17 OCAK 2024

Fenerbahçe Spor Kulübü

17 OCAK 2024

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ziyarette bulundu. Fenerbahçe’nin sadece bir futbol takımından ibaret olmadığının altını çizen Kurum, “Bugün birçok branşta muazzam bir birikime sahip çok büyük bir kulüp. Bu manada, sporun her alanında ülkemizi, milletimizi gururlandırmıştır.” ifadelerini kullandı. Takımların güçlendirilmesi için tüm gayreti göstereceklerini belirten Kurum, “Nasıl ki Bakanlığımız döneminde bu ülkenin dört bir yanına UEFA standartlarında 19 stat inşa ettiysek; bundan sonra da Türk sporunun marka değerini artırmak, takımlarımızı güçlendirmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.” dedi. İstanbul’u sporda bir marka haline getirmek ve Spor Turizmi’nin merkezlerinden biri yapmak için çalışmaya devam edeceklerini belirten Kurum, “Sağlıklı ve dinamik gençler yetiştirebilmek için şehri baştan aşağı yeniden değerlendireceğiz. Her mahallede spor tesislerimiz ve parklarımız olacak, yürüyüş ve koşu alanlarımız olacak. Bu mekanlar sayesinde; kulüplerimizle birlikte yeni sporcular yetiştireceğiz. Çocuklarımızın takımlarımızda daha fazla yer alacağı bir ortamı mutlaka sağlayacağız.” ifadelerini kullandı. Basın toplantısı sırasında konuşan Ali Koç, “Konuştuğumuz konulardan biri, depremdi. Bu acının 21 gün sonra birinci yıl dönümü. Ne yapabiliriz dedik? 5 Şubat'ta ülke çapında tanınan futbolcularla bir turnuva düzenleyebiliriz. Başarılı olursa geleneksel bir etkinlik haline dönüşebilir.” ifadelerini kullandı. Kurum ise, “Biz elimizi deprem bölgesinden hiç çekmeyeceğiz dedik. Bu kardeşliğimizi 11 ilimiz ayağa kalkana kadar da sürdüreceğiz. Ben kendisine çok teşekkür ediyorum. 11 ilimize onları unutmadığımızı İstanbul olarak hatırlatacağız. İstanbulluların gönlü çok büyük, kalbi çok büyük. İstanbul tüm Türkiye'nin lokomotif şehri. Bu manada da böylesi organizasyonlar bizim için çok değerli, çok kıymetli” dedi. Ali Koç Süper Kupa müsabakalarının deprem bölgesinde yapılmasını talep ederken Murat Kurum ise “Takipçisi ve destekçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Beşiktaş ve Galatasaray’ın ardından Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ziyarette bulundu. Kurum’u Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri Selma Altay Rodopman ve Ahmet Ketenci karşıladı.

Fenerbahçe’nin birçok branştaki başarısına dikkat çeken Kurum, “Ülkemizin, Türk sporunun en büyük kulüplerinden biri olan Fenerbahçe Spor Kulübü’müzdeyiz. Öncelikle ifade etmek isterim ki;

Fenerbahçe, 100 yılı aşkın köklü bir tarihe, köklü maziye sahip bir takım. Tarihinde hep başarılarla anılmış, her zaman milyonlarca taraftarının gönlünü fethetmiştir. Tabi Fenerbahçe sadece bir takımdan ibaret değil. Bugün birçok branşta muazzam bir birikime sahip çok büyük bir kulüp. Bu manada, sporun her alanında ülkemizi, milletimizi gururlandırmıştır.” dedi.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...