Beyaz TV

21 Mart 2024

BEYAZ TV GÜNDEM ÖZEL CANLI YAYINI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Beyaz TV’deki Gündem Özel programında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İstanbul’un algıyla yönetilmeye çalışıldığını belirten Murat Kurum, “Onların umurunda olan balya balya paralar. Öbür tarafı dizayn etmek için, finans bulmak için çalışıyor. Televizyonlara çıkamıyorlar. Bu soruyu sormamaları kaydıyla çıkıyorlar. Çıkın anlatın insanımız aydınlansın. Çok çelişkili açıklamalar yapıyor.” dedi.

Murat Kurum, CHP ve DEM Parti arasındaki Kent Uzlaşısı hakkında da konuştu. Meclis Üyelikleri üzerinden pazarlıklar yapıldığını vurgulayan Kurum, “DEM bir aday çıkarttı, sonra Kandil’den talimat geldi ve başka aday çıktı. İttifak yapılması işaret edildi. Şimdi de ittifakı, Kent Uzlaşısı adı altında söylüyor.” şeklinde konuştu.

İstanbul’daki deprem korkusu ve ulaşım sorunun bir beka sorunu olduğunu söyleyen Kurum, “3 senedir bitmek bilmeyen kaldırım çalışmaları var. Yerel seçim hizmet seçimi. Yerel seçimde İstanbul’un geleceğini uygulayacağız.” ifadelerini kullandı. “Deprem bir beka sorunu değil midir?” diyen Murat Kurum, “Kardan adamın saltanatı, güneş doğuncaya kadarmış. Bunların saltanatı 31 Mart’ta doğacak güneşle bitecek.” diyerek konuşmasını sürdürdü.

Murat Kurum, Yeniden Refah Partisi seçmeninin oyuna talip olduklarının altını çizdi. “CHP’yi en iyi bilen Yeniden Refah Partili seçmenimizdir.” ifadelerini kullanan Kurum, “Çektikleri eziyet orada. Sandığa gittiklerinde verdiği oyun kime yarayacağını düşüneceklerdir. CHP Belediyesi’ne mi, yoksa Rahmetli Erbakan Hoca’mızın rüyasını gerçekleştirecek iradeye mi destek verecekler? Bunu sandıkta düşüneceklerdir.” dedi.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...