Esenler

17 Şubat 2024

İBB MECLİS ÜYELERİ İLE KAHVALTI PROGRAMI VE PLAKET TÖRENİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İBB Meclis Üyeleri ile kahvaltı programı ve plaket töreninde bir araya geldi. Buradaki konuşmasında “İstanbul’un yeniden ihyası dışında, bu şehrin marka değerini artırmanın dışında bir işimiz olmayacak” diyen Kurum, “İstanbul yeniden ‘Gerçek Belediyecilik’ vizyonunun, yeniden ‘Eser Siyasetinin’, yeniden ‘Doğru Hizmetin’ himayesinde olacaktır.” ifadelerini kullandı. İstanbul’un geçtiğimiz 5 yılda çok büyük yaralar aldığını sözlerine ekleyen Kurum, birinci gündem maddesi olan kentsel dönüşüm konusunda yol kat edilemediğinin altını çizdi. Göreve gelir gelmez İstanbul’da tek bir riskli yapı kalmayıncaya kadar çalışacaklarını belirterek, “Deprem tehdidini evlatlarımız için, ailelerimiz için bir endişe konusu olmaktan çıkaracağız.” dedi. İstanbul’un trafik çilesinin çözülmesi için Büyükşehir Belediyesi meclisi tarafından onaylanan kredilerin algıya harcandığını ifade eden Kurun, “Milletimiz yeni kavşak yeni yol yeni tünel yeni metro hattı beklerken bir de bakıyorsunuz ki o paralar mevcut Büyükşehir Belediye Başkanının kaygısı için algıya harcanıyor.” diyerek sözlerine devam etti. İstanbul’da metro gitmeyen tek bir ilçe bırakmayacaklarının altını çizen Kurum, “ ’Sonuçsuz Belediyecilik’ bitecek; ‘Sorunsuz Belediyecilik’ başlayacak.” dedi.

17 Ocak 2024

Esenler

17 Ocak 2024

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM’UN ESENLER AK NOKTA'DA

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Esenler AK Nokta’da vatandaşlara seslendi. Kurum yaptığı konuşmada Esenler’deki coşkuya dikkat çekerek ‘’ Esenler yanımda! Esenler’in güzel, yiğit gençleri yanımda!’’ dedi. Esenler’i çok sevdiğini belirten Kurum, Esenler’de yaptıkları kentsel dönüşümden bahsederek, ‘’Bu şehir; her alanda dönüşümün, değişimin simgesi oldu. Türkiye’nin ilk akıllı şehrini beraber başlattık. Yeni yeşil alanları beraber kazandırdık.’’ sözleriyle vatandaşlara hitap etti. İstanbul’da değişim vaktinin geldiğini belirten Murat Kurum, ‘’31 Mart akşamı İstanbul’da duraklama dönemi bitecek. Yeniden diriliş ve yeniden yükseliş dönemi başlayacak. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum; Allah’a emanet ediyorum. Sağ olun var olun!’’ diyerek konuşmasını tamamladı. Murat Kurum’a Esenler Ak Nokta ziyaretinde Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Emrullah Erkuş ile MHP Esenler İlçe Başkanı Hakan Özel eşlik etti.

Esenler

11 Mayıs 2023

Gençlerle Scooter Yarışması

“Ülkemizin teminatı gençler bizim geleceğimiz, her şeyimiz. Mücadelemiz, onlara daha iyi gelecek sunabilmek içindir. İklim değişikliğiyle mücadele … edeceğiz, gençlere daha güzel bir ülke bırakacağız.”

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...