Gaziosmanpaşa

23 Mart 2024

GAZİOSMANPAŞA MİTİNGİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa mitinginde vatandaşlara hitap etti. Bu şehre dair rüyaları, hayalleri ve hedefleri olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Kurum, ‘’Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz ki, hiçbir hanemizde deprem endişesi kalmayacak, bütün yuvalarımız güvenli hale gelecek, trafik çile olmaktan çıkacak, engelli kardeşlerimiz, hanım kardeşlerimiz, genç kardeşlerimiz, emekli büyüklerimiz kendilerini yalnız hissetmeyecekler. Biz, bugün de, yarın da daima milletimizin her anında hep yanında olacağız.” dedi. Mevcut İBB yönetiminin İstanbul’da başlayıp da bitirdiği tek şeyin İstanbul olduğunu söyleyen Kurum, “Metrolar bozuldu, umursamadılar. İstanbul halkını metrobüsleri itmek zorunda bıraktılar. Tramvaylar rayların üzerinde kaldı. Otobüsler yandı, tutuştu. İş yapmadıkları gibi, tembelliklerini bile ‘çalıştırmıyorlar’ algısıyla üzerinden atmaya çalıştılar. Halbuki çalıştırmayan onlardı.’’ şeklinde konuştu.

5 yılda sadece Gaziosmanpaşa’da İBB’nin tüm İstanbul’a yaptığından daha fazla konut dönüşümü yaptığının altını çizen Kurum, “Bizim sadece Gaziosmanpaşa’da yaptığımız konut sayısı İBB’nin 39 ilçede 5 yılda yaptığı proje sayısından daha fazla. Neredeyse iki katı. İşte anlayış bu. Ama öbür tarafta İstanbul’un kaynaklarını kendi geleceğin için harcamasını iyi biliyorsun. İstanbul’un parasını balya balya il başkanlığı binası almak için harcamayı biliyorsun. Ama iş Gaziosmanpaşa’ya geldiğinde, kentsel dönüşüme geldiğinde ortada yoksun.” dedi.

CHP’nin vatandaşlar arasında ayrımcılık yaptığını dile getiren Murat Kurum, “Kadınlarımızı bile ev hanımı ve çalışan kadınlar diye ikiye böldüler, ayrımcılık yaptılar. 31 Mart’ta ev kadınlarımız bu zihniyete gereken cevabı sandıkta verecek. Bunlar bedelli askerlik yapan kardeşlerimizin vatan sevgisini sorguladılar, Eş genel başkanları onların oyunu istemiyoruz dedi. Ama 31 Mart’ta bunları özgürleştireceğiz. 31 Mart’ta birini özgürleştirip CHP genel başkanlığından göndereceğiz, diğerini de çok sevdiği tatile süresiz göndereceğiz.’’ sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Gaziosmanpaşa

6 Şubat 2024

GAZİOSMANPAŞA HANE ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa’da yaşayan depremzede aileyi evinde ziyaret etti. Hataylı anne Halime Arslan, çocukları Nevrez Emir Arslan ve Osman Efe Arslan ile bir araya gelen Kurum, aileye baş sağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Ziyarette depremde hayatını kaybedenler için dua edildi.

Kurum, 13 yaşındaki Nevrez Emir'e Real Madrid, 16 yaşındaki Osman Efe'ye de depremde hayatını kaybeden babasının memleketi sebebiyle Trabzonspor forması ve tablet hediye etti.

“Deprem bölgesinden elimizi hiç çekmeyeceğiz. 1 Nisan'dan itibaren inşallah depremzedelerin ne ihtiyacı varsa ilgileneceğiz.” diyen Kurum’a ziyaretlerinde, eşi Şengül Kurum, Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir eşlik etti.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...