İTÜ TEKNOPARK

7 Mart 2024

1773 İTÜ TEKNOPARK ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, 1773 İTÜ Teknopark’ı ziyaret ederek gençlerle bir araya geldi.

10 gün içerisinde gençlere önemli müjdeler vereceğini söyleyen Murat Kurum, “Gençlerimize çok güzel müjdelerimiz olacak. İstiyoruz ki bu Teknoparkların sayısı hocamın dediği gibi, 3 olsun, 5 olsun, 7 olsun. Diğer üniversitelerimiz yeni Teknoparklar açsın, her biri de kendi alanında kendi meslek dalıyla ilgili profesyoneller yetiştirsin.” dedi.

İstanbul’un teknolojiyi üreten ve dünyaya ithal eden lokomotif bir şehir olması gerektiğini belirten Kurum, gençlerin atacağı adımlarda İBB olarak her zaman destekçileri olacağını vurguladı. Paylaşımlı ofisler ve yeni iş kurmak isteyen gençlere sermaye desteği verileceğini ifade eden Kurum, “Sizlerin bu işleri yapabilmeniz için biz de 1 Nisan'dan sonra, 39 ilçemizde 100 bin gencimize paylaşımlı ofis açabilecekleri, paylaşımlı ofislerimizi kuracağız. Burada yine 100 bin gencimize 100 bin TL sermaye desteği vereceğiz. Kendi işinizi kurabilecek, kendi işinizi yapabileceksiniz.” şeklinde konuştu.

Murat Kurum, iklim değişikliğine de dikkat çekti ve tedbir alınmazsa dünyanın yaşanmaz hale geleceğini söyledi. İklim elçileriyle görüşmelerin devam edeceğinin altını çizen Kurum, konuşmasını, “İklim değişikliğinin etkileriyle birlikte artık belki birçok şehir, birçok dünya ülkesi yaşanamaz hale gelmek durumunda. Dünya sıcaklığı bugün 1.5 santigrat derece arttı. Eğer biz tedbir almazsak, siz son nesil olarak tedbir alacaksınız. Yaşanamaz bir hale gelecek.” sözleriyle noktaladı.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...