKANLARI BULUŞMASI

Konuşmalar

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Üsküdar’da AK Parti Mahalle Başkanları ile bir araya geldi. “İstanbullular artık, CHP’li mevcut yönetimin sorumsuzluğundan illallah etmiştir.” diyen Kurum, Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu programında açıklanan projelerin vatandaşlarda sevinç ve mutluluğa sebep olduğunu ifade etti. İstanbul için AK Parti teşkilatları ile hiç durmadan çalışacaklarının altını çizen Kurum, yarı zamanlı belediyecilik döneminin bitip, 7/24 hizmet döneminin başlayacağını vurguladı. Kurum, “Ellerimizi, İstanbul’un tarihini değiştirecek 650 bin yeni yuvayı inşa etmek için birleştireceğiz. İstanbul’un metro gitmeyen tek bir ilçesini bırakmayacağız. İstanbul’un her yerine kesintisiz ulaşımı başaracağız. Trafik çilenizi bitireceğiz.” dedi.

“İstanbullular artık CHP’li mevcut yönetimin sorumsuzluğundan illallah etmiştir”

 Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu programında 10 temel başlıkta açıklanan projelerin vatandaşlarda sevinç ve mutluluğa sebep olduğunu sözlerine ekleyen Kurum, “Benim sahada iki tespitim var. Birincisi bıkkınlık, ikincisi mutluluk. İstanbullular artık, CHP’li mevcut yönetimin sorumsuzluğundan illallah etmiştir. Aynı insanımız, gençlerimiz, kadınlarımız yeniden başlamanın umuduyla da dopdoludur, heyecanlıdır, coşkuludur. Ben vatandaşımıza o güveni verdiğimizi bana bakan gözlerde görüyorum, bana sarılan kardeşlerimizde hissediyorum. Ne demişler, mutluluk paylaştıkça çoğalır. İstanbul’da mutluluk çoğalıyor.” ifadelerini kullandı.

 

“Bizim sözlerimiz; öyle kollarını boşa sıvayanların verdiği sözlere benzemez”

 “Bizim sözlerimiz; öyle kollarını boşa sıvayanların verdiği sözlere benzemez” diyen Kurum, “Bizde kollar bir kere sıvandı mı bir daha geri sarılmaz. O kollar artık bizim değil bu milletin koludur. O kollar gider; afetzede kardeşlerimize sarılır; Elazığ’da, Malatya’da, İzmir’de, Antalya’da, Kastamonu’da, Giresun’da ve daha birçok yerde; 365 bin yeni yuvaya dönüşür. Asrın felaketini yaşamış 11 ilimize derman olmak için, 3 ayda dünyada eşi görülmemiş bir başarıya imza atar, 180 bin yeni yuvanın inşasını başlatır. Milletin acısına ortak olur, milletin geleceğini kurar. Şimdi o kollar; 25 yıllık bir tecrübeyle; bir daha kapanmamak üzere yeniden sıvanmıştır. Ve İstanbul yeniden dirilişe geçene kadar, İstanbul yeniden yükselişe geçene kadar da kapanmayacaktır.” diyerek sözlerine devam etti.

 

“Ellerimizi İstanbul’un tarihini değiştirecek 650 bin yeni yuvayı inşa etmek için birleştireceğiz”

 İstanbul için AK Parti teşkilatları ile hiç durmadan çalışacaklarının altını çizen Kurum, “Hep birlikte, ellerimizi birleştireceğiz. Çünkü biz İstanbul’u sizlerle beraber dönüştüreceğiz. Ellerimizi; güvensiz, çürük binalarda endişe içinde uykuları bölünen annelerin elleriyle birleştireceğiz. Ellerimizi; İstanbul’un tarihini değiştirecek 650 bin yeni, sıcak, güvenli yuvayı inşa etmek, vatandaşımıza 100 bin yeni sosyal konut yapmak için birleştireceğiz. Yüreklerimizi; CHP’li mevcut yönetimin büyüttüğü trafik çilesiyle, ömründen 3,5 yıl kaybeden kardeşim için; adaletsiz belediyeciliğin hışmına uğramış, bir sabah belediyeye gittiğinde kartı çalışmamış, boynu bükük olarak yavrularının yanına dönmüş, mazlum kardeşlerimiz için buluşturacağız. Belediyeden en ufak bir destek alamamış emeklilerimiz, yaşlılarımız için buluşturacağız. Gerçek ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimiz için buluşturacağız.” dedi.

 

“7/24 belediyecilik yapacağız, sadece İstanbul diyeceğiz”

 “Yarı zamanlı belediyecilik yapmayacağız; ‘arada bir İstanbul’ demeyeceğiz. 7/24 belediyecilik yapacağız, Sadece İstanbul diyeceğiz.” diyen Kurum, Büyükşehir Belediyesi olarak başaracakları hedefleri sıraladı.

 “Sadece İstanbul diyeceğiz. 650 bin yuvayı 5 yılda bitireceğiz. 100 bin sosyal konutu 18 ayda tamamlayacağız. İstanbul’un metro gitmeyen tek bir ilçesini bırakmayacağız. Ortalama yolculuk süresini 64 dakikadan 39 dakikaya düşüreceğiz. Yeni metrobüs ve otobüs hatlarıyla İstanbul’un her yerine kesintisiz ulaşımı başaracağız. Trafik çilenizi bitireceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

“İstanbul’un zenginliğinden her kesimi faydalandıracağız”

 “İstanbul’un zenginliğinden her kesimi faydalandıracağız” diyen Kurum, ulaşımda gençlere yüzde 40 indirim yapılacağının ve 0-6 yaş arası çocuğu olan babalara da çocuklarıyla ücretsiz seyahat hakkı verileceğinin altını çizdi.

 Toplantıda AK Parti Üsküdar Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından "Muradınız Gençliğe Emanet' yazılı pankart açıldı.

 Etkinlikte Kurum’a AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Akın Bayram, İsmet Öztürk, Muammer Birdal, Ahmet Kaan ve F. Zehra Şener, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Saliha Demirer, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Erdem Demir eşlik etti.

Haber Galeri