Arnavutköy

30 Mart 2024

ARNAVUTKÖY MİTİNGİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Arnavutköy mitinginde vatandaşlara seslendi.

Hayallerimizi gerçekleştireceğimiz o kutlu güne sayılı günler kaldı" diyen Murat Kurum,* "Biz biliyoruz ki, ancak samimi hayaller muradına kavuşur. Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz ki, hiçbir hanemizde deprem endişesi kalmayacak, bütün yuvalarımız güvenli hale gelecek." dedi. Geride bırakılan 5 yılda İstanbul'un liyakatsizliğin ve beceriksizliğin kurbanı olduğuna dikkat çeken Kurum, "Bugün İstanbul iş bilmez bir yönetimin elinde huzursuz ve mutsuz. Bu şehri depreme hazırlayacağız dediler, tek bir çivi çakmadılar." şeklinde ifade etti. Mevcut İBB yönetiminin eser üretmediği gibi yapılan projeleri de eleştirdiğine vurgu yapan Kurum, "Bu iş bilmez yönetim İstanbul’da tek bir eser üretmedi. Sen, İstanbul’u kara kışa teslim edip büyükelçilerle yemek yerken; biz İstanbul’un 39 ilçesinde 80 bin yuvayı vatandaşlarımıza teslim ediyorduk." dedi. İstanbulluların 31 Mart günü, gerçek belediyecilik mi yoksa sosyal medya belediyeciğini mi tercih edecek bunun kararını vereceğini söyleyen Murat Kurum, "Onlar kayağa giderken biz Elazığ’ın, Malatya’nın sokaklarında kardeşlerimizle mücadele ediyorduk. Yarın hayallerimizi gerçekleştirecek miyiz, yoksa algı belediyeciliğine devam mı edilecek bunun kararını vereceğiz." şeklinde konuşmasını tamamladı.

Arnavutköy

19 Mart 2024

İSTANBUL HAVALİMANI – ARNAVUTKÖY METRO AÇILIŞI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul Havalimanı-Arnavutköy Metro Hattı Açılış Töreni’ne katıldı. Videokonferans ile İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hattının açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart seçimleri sonrası İstanbul’un 'Siztem İstanbul Projesi' ile keyfi, kibirli ve kirli zihniyetlerden kurtulup programlı, planlı, projeli, şeffaf, adil bir yönetime kavuşacağını belirtti. Ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Kurum'a seslenerek; "Şuandaki Belediye Başkanı bunu da sahiplenir. Bunu onun sahiplenmemesi için millete iyi anlatmak lazım. Murat, sahip çıkın. Malınıza sahip çıkmazsanız bu adamlar sahip çıkar" dedi. Kurum ise, "Anlaşıldı Sayın Cumhurbaşkanım" yanıtını verdi.

Murat Kurum, 'Çilesiz İstanbul' için dev bir ulaşım yatırımını hizmete aldıklarını belirterek, "İstanbul Havalimanı-Arnavutköy Metro Hattımızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu muhteşem eserimiz, İstanbul’umuza, Arnavutköy’ümüze hayırlı uğurlu olsun." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurdele kesiminin ardından hattın 31 Mart'a kadar da ücretsiz olacağını sözlerine ekledi.

Arnavutköy

28 Şubat 2024

OLTA BALIKÇILARI İLE BİR ARAYA GELDİK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sarıyer’de olta balıkçıları ile bir araya geldi.

Arnavutköy

21 Şubat 2024

ARNAVUTKÖY SANAYİCİ VE İŞ İNSANLARI BULUŞMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Arnavutköy sanayicileri ve iş insanlarıyla bir araya geldi. Buradaki konuşmasına İstanbul için çalışan sanayici ve iş insanlarına teşekkür ederek başlayan Kurum, “1 Nisan sabahı için planlamamızı şimdiden yapıyoruz. Çünkü bizim en büyük gayemiz; sizlere, İstanbullu kardeşlerimize, çok daha güzel bir gelecek hazırlamaktır. Ve İstanbul’umuzu hep birlikte Türkiye Yüzyılı’nın öncü şehri yapmaktır.” dedi. ''Birileri ne yazık ki, bu gerçeklikten, İstanbul’un gerçeklerinden kopuk bir şekilde yaşıyor.” diyerek mevcut İBB Başkanı’nın 650 bin konutun kentsel dönüşümüne ilişkin ‘Asla yapılmamalı’ demesini eleştiren Kurum, “İstanbul’un depreme hazırlanmasını ve kentsel dönüşümünü dert edinmediği için, bu yöndeki tedbirleri, projeleri ve yatırımları da gereksiz görüyor. Biz bunu zaten biliyorduk, ama şimdi kendisi de itiraf etmiş oldu. İstanbullu hemşerilerimiz de aramızdaki farkı daha net görmüş oldu. Çünkü bizim uzmanlık alanımız yapmak, eser üretmek. Onunkisi ise temel atmamak, yapmamak, yapılana engel olmak. İşte fark burada. Yapmak ya da yapmamak, işte bütün mesele bu.” ifadelerini kullandı. İstanbul’u depreme hazırlamak için her türlü çalışmayı yapacaklarını sözlerine ekleyen Kurum, “Söz verdiğimiz 650 bin konutu yapacağız, vatandaşlarımıza sıcak yuvalarını teslim edeceğiz.” dedi.

CHP ve DEM Parti arasındaki ‘Kent uzlaşısı’ hakkında da açıklamalar yapan Kurum, “Milletimiz her şeyin farkında. Bu kazara ortaya çıkmış bir ittifak değil, bilinçli bir ittifaktır. Apaçık, ayan beyan bir ittifak vardır. Milletimiz bu kirli siyaset senaryolarına bugüne kadar prim vermemiştir, bundan sonra da prim vermeyecektir. Tarihte ne zaman İstanbul üstüne bir hesap ve pazarlık olsa, bu millet gereken cevabı vermiştir, 31 Mart’ta da yine gereken cevabı sandıkta verecektir.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...