GAZİOSMANPAŞA KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ TEMEL ATMA VE KURA ÇEKİMİ TÖRENİ PROGRAMI

Konuşmalar

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma ve Kura Çekimi Töreni’ne katıldı. Kurum, "Asrın felaketinin acılarını, asrın kardeşliğiyle gidermek için var gücümüzle çalışıyoruz." dedi.

"Evine kavuşmayan tek bir afetzede kardeşimiz kalmayana dek çalışacağız"

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, evine kavuşmayan tek bir afetzede kalmayana dek çalışacaklarını belirterek, ‘’Sözlerimin hemen başında, Milletimizin ve İslam âleminin Miraç Gecesi’ni tebrik ediyorum. Güzelliklerin müjdecisi olan bu gecenin tüm insanlık âlemi için huzur getirmesini, ülkemize milletimize güzellikler getirmesini diliyorum.

 Sizlerle buluşmadan evvel, Zeytinburnu’muzda afetzede kardeşlerimizin de katılımıyla ‘Deprem Şehitlerimizi’ andık. Asrın felaketinin acısını hep birlikte, hala ilk günkü tazeliğiyle yaşıyoruz. Ama asrın felaketinin acısını asrın kardeşliğiyle gidermek için de var gücümüzle çalışıyoruz. Hamdolsun bugün artık her şehrimizde ilk yuvalarımızı teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çok daha hızlı hareket ederek, evine kavuşmayan tek bir afetzede kardeşimiz kalmayana dek çalışacağız; yavrularımızı yuvalarına kavuşturacağız.

 Ben bu felakette hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı, deprem şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Rabbim ülkemize ve milletimize böyle büyük bir acıyı bir daha yaşatmasın diyorum." diye konuştu.

 

‘’Kentsel dönüşümde tek ilçede ulaştığımız sayıya mevcut İBB yönetimi İstanbul'un tamamında ulaşamadı’’

 Gaziosmanpaşa’da yeni konutların ve dükkânların temellerini atmanın, kuralarını çekmenin heyecanını yaşadıklarını söyleyen Kurum, ‘’Bu kardeşiniz sizlerle, belediyemizle el ele verdi. Gaziosmanpaşa'da tamamladığımız konut sayısı 5 bini aştı. Bizim bu ulaştığımız sayıya mevcut İBB yönetimi, beş yılda İstanbul'un tamamında ulaşamadı. Kentsel dönüşümle alakalı milletimize verdikleri sözleri yerine getiremediler. Milletimiz bunu çok iyi biliyor, çok iyi görüyor. Biz her zaman eser siyaseti diyoruz. Her zaman milletimiz için, milletimizin mutluluğu için eser demeye devam edeceğiz." dedi.   

 

"İstanbul’umuzu dirençli hale getireceğiz"

 Gittikleri her ilçe de yeni temeller, yeni açılışlar ve müjdeler açıkladıklarını belirten Murat Kurum, "Biz kararlıyız. Aziz İstanbul’u koruyacağız, geleceğimizi koruyacağız. Asla imha eden, ihmal eden, görmezden gelen değil; daima üreten, inşa ve ihya eden tarafta olacağız. Sizler için taş üstüne taş koyan tarafta olacağız ve milletimizle birlikte el ele vereceğiz ve İstanbul’umuzu dirençli hale getireceğiz.’' sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Haber Galeri