Manavgat Yangını

Afet Çalışmalarımız

Manavgat’ta 28 Temmuz 2021’de tarihin en büyük yangınlarından biri yaşandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak, 257 kişilik ekip ve mobil laboratuvarlarla, teknolojinin tüm imkânlarıyla hasar tespit çalışmalarını hızlıca tamamladık.

İlk etapta 50 bin liralık eşya ve kira yardımı yaptık.

210 milyon liralık destekle İller Bankası altyapı-üstyapı çalışmalarını gerçekleştirdi. İçme suyu hatları çekildi, elektrik direkleri yenilendi.

Bir yıl içinde, bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde 2+1, 3+1 yöresel mimariye uygun 145 adet tek katlı, 762 adet çift katlı olmak üzere 907 köy evinin inşasını bitirdik ve hak sahiplerine teslim ettik.

Bakanlıkça hak sahibi olarak konut talep eden vatandaşlara, ihaleleri tamamlanan ve TOKİ eliyle yapılan 896 konuttan, Manavgat’ta 363 konut ve 1 adet köy konağı, Akseki ilçesinde 64 adet konut, 1 adet köy konağı ile 1 adet şadırvan olmak üzere toplam 427 konut 2 adet köy konağı, 1 adet şadırvan ve çocuk oyun alanları-spor sahaları gibi sosyal yaşam alanları ile yaptık. Bu alanlarla birlikte, sosyal konut kapsamında 222 konut, 1 millet bahçesini tamamlayarak, teslim ettik.

Proje Galeri