24 TV

24 Mart 2024

24 TV CANLI YAYIN

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, 24 TV’de yayınlanan ‘Arafta Sorular’ programına konuk oldu; canlı yayında, gazeteci Esra Elönü’nün sorularını yanıtladı.

Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olma sürecini anlattı. Vatandaşların sahada kendisini istediğini belirten Kurum, “Çalışmalar yaparken vatandaşımız şu söyledi; ‘Önce Mayıs seçimlerini alacağız, Sayın Cumhurbaşkanımızı Başkan yapacağız, ardından da Mart seçimlerinde seni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapacağız.’ Sayın Cumhurbaşkanımız da takdir etti, aday olduk.” dedi.

İstanbulluların afetlerde Belediye Başkanı’nı yanında görmek istediğini söyleyen Murat Kurum, “Vatandaşımız Belediye Başkanı’ndan İstanbul’u bir basamak olarak görüp, CHP’yi dizayn etmesini beklemez. En zor gününde Belediye Başkanı’nın yanında olmasını bekler. Bir sel, afet olduğunda dizinin dibinde olmasını bekler, işinin çözülmesini ister, balıkçıda Büyükelçi ile balık yemesini beklemez.” şeklinde konuştu.

Göreve gelir gelmez İstanbul’daki ulaşım çilesini bitirmek için çalışacaklarını belirten Kurum, “Biz mevcut metro hattını 650 kilometreye çıkaracağız. İki yakaya 122 kilometre tünel yapacağız. Alternatif yollar yapacağız. Motosiklet yolları, bisiklet yolları yapacağız. Vatandaşımız ulaşımda nereye, ne zaman gideceğini bilecek. Biz onlar gibi metro hattı iptal eden bir Belediye Başkanı olmayacağız.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...