Avcılar

23 Mart 2024

FİRUZKÖY TRAKYA VE RUMELİ KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMA VAKFI ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Firuzköy Trakya ve Rumeli Kültürünü Yaşatma Vakfı’nı ziyaret etti. Beş yıllık süreçte İstanbul’da vatandaşların problemlerinin, sorunlarının çözümü adına iradenin ortaya konulmadığını söyleyerek konuşmasına başlayan Kurum, ‘’Biz bir şey söylüyorsak onu çözmek adına, o iradeyi ortaya koyar, bir söz verdiysek o sözü gerçekleştirmek için de ne pahasina olursa olsun çalışır, çabalar ve onu yaparız. Şimdi imar hakkı siyasi bir malzeme olamaz. Bakın olamaz ama maalesef gelinen süreçte Firuzköy’ün imar hakkına ilişkin bir adım atılmamış, çözülmemiş.’’ dedi.

CHP’nin iç çekişmeleri nedeniyle Avcılar’ın ve Firuzköy’ün imar planlarının sekteye uğradığını ifade eden Kurum, ‘’Avcılar deprem riski en yüksek ilçelerimizden biri. Cumhuriyet Halk Partisi'nin iç hesaplaşmaları süreci buraya getirmiş. Büyükşehir Belediye Başkanı ayrı, teşkilatı ayrı bir söylemde. Bu çekişme olduğu için sonunda Firuzköy’ün imar planlarının yapılmamasıyla neticelendi. Biz buradaki vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü adına hangi kararı almamız gerekirse o kararı alacağız.’’ şeklinde konuştu. Milletin sorunlarını çözmek için çaba harcayacaklarını söyleyen Kurum, ‘’Devletin temsilcisiyiz, devletine İstanbul'da laf yetiştiren olamayız. Devletin kaynaklarını, milletin kaynaklarını millete harcayacağız. Milletin sorunlarını çözmek için harcayacağız, kendi geleceğimiz için değil.’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Vakıfta bulunan Avcılar Belediyesi’nin CHP’li eski Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci de Firuzköy’ün imar problemleri ile ilgili olarak Murat Kurum’a bilgi verdi. Değirmenci, Murat Kurum isminin altına imzasını atacağını belirterek, "2007 ya da 2008 yılından tanıyorum sizi ve şunu çok net bir şekilde söyleyebilirim. Siz Emlak Konut’ta ve TOKİ‘de çok etkin ve önemli görevler yaptınız. İnsan olarak sizi çok iyi tanırım. Murat Kurum isminin altına imzamı atarım. Siyasetle ilgili başka kulvarlarda koşuyoruz ama ben size çok net bir şekilde fikrimi de beyan ediyorum. Beklentiler gerçekten çok yüksek. Bizim beklentilerimiz bu.’’ dedi.

Avcılar

23 Mart 2024

AVCILAR MİTİNGİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Avcılar mitinginde vatandaşlara hitap etti. Meydanın coşkusuna bakarak İstanbul'un artık kararını verdiğini söyleyen Kurum, "İnsanlarımız, Avcılar da İstanbul da yan gelip yatan değil, iş yapan bir belediyecilik istiyor" dedi. “İBB yönetiminin 5 yılda başlayıp bitirdiği tek şey İstanbul.” diyerek sözlerine devam eden Murat Kurum, “Metrolar bozuldu umursamadılar. İstanbul halkı metrobüsleri itmek zorunda kaldı, otobüsler yandı, gibi tembelliklerini bile ‘çalıştırmıyorlar’ algısıyla üzerlerinden atmaya çalışıyorlar. Halbuki çalıştırmayan onlardı. İstanbullulara hiçbir hizmeti götürmediler. Ama ne hikmetse balya balya paraları saymaya yarayan para makineleri tıkır tıkır işliyor.” ifadelerini kullandı. CHP’li yönetimin kadınları ev hanımları ve çalışanlar olarak ikiye böldüğünü belirten Kurum, “Ayrımcılık yapıyorlar. Kadınlarımız AK Parti’mize destek oluyor diye ‘onları kadından saymamak gerekir’ diyorlar. Öbür eş başkan da bedelli askerlik yapanların oyuna talip değiliz diyor. Sen kimsin ki vatandaşımızın vatan sevgisini sorguluyorsun." diyerek serzenişte bulundu. Mevcut İBB yönetiminin verdiği sözleri makamlarına oturdukları gün unuttuğunu belirten Kurum, “Binlerce kadın emekçimizin emeği ve ekmeğiyle oynadılar, işlerine son verdiler. Kadınlarımızın emeğine ihtiyaç duyan İSMEK’in şubelerini kapattılar." dedi. Avcılar'da dönüşüm seferberliğini başlatacaklarını söyleyen Kurum, "1 Nisan’dan itibaren Avcılar’ın en riskli bölgelerden işe başlayacağız. Tek bir riskli yapı kalmayana kadar Avcılar için çalışacağımızın sözünü buradan veriyoruz." diyerek kentsel dönüşümün önemine değindi. 31 Mart seçimlerine çok kısa bir süre kaldığını söyleyen Kurum, "Şimdi artık çok daha fazla çalışma zamanı.Hepiniz ailenize; eşinize, çocuklarınıza bizi anlatın. Projelerimizi anlatın. Kahvede, işyerinde arkadaşlarınızın gönlünü alarak yatırımlarımızı anlatın. Kimse, İstanbul’un geleceğini kendi kaderine bırakmasın, makus talihine terk etmesin. Kimse bu kutlu şehri bu sorumsuzlara, bu duyarsızlara, bu beceriksizlere, bu mirasyedilere bırakmasın" şeklinde sözlerini tamamladı.

Avcılar

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM AVCILAR YEŞİLKENT CEMEVİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Kurum, ilçe ziyaretleri kapsamında Avcılar’daydı. Yeşilkent Cemevi’ni ziyaret eden Kurum, “Tüm İstanbullulara, kimseyi ayırt etmeden, hizmet etmek için yola çıktık. Avcılar’ın her sokağına huzur getirmek için bu yola çıktık. Birliğimizi, beraberliğimizi kimse bozamaz.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Kurum, İstanbul’da ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Avcılar’da esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Kurum, Yeşilkent Cemevi’ni ziyaret etti. Burada bir konuşma yapan Kurum, “Sevgili Ehl-i beyt aşıkları, merhaba kardeşlerim, merhaba Hz. Hüseyin’in matemini her daim yüreğinde taşıyanlar, bugün burada olmaktan, siz değerli kardeşlerimle bir arada olmaktan çok mutluyum. Burada bulunan, bu kardeşlik sofrasında olanlara, sevgili canlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasına başladı.

Avcılar’ın her sokağına huzur getirmek için yola çıktıklarını belirten Kurum, “İstanbul için yola çıktık. Biz bu yola sevgi için çıktık. Tüm İstanbullulara, kimseyi ayırt etmeden, hizmet etmek için çıktık. Avcılar’ın her sokağına huzur getirmek için bu yola çıktık.” dedi.

"Bir olalım, iri olalım, diri olalım…"

Hacı Bektaş-ı Veli’nin sözlerini hatırlatan Kurum, “Ne diyor Hünkâr Hacı Bektaş-ı Veli: "Bir olalım, iri olalım, diri olalım." İşte biz böyle Hünkar’ın sözünün takipçisi olursak birliğimizi, beraberliğimizi kimse bozamaz.” ifadelerini kullandı.

“Siz isteyeceksiniz biz yapacağız”

Kurum, “Bu yüzden birlikte İstanbul’u yöneteceğiz. Siz isteyeceksiniz biz yapacağız. Bizim sözümüz askıda kalmaz. Ben hep yanınızda olacağım. Her zaman ulaşılabilir olacağım. Ne sorununuz varsa gece demeden gündüz demeden çalışıp çözeceğim.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

11 Ocak 2024

Avcılar

11 Ocak 2024

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM AVCILAR’DA

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Avcılar-Tahtakale mahallesinde, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve muhtarlarla buluştu. Kurum, özellikle kentsel dönüşüm ve ulaşımla ilgili projelerini anlattı. Kurum, “İlk iş olarak; Avcılar’da dönüşüm seferberliğini başlatacağız. En riskli bölgelerden işe başlayacağız. Tek bir riskli yapı kalmayana kadar Avcılar için çalışacağız. Biz göreve gelir gelmez, Halkalı’dan Avcılar’a metroyu bir durak daha uzatacağız. Tahtakale-Ispartakule mevkiine yeni bir metro hattı daha açacağız. Sadece Avcılar’da değil; İstanbul’da metronun ulaşmadığı tek bir ilçe bırakmayacağız.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, seçim çalışmalarına devam ediyor. Kurum, Perşembe günü Avcılar – Tahtakale mahallesinde sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi. Murat Kurum’a, Ak Parti İstanbul İl başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve partililer eşlik etti. İstanbul için yola çıktıklarını söyleyen Kurum, “Bu yola biz, ‘Güzel İstanbul Yolu’ diyoruz. Güzel İstanbul yolunda bizi; hizmete hasret çeken İstanbul bekliyor” dedi.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...