Habertürk TV

27 Mart 2024

HABERTÜRK CANLI YAYIN

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, HaberTürk’te yayınlanan ‘Seçime Doğru Özel’ programına konuk oldu, canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yeniden Refah Partisi seçmenine seslenen Murat Kurum, “Bizim siyasi ekibimiz Rahmetli Erbakan Hoca’mızın hayalleri için 81 ilde hizmet ediyor. O hayalleri bir bir gerçekleştirdik. Yeniden Refahlı seçmen oyunun kime yarayıp yaramayacağını, CHP'li belediyecilik anlayışının ne olup olmadığını en iyi bilen seçmendir.” şeklinde konuştu.

Murat Kurum, İstanbul’un bir deprem şehri olduğunu hatırlattı. Bilim insanlarıyla görüşerek 650 bin konutun dönüştürüleceği bir proje hazırladığını belirten Murat Kurum, “Ailenizi kaybedeceksiniz, şehriniz yıkılacak ve bunu bile bile de çözüm ortaya koymayacaksınız. İBB bunu yapıyor. Bu mesele, milli güvenlik meselesidir.” dedi.

Murat Kurum, mevcut İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mal beyanından sonra Boğaz’a nazır 3 villasının çıkmasını eleştirdi. “Seçmen dürüstlük arar, beyanda gizlilik olmamalı” diyen Murat Kurum, “Şeffaf olamıyorsanız, dönüp aynaya bakmak lazım. Siz İstanbulluları kandırdınız, yalan söylediniz. Mal beyanında bile İstanbulluları kandıran bir Belediye Başkanı.” ifadelerini kullandı.

Yaptırdığı son anketin sonuçlarına dair açıklamalarda bulunan Murat Kurum, konuşmasını şu sözlerle tamamladı; “Bizim ölçümümüze göre 1,7 puan farkla kazanacağız. Vatandaşımız kararını sandık başına bırakmaz. Adaylara bakacaklardır, değerlendirip sandığa gittiğinde net bir şekilde iradesini yansıtacaktır.”

Habertürk TV

26 Şubat 2024

HABERTÜRK TV’DE ‘SEÇİME DOĞRU’ PROGRAMI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Habertürk TV’de Seçime Doğru programına katıldı. Kurum, Mehmet Akif Ersoy’un moderatörlüğündeki programda önemli açıklamalar yaptı.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...