İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM AK PARTİ İSTANBUL ADAY TANITIM TOPLANTISI’NA KATILDI

Konuşmalar

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen AK Parti İstanbul Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Murat Kurum, ‘’AK Parti'nin hikâyesi, Recep Tayyip Erdoğan’ın destansı belediye başkanlığında, 1994 yılında, İstanbul'dan başladı. Önce İstanbul’da sonra Türkiye’de tarih yazdınız.’’ dedi. İstanbul’a aday olmanın kendisi için bir onur olduğunu belirten Kurum, ‘’Fatih’in emaneti olan İstanbul’umuzu yeniden şaha kaldırmak için gece gündüz demeden; aşkla, azimle, heyecanla; çok çalışacağız.’’ şeklinde sözlerini sürdürdü. İstanbul’un birçok güzelliğini kaybetmek, birçok zenginliğini yitirmek üzere olduğunu belirten Murat Kurum, ‘’Son 5 yıldır eser ve hizmet hasreti çeken bu şehir; yeniden ayağa kalkıyor.’’ dedi. İstanbul’un sorunlarını, dertlerini bilen kadrolarla; oluşan karmaşayı sonlandıracaklarına vurgu yapan Kurum, ‘’İstanbulluların gündeminde olmayan hiç bir şey, bizim de gündemimiz de olmayacak. Ayrıştırıcı değil birleştirici olacağız. Bu güzel şehri; Fatih’in emanetine uygun eserlerle, hizmetlerle donatacağız. İstanbul’umuzu Türkiye Yüzyılı’nın bayrak şehri, öncü şehri, lider şehri yapana kadar tek bir an bile durmayacağız. Biz Şimdi İstanbul, Sadece İstanbul diyeceğiz. Kendi geleceğimizi değil, İstanbul’un geleceğini düşüneceğiz. Kendimiz için değil, kentimiz için çalışacağız.’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

 

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla  Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen  AK Parti  İstanbul Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, ‘’AK Parti'nin hikâyesi, Recep Tayyip Erdoğan’ın destansı belediye başkanlığında, 1994 yılında, İstanbul'dan başladı. Önce İstanbul’da sonra Türkiye’de tarih yazdınız.’’ dedi.

‘’Fatih’in emaneti İstanbul’u yeniden şaha kaldırmak için aşkla, azimle, heyecanla çalışacağız’’

 İstanbul’a aday olmanın kendisi için bir onur olduğunu söyleyen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye teşekkür eden Murat Kurum, ‘’Cumhur İttifakımızın adayları olarak, 2024 Yerel Seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığını, 39 ilçemizi ve meclis üyeliklerini yek vücut olarak kazanmanın azmiyle; bir ve beraber olacağız. 31 Mart gecesi oy sayımı bitene kadar; Fatih’in emaneti olan İstanbul’umuzu yeniden şaha kaldırmak için gece gündüz demeden; aşkla, azimle, heyecanla; çok çalışacağız.’’ diyerek sözlerini sürdürdü.

 

‘’Son 5 yıldır eser ve hizmet hasreti çeken bu şehir; yeniden ayağa kalkıyor’’

 İstanbul’un birçok güzelliğini kaybetmek, birçok zenginliğini yitirmek üzere olduğunu söyleyen Kurum, ‘’İstanbul, tüm insanlığın kalbidir. Burada herkes; kendi özünü bulmuştur. Kendi şehrinin izini bulmuştur. Hepimizin şehri olan İstanbul’umuz maalesef; birçok güzelliğini kaybetmek, birçok zenginliğini yitirmek üzeredir. 12 gündür sahada gördüğümüz ve artarak devam eden heyecanı; bu salonda da görüyoruz ve diyoruz ki; son 5 yıldır eser ve hizmet hasreti çeken bu şehir; yeniden ayağa kalkıyor ve tarihi bir duruş gösteriyor. İstanbul’un bu duruşu; ‘bu şehir ilelebet benim şehrimdir.’ diyen Sultan Fatih’in duruşudur. Bu duruş, ‘eserlerimin emanetçileri nerede?’ diye soran Mimar Sinan’ın duruşudur.

 Bu ses, ‘Hayali, İstanbul’u yeniden tarihin merkezine getirmek’ olan Mustafa Kemal Atatürk’ün sesidir. Bu dua, ‘İstanbul’un makûs talihini değiştirmek için uyku nedir bilmeyen, tüm ömrünü milletine adayan’ liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın duasıdır. 12 gündür sahada gördüğümüz ve artarak devam eden heyecanı; bu salonda da görüyoruz ve diyoruz ki; son 5 yıldır eser ve hizmet hasreti çeken bu şehir; yeniden ayağa kalkıyor ve tarihi bir duruş gösteriyor. İstanbul’un bu duruşu; ‘bu şehir ilelebet benim şehrimdir!” diyen Sultan Fatih’in duruşudur.’’ dedi.

 

‘’Karmaşayı sonlandıracağız’’

 İstanbul’un sorunlarını, dertlerini bilen kadrolarla; oluşan karmaşayı sonlandıracaklarını belirten Murat Kurum, ‘’81 şehrimizde, tüm afet alanlarında, depremlerde, sellerde, yangınlarda nasıl çalıştıysak; İstanbul’da da, tek bir riskli yapı kalmayana kadar; trafik çilesi ortadan kalkana kadar, sokakları güven ve huzurla dolana kadar çalışacağız.’’ şeklinde konuştu.

 

‘’Ayrıştırıcı değil birleştirici olacağız’’

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu  gerçek belediyeciliği, AK Parti belediyeciliğini İstanbul’a yeniden kazandıracaklarına vurgu yapan Kurum, ‘’İstanbulluların gündeminde olmayan hiç bir şey, bizim de gündemimiz de olmayacak. Ayrıştırıcı değil birleştirici olacağız. Bu güzel şehri; Fatih’in emanetine uygun eserlerle, hizmetlerle donatacağız. İstanbul’umuzu Türkiye Yüzyılı’nın bayrak şehri, öncü şehri, lider şehri yapana kadar tek bir an bile durmayacağız. Biz Şimdi İstanbul, Sadece İstanbul diyeceğiz. Kendi geleceğimizi değil, İstanbul’un geleceğini düşüneceğiz! Kendimiz için değil, kentimiz için çalışacağız.’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Galeri