Güngören

30 Mart 2024

GÜNGÖREN MİTİNGİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle düzenlenen Güngören mitinginde önemli açıklamalar yaptı. Mevcut İBB yönetiminin belediyecilik anlayışı ile milletle 5 yıldır dalga geçtiğini söyleyen Kurum, “Deprem, algıyla çözülür mü? Deprem, reklam belediyeciliği ile çözülür mü? Trafik çilesi, ‘Engelleniyoruz Siyaseti’ ile çözülür mü? Çözülmez! Bunlar beş senedir milletimizin aklıyla alay ettiler. Millete yalan söylediler. Bu milleti kandırdılar, bu milleti aldattılar.” dedi. Kurum, CHP’li isimlerin karıştığı para sayma görüntülerini hatırlatarak, “Bu aziz milletin kaynaklarını kendi partilerini dizayn etmek için çarçur ettiler. İstanbul’un kaynaklarını, ‘yetimin hakkıdır’ demeden balya balya kendi ikballeri için dağıttılar. Üstelik bunu da yüzleri kızarmadan savundular.” diye konuştu. Mevcut İBB Başkanının mal beyanında belirtmediği villalar da Kurum’un gündemindeydi. Konuşmasını, “Devlete, millete mal beyanlarını açıkladılar, sonra bir baktık; 1,5 milyar liralık yeni mallar ortaya çıktı. Yani, biz afet bölgelerindeki kardeşlerimizin yaralarını sararken, onların derdiyle dertlenirken, bunlar kendi konforları için Boğaz’a nazır villa yapma derdine düşmüşler.” şeklinde sürdürdü. Milletin, sandıkta hesap soracağını söyleyen Kurum, “1 Nisan sabahı İstanbul’da yepyeni bir sayfa açılacak. Yine ‘Gerçek Belediyecilik’ vizyonu kazanacak; yine milletimiz kazanacak” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum’un ardından, kürsüye teşrif eden Cumhurbaşkanı Erdoğan da Güngörenlilere seslendi. Milletin iradesini ortaya koyduğu her seçimi, siyasi partiler için bir sınama olarak tarif eden Erdoğan, “İstanbul değişimi sandıkta gerçekleştirecek. Bunun için Güngören’den öyle bir ses verin ki, iki tarafta da duymayan kalmasın. Güngören, tercihini 30 yılı aşkın süredir hep eser ve hizmet siyasetinden yana kullanmıştır. Yarın seçimlerde de rekor bir oyla Güngören’in tercihi yine AK Parti, yine Cumhur İttifakı olacaktır.” dedi.

Güngören

1 Şubat 2024

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM'UN GÜNGÖREN AK NOKTA ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum Güngören AK Nokta’yı ziyaret etti. Güngören’e her geldiklerinde coşku ve heyecanla karşılandıklarını belirterek konuşmasına başlayan Murat Kurum, ‘’İstanbul artık değişim diyor. İstanbul değişime hazırız diyor. İstanbul sabırsızlıkla 31 Mart'ı bekliyor.’’ dedi. Bu hareketin gençlik ve kadın hareketi olacağının altını çizen Kurum, ‘Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu’ ile projelerini 10 başlıkta topladıklarını söyledi. Kurum, ‘’Kentsel dönüşümden ulaşım çilesini bitirecek adımlarımıza, İstanbul'daki adaletsiz yapılan sosyal yardımların sürdürülebilir ve kalıcı olması adına, İstanbul'un yeşilinin artması ve İstanbul'un tüm sokaklarında huzurun, güvenin tesis edilmesi adına 10 başlıkta hayallerimizi anlattık; İstanbul vizyonumuzu ortaya koyduk.’’ sözleriyle konuşmasına devam etti.

Sellerde ve depremlerde milletin yanında olduklarını belirten Kurum, ‘’Asrın felaketi Maraş depremi sonrasında 11 ilimizde tüm arkadaşlarımızla birlikte günlerce, aylarca orada kaldık. Milletimize verdiğimiz tüm sözleri tuttuk. Bu tecrübeyle, 25 yıllık birikimle ve bu motivasyonla şimdi İstanbul diyoruz, ‘Sadece İstanbul’ diyoruz.’’ dedi.

Mevcut CHP’li yönetimin İstanbul'a olan ilgisizliğinden İstanbulluların bıkıp usandığını dile getiren Murat Kurum, ‘’Yarı zamanlı belediyecilik yapanlara İstanbul 31 Mart'ta gereken cevabı verecek. 5 yıldır aynı türküyü çalıyorlar, aynı türküyü söylüyorlar. Hep bahane üretiyorlar. İstanbul'un gündeminde olmayan konuları İstanbul'a taşımaya çalışıyorlar. Çünkü İstanbul'u gelecekleri için bir basamak olarak görüyorlar. İstanbul basamak olmaz. İstanbul bu ülkenin kalbidir, lokomotif şehridir.’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Güngören

1 Şubat 2024

GÜNGÖREN ENSAF VE PAZAR YERİ ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Haznedar Perşembe Pazarı'nda pazar esnafı ve vatandaşlar ile bir araya geldi. Kurum, yoğun bir ilgi ile karşılandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum pazarcı önlüğü giyip tezgaha geçti ve esnafın satışına yardım etti. Ulaşımdan şikayet eden bir vatandaşı dinleyen Kurum, "31 Mart'tan sonra bu sorunların hepsini halledeceğiz." dedi.

Pazar esnafının sofrasına da misafir olan Kurum, esnafın dertlerini dinledi, projelerini anlattı.

Semt pazarında gençlerin de sorularını yanıtlayan Kurum, her üniversite öğrencisine 10 bin lira burs vereceklerini belirtti. Murat Kurum, " Öğrenci evlerine 25 metreküp doğalgaz desteği sağlayacağız, 100 bin gencimize, 100 bin lira sermaye vererek iş kurma imkanı tanıyacağız. 39 ilçede ofisini kurmak isteyen gençlerimize ilk ofis desteği vereceğiz. Üniversite öğrencilerimize ulaşımda yüzde 40 indirim yapacağız. En önemlisi de gençlik merkezi kurarak, genç kardeşlerimizle birlikte İstanbul'u yöneteceğiz." ifadeleriyle pazar ziyaretini tamamladı.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...