3. BÖLGE 3 KADEME MAHALLE BAŞKANLARI BULUŞMASI

Konuşmalar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bağcılar'da AK Parti Mahalle Başkanları ile bir araya geldi.

Burada partililere seslenen Kurum, “Ellerimizi güvensiz çürük binalarda endişe içinde yaşayan, annelerimizin babalarımızın uykularını bölen, en ufak sarsıntıda bile korkular yaşayan bizim güzel annelerimizin elleriyle birleştireceğiz. Ellerimizi, İstanbul’un tarihini değiştirecek 650 bin yeni sıcak güvenli yuvayı yapmak için birleştireceğiz. Ellerimizi vatandaşımıza 100 bin yeni sosyal konut yapmak için birleştireceğiz. Bu eller İstanbul’un kaynaklarını israf etmeyecek. Haksızlık etmeyecek. Milleti sahipsiz bırakmayacak. Bu aziz millet için ellerimizi nasıl birleştiriyorsak yüreklerimizi de buluşturacağız. Yüreklerimizi Cumhuriyet Halk Partili mevcut yönetimin büyüttüğü, trafik çilesiyle ömrümden 3 buçuk yılı kaybeden kardeşim için buluşturacağız. Adaletsiz belediyeciliğin hışmına uğramış, bir sabah belediyeye gittiğinde kartı çalışmamış ve boynu bükük evine, yavrularına geri dönmüş ve o işsiz kaldığında ekmeğinden olmuş mazlum kardeşlerimiz için buluşturacağız. Belediyeden en ufak bir destek alamamış emeklilerimiz, yaşlılarımız için buluşturacağız. Gerçek ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için buluşturacağız.” ifadelerini kullandı.

Bağcılar'da 'Mahalle Başkanları Buluşması' etkiliğinin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Kurum, "Yaklaşık 1500 kardeşimiz buradalar. Büyük bir coşku ve heyecanla sizinle görüşmek istiyorlar." diyerek söze başladı. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan coşkulu kalabalığı, "Sizi, gecenin bu saatinde en kalbi duygularla selamlıyorum. Heyecanınız heyecanım, coşkunuz coşkumdur. Şu anda inşallah İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızla yaptığınız bu toplantının, 31 Mart akşamının müjdesi olmasını diliyorum" ifadeleriyle selamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Üçüncü bölgenin bütün mahalle temsilcilerine inanıyorum. Bütün ev ev, kapı kapı dolaşarak inşallah sandıkları nasıl patlatacağını da görür gibiyim. Durmadan usanmadan ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları hep beraber çalışmak suretiyle üçüncü bölgeyi bu defa çok daha farklı alacağınızıa inanmak istiyorum." dedi.

Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Adayı Kurum'a desteğini de "Durmadan, usanmadan koşmaya gayret etmeye var mısınız? İnşallah bu seçimlerde özellikle sandıkları patlatmaya var mısınız? Ben, Murat Başkanı sizlere emanet ediyorum. Murat kardeşimiz sizlere emanettir." sözleri ile dile getirerek telefon görüşmesini sonlandırdı.

Haber Galeri