Kağıthane

31 Mart 2024

31 MART MAHALLİ İDARELER SEÇİMLERİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için oyunu kullanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, eşi Şengül Kurum ve oğlu Mehmet Kurum ile saat 11.00’de Kağıthane İmece İlkokulu'na geldi. Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından okul bahçesinde basın açıklaması yapan Kurum, “Oyumuzun İstanbul’umuza, ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Büyük bir demokrasi şöleni yaşayacağız. Bugün İstanbul’da İstanbul’un geleceği adına, çocuklarımızın geleceği adına çok önemli bir karar vereceğiz. Hem deprem riskinin ortadan kaldırılması hem ulaşım çilesinin bitirilmesi hem de İstanbul’da yaşayan her bir kardeşimizin huzurla, güvenle yaşayabileceği adımı inşallah sandıkta atmış olacağız." dedi.

Tüm vatandaşların oylarını kullanmalarını ve sandıklara sahip çıkmalarını isteyen Kurum, "Gidip oylarını kullanıp, kullandıkları oylarına ve sandıklara da sahip çıksınlar. İnşallah akşam 5’te oy verme işlemi bitecek. 5’ten önce tüm vatandaşlarımız oylarını kullansın. 31 Mart bugün. Her gün bu günü söylüyorduk. 31 Mart gelecek yüzler gülecek, 31 Mart’ta güneş doğacak, inşallah bugün erken bir bayramı tüm İstanbullular ile birlikte kutlayacağız. Önce il binamızda, ardından da Saraçhane’de bu coşkuyu tüm İstanbullu kardeşlerimizle paylaşacağız." şeklinde konuştu.

Kağıthane

17 Mart 2024

SİVAS HEMŞEHRİ SAHURU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kağıthane’de düzenlenen Sivas Hemşehri Sahuru programına katıldı. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde İstanbulluların kendi geleceklerine oy vereceğini belirten Kurum, “Bu seçimde herhangi bir adaya veya partiye değil; kendi hayatımıza, kendi geleceğimize oy vereceğiz; yavrularımızın istikbaline oy vereceğiz.” dedi.

CHP’li mevcut İBB Başkanı’nın 2019’da verdiği vaatler için “hatırlamıyorum” demesini eleştiren Murat Kurum, “Sizlerin canını hiçe sayan, verdiği vaatleri hatırlamayan, söz verdiği vaatleri yerine getirmeyen, kentsel dönüşümü ciddiye almayan mevcut CHP’li İBB yönetiminden 31 Mart akşamı Sivaslı kardeşlerimizle birlikte kurtulacağız.” ifadelerini kullandı.

Trafik çilesini bitireceğine dair söz veren Murat Kurum, “İstanbullu hemşerilerimin ömründen ömür çalan bu trafik çilesini bitireceğiz. Bunu da 1 Nisan’dan sonra; yeni metro hatlarıyla, 2 yakaya yapacağımız tünellerle, kavşaklarla, otoparklarla, yeni otobüs ve metrobüs filolarıyla yapacağız.” diye konuştu.

Kağıthane

13 Mart 2024

KAĞITHANE MİTİNGİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Kağıthane mitinginde vatandaşlara seslendi. Konuşmasına, meydandaki coşkudan bahsederek başlayan Kurum, “31 Mart’ın sonucunu merak edenler şu meydanın coşkusuna bir baksınlar. Bugün bu meydan, ‘Reklam belediyeciliği değil, Gerçek Belediyecilik’ diyor.’’ şeklinde konuştu. İstanbul’un, İstanbulluların 5 yıldır beceriksiz, liyakatsiz, tembel bir yönetimin elinde çile çektiğine vurgu yapan Kurum, ‘’Bunlar hizmetten anlamaz. Bunlar hizmet üretemez. Eser üretemez. En iyi yaptıkları şey yalan söylemek. 5 yılda tek bir metro ihalesine bile çıkamadılar. Yetmezmiş gibi bir de rahmetli Kadir Başkan döneminde temelleri atılan metro projelerinin ‘temelini ben attım’, ‘sıfırdan yaptım’ diye yalan söylüyor. Emek hırsızlığı yapıyor. Proje hırsızlığı yapıyor. İcraat hırsızlığı yapıyor.’’ sözleriyle, mevcut İBB yönetimini eleştirdi. 4 yıl önce hafriyat dökülerek kapatılan Sancaktepe-Yenidoğan metro hattının, önce isminin değiştirildiğini söyleyen Kurum, ‘’Sonra da sözde ‘yapım çalışmalarına başlama töreni’ yaptılar. Buraya dikkatinizi çekiyorum. Bakın ‘temel atma’ değil, ‘hizmete alma’ değil, ‘çalışmaya başlama’ töreni yaptılar. Orada bile ‘temel atma’ diyemediler. Çünkü ortada ne temel var ne metro. Bunu da seçim korkusuyla yaptılar.’’ dedi. İstanbul’daki kentsel dönüşüm ve trafik çilesine değinen Kurum, “1 Nisan’dan sonra trafik çilesini bitireceğimiz gibi kentsel dönüşümü de tamamlayacağız.” diye konuştu. Kağıthane-Büyükçekmece tüneli ile trafiği sorun olmaktan çıkaracaklarını dile getiren Kurum, Kağıthane ile ilgili diğer projelerini sıralayarak konuşmasını tamamladı.

Kağıthane

27 Ocak 2024

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM’UN GENÇLİK MECLİSİ ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kağıthane Belediyesi Gençlik Meclisi binasında gençlerle bir araya geldi. İstanbul’da gençlerin söz sahibi olacağını belirten Kurum, “Belediye istihdamlarında yüzde 25 gençlik ve yüzde 25 kadın kotası koyacağız.” dedi. Gençler için bir dizi müjde açıklayan Kurum, toplu ulaşımda yüzde 40 indirim ve öğrenci evlerinde kalan gençlere 25 metreküp doğalgaz desteği verileceğini belirtti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde kurulacak olan ‘Gençlik Meclisi’ ile ilgili konuşan Kurum, “31 Mart akşamı inşallah gençlik kazanacak ve hep birlikte fetret dönemini bitireceğiz. Yeniden yükseliş dönemini başlatacağız. Kuracağımız gençlik meclisinde her alandan, her meslek dalından sizleri temsil edecek genç arkadaşlarımız olacak.” dedi.

Kağıthane

27 Ocak 2024

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM’UN KAĞITHANE ESNAF BULUŞMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Radyo Kağıthane’yi ziyaret etti, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Her zaman sahada olacaklarını söyleyen Kurum, ‘’Her mahallede tek bir riskli yapı kalmayıncaya kadar bu çalışmaları yürüteceğiz.’’ dedi. ‘’Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu’’ proje lansmanını soran bir vatandaşa Murat Kurum, ‘’ Aldığım geri dönüşler, ‘Bir buçuk saat sürdü ama hiç sıkılmadık. Her bir projeyi heyecanla bekledik.’ yönünde oldu. Vatandaşımızın beklentileri, sorunları neyse ona odaklandık.’’ yanıtını verdi. İstanbul için 100 günlük eylem planını devreye alacaklarını dile getiren Murat Kurum, ‘’Tam zamanlı gerçek belediyecilik yapacağız. Sosyal medya belediyeciliği yapmayacağız. İşimiz sadece İstanbul olacak.” diye konuştu. “Rakibinizden eleştiriler geldi.” sorusuna Murat Kurum ‘’ Biz polemikler içerisinde olmayacağız. İstanbul’a odaklanacağız. İstanbul’un meselelerine odaklanacağız.’’ dedi. Kurum pastanede basın mensupları ile sohbetinde ‘’Her zaman tatlı konuşacağız.’’ diyerek onlara kurabiye ikram etti. Beş yıl içerisinde yapacakları 650 bin konut ile deprem riskinin büyük kısmını azaltacaklarını belirten Kurum, İspark ile ilgili soru üzerine ‘’Yüzde 25 indirim yapacağız. İlk yarım saati ücretsiz yapacağız. Evinin önüne park eden vatandaşımızdan gece gündüz herhangi bir park ücreti almayacağız.’’ dedi.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...