BAĞCILAR EV HANIMLARIYLA BULUŞMA TOPLANTISI

Konuşmalar

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bağcılar’da ev hanımlarıyla bir araya geldi. “Bizim dönemimizde İstanbul’da söz ve hak sahibi olacaksınız.” diyen Kurum, kadınlar için hazırladıkları projelerini açıkladı. İlk işini kuran 100 bin girişimci kadın için 100 bin lira destek ödemesi yapılacağını söyledi. 39 ilçede hızla kentsel dönüşüm projelerini hayata geçireceklerini ifade eden Kurum, “İstanbul’un en riskli yerlerinden başlayarak bir seferberlik ilan edeceğiz.” dedi. Tüm İstanbullu annelerin endişesini gidermek için çalışacaklarını sözlerine ekleyen Kurum, 39 ilçede hizmet verecek tesislerle sokak hayvanları sorununa çözüm bulacaklarını belirtti.

“Bizim dönemimizde İstanbul’da söz ve hak sahibi olacaksınız”

 İstanbul’un kadın aklı ve aksiyonuyla yeni bir çerçeve çizmesi için çalıştıklarının altını çizen Murat Kurum, “Sizler bizim dönemimizde İstanbul’da söz ve hak sahibi olacaksınız. Sizler; hangi sektörde iş yapmak isterseniz, biz tam o karar noktasında hemen yanınızda olacağız.” diyerek kadınlar için hazırladıkları projelerini açıkladı.

 

 “100 bin girişimci kadınımıza 100 bin lira”

 İlk işini kuran 100 bin girişimci kadın için 100 bin lira destek ödemesi yapılacağını belirten Kurum, “İşini geliştir diyeceğiz. ‘Gözün arkada kalmasın Büyükşehir burada’ diyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

“Trafik çilesini süratle çözeceğiz”

 İstanbullu her vatandaşın yılda 288 saatini trafikte harcadığının altını çizen Murat Kurum, “Trafik çilesi her birinizin ömründen tam 3 buçuk yıl çalıyor. Eşiniz, çocuğunuz işten, okuldan çıkıyor ama ne zaman eve dönecek belli değil. İstiyoruz ki hiçbir annemizin gözü yollarda kalmasın. Bu anlayışla; trafik çilesini, yeni metrolarla, tünellerle, otopark sistemleriyle ve daha birçok ulaşım atılımıyla; süratle çözeceğiz. Sizlere rahat bir nefes aldıracağız. Bundan sonra tüm sevdiklerinizle daha çok vakit geçireceksiniz. İstanbul’un keyfini doya doya çıkaracaksınız.” dedi.

 Emeklilerin ve tüm büyüklerin her anında yanında olacaklarını belirterek, ihtiyaç sahibi emeklilerin İstanbul kartlarına her ay 2500 lira destek ödemesi yapılacağını açıkladı.

 

“39 ilçemizde, laf değil iş ürettik”

 Kurum, “Bağcılar’ımızda sizlerin güvenini boşa çıkarmamak için var gücümüzle çalıştık. Başkanımızla birlikte; kentsel dönüşümden millet bahçelerine, çevre ve doğa koruma projelerinden finansal desteklere kadar her alanda bu güzel şehrin yanında olduk. Bağcılar’da ve 39 ilçemizde, laf değil iş ürettik.” diyerek sözlerini sürdürdü.

 

“İstanbul’un en riskli yerlerinden başlayarak bir seferberlik ilan edeceğiz”

 “İstanbullu vatandaşlara ‘afetlere dirençli bir İstanbul’ vadediyoruz.” diyen Kurum, 39 ilçede hızla kentsel dönüşüm projelerini hayata geçireceklerini ifade etti.

 Komşuluk ilişkilerinin odağa alındığı 650 bin yeni yuvanın hızla inşa edileceğini belirtecek, “Planlı programlı bir şekilde, ekip ruhuyla hareket ederek; İstanbul’un en riskli yerlerinden başlayarak bir seferberlik ilan edeceğiz.” dedi.

 Kentsel dönüşüm ödemelerinde kolaylık sağlamak adına başlatılacak ‘Yarısı Büyükşehirden’ kampanyası ile 700 bin lira hibe desteği ve 700 bin lira kredi desteği sağlanacağının altını çizdi. Evlerin 18 ayda teslim edileceğini belirten Kurum, 100 bin lira taşınma yardımı yapılacağını söyledi.

 

“39 ilçemize hizmet verecek tesislerimizi kuracağız”

 “Tüm gücümüzle Bağcılarlı, İstanbullu annelerimizin endişesine odaklanıyoruz.” diyen Kurum, başıboş gezen yüzbinlerce sokak hayvanı için hazırlanan projelerini açıkladı.

 Kurum “Biz göreve gelir gelmez; 39 ilçemize hizmet verecek tesislerimizi kuracağız. Bakıma, tedaviye ihtiyaç duyan hayvanlarımızın ön bakımlarını buralarda yapacağız. Anadolu ve Avrupa yakasına kuracağımız iki büyük hayvan yaşam alanında, hayvanlarımıza bakacağız.  Buralarda kimliklendirme, kısırlaştırma, aşılama gibi uygulamaları yapacağız ve bu hayvan yaşam alanlarının giderlerini de belediye olarak tamamen biz karşılayacağız. Hep birlikte, İstanbul’umuzun sokaklarını güvenli hale getireceğiz. Annelerimizin, çocuklarımızın korkularını gidereceğiz.” diyerek sözlerine devam etti.

 Okullardaki güvenlik ve sağlık hizmetlerinin de Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağını belirten Kurum, istisnasız tüm okulların temizlik ve güvenlikle ile ilgili tüm taleplerini karşılayacaklarını dile getirdi.

 

“İlköğretim öğrencilerimize ulaşımı tamamen ücretsiz yapacağız”

 Çocuklu aileler için de 3 müjde açıklayan Kurum, “İlkokul çağındaki çocuklarımız için tüm okullarımıza beslenme desteği vereceğiz. İlköğretim öğrencilerimize ulaşımı tamamen ücretsiz yapacağız.” dedi.

 

“Aile kartla 0-6 yaş arası çocuğu olan anne babalara ücretsiz seyahat hakkı vereceğiz”

 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere verilen ücretsiz ulaşım hakkını değiştireceklerini belirten Kurum, “Artık hem yaşı 0-6’ya çıkaracağız, hem de Aile Kart’la eşlerinize de çocuklarınızla ücretsiz seyahat hakkı vereceğiz.” dedi.

 Kurum, “Bu projeleri ve yatırımları biz yapacağız, ancak değeri kadınlarımız üretecek, gençlerimiz üretecek, İstanbul halkı üretecek.” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Galeri