Küçükçekmece

29 Mart 2024

CAFERİLER İLE SAHUR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Küçükçekmece’de düzenlenen Caferiler ile Sahur Sofrası programına katıldı.

1 Nisan’dan itibaren İstanbul’da hayata geçireceği projeleri anlatan Kurum, “Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz ki, trafik çile olmaktan çıkacak. Sokaklarının huzur ve güvenle dolduğu, gençlerin geleceğe umutla baktığı, kimsenin kendini yalnız hissetmediği bir İstanbul.” şeklinde konuştu.

Caferilerin sorunlarının son 5 yılda görmezden gelindiğinin altını çizen Murat Kurum, “Caferi kardeşlerimizin hiçbir endişesi olmayacak. Sizlerle birlikte eyleme geçeceğiz. Ne eksiğimiz varsa, ne sorunumuz varsa masada oturacağız birlikte karar vereceğiz.” dedi.

31 Mart’taki yerel seçim için çağrıda bulunan Murat Kurum, konuşmasını şu sözlerle noktaladı; “31 Mart’ta gelin, Gerçek Belediyecilikten yana olun. 31 Mart’ta gelin, İstanbul’un geleceğinden yana olun. 31 Mart’ta gelin, sağlam İstanbul’dan yana olun.”

Küçükçekmece

11 Şubat 2024

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM’UN EĞİTİM BİR-SEN 12. BÖLGE 7.DÖNEM 1. TEŞKİLAT TOPLANTISI KONUŞMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Eğitim Bir-Sen 12.Bölge 7. Dönem 1.Teşkilat Eğitim Programı’na katıldı. Konuşmasına AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay’ın aday tanıtım etkinliği sırasında gerçekleştirilen silahlı saldırıyı kınayarak başlayan Kurum, trafik kazasında hayatını kaybeden AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı’ya rahmet diledi.

Eğitim Bir-Sen’in ülkemizin en etkili sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunun altını çizen Kurum, ‘’Eğitim çalışanlarının haklarını en iyi şekilde koruyor, geliştiriyorsunuz. Türkiye’nin daha güçlü bir ülke olması için, ‘Yeni Ufuklardan Yeni Umutlara’ diyerek; eğitim noktasında gecenizi gündüzünüze katıyorsunuz.’’ dedi. Memurların hak arama mücadelesine her zaman destek olduklarını söyleyen Kurum, ‘’İlerlediğimiz tüm sarp yollarda; ‘yerli, milli ve onurlu bir duruşu’ birlikte gösterdik.’’ sözleri ile konuşmasına devam etti. Okulların sorunlarına da değinen Murat Kurum, ‘’Okullarımızın temizlik, güvenlik ve bakımında yanınızda olacağız.’’ dedi. İstanbul’da yaşayan memurlar için ulaşımda iyileştirmelere gideceklerini belirten Kurum, ‘’Çalışan memurlarımızın evlatları için her mahallemizde 7/24 esasıyla çalışacak kreşler yapacağız. Memurlarımızın, işçilerimizin, emekçi kardeşlerimizin kuracağı kooperatiflere; KİPTAŞ eliyle proje ve yapım gibi teknik destekler vereceğiz. Ev sahibi olmanızı elimizden geldiğince kolaylaştıracağız. İBB’den haksız yere çıkartılan tüm kardeşlerimizi tekrar işe alacağız.’’ sözleri ile memurlara ilişkin yapacakları düzenlemeleri anlattı.

23 Ocak 2024

Küçükçekmece

23 Ocak 2024

KÜÇÜKÇEKMECE CAFERİ DERNEĞİ ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Küçükçekmece’deki Caferi Derneği’ni ziyaret etti. Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz ve Caferi-Der Başkanı Hasan Babür’ün karşıladığı Kurum, ilk olarak Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi inşaatını inceledi. Murat Kurum, yaptığı konuşmada İstanbul’un kültür çeşitliliğine vurgu yaparak, ‘’Her birimiz hem İstanbul’a entegre olacağız hem de kültürümüzü yaşatacağız.’’ dedi. İstanbul’u, dini özgürlüklerin yaşama esasının olduğu bir şehir olarak niteleyen Murat Kurum, ‘’Kimse inancından ve inancını yaşamaktan dolayı kısıtlanamaz. Halkımız inancının gereğini doya doya huzurla, korkusuz bir şekilde yaşamalıdır.’’ sözleriyle konuşmasını sürdürdü. İstanbul’da yaşamanın zorluklarına değinen Kurum, ‘’Bu zorluğu ve zorlukları tecrübemizle, birikimimizle ve sizlerle birlikte aşacağız. Biz laf üretmeyecek iş yapacağız.’’ dedi. Gazze’de yaşananlara dikkat çeken, ‘’Kardeşlerimizin zafere ulaşması için de dua ediyorum.’’ diyerek konuşmasını tamamladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Küçükçekmece’deki Caferi Derneği’ni ziyaret etti. Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz ve Caferi-Der Başkanı Hasan Babür’ün karşıladığı Kurum ilk olarak Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi inşaatını inceledi.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...