Rami Kütüphanesi

23 Mart 2024

TÜRKİYE GENÇLİK STK’LARI PLATFORMU RAMİ KÜTÜPHANESİ’NDE BİR ARAYA GELDİĞİ GENÇLERİN SORULARINI CEVAPLADIM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Rami Kütüphanesi’ndeki Türkiye Gençlik STK’ları Platformu programında gençlerin sorularını yanıtladı.

İstanbul’un geleceği için gençlerle birlikte adım atacaklarını söyleyen Murat Kurum, “Gençler bizim hem bugünümüz hem de yarınımız. Sizlerle birlikte karar alacağız, sizlerle birlikte uygulayacağımız, hayallerimizi gerçekleştireceğimiz bir sürece gidiyoruz.” dedi.

Murat Kurum, sokak hayvanları sorunu için yapacağı çalışmaları anlattı. İstanbul’un 39 ilçesine barınaklar yapılacağını belirten Kurum, “İki yakaya kuracağımız 100 bin sokak hayvan kapasiteli bakım merkezlerinde kısırlaştırma işlemlerini, tedavilerini yapacağız. Sokakta huzur olsun, annelerimiz, yavrularımız huzur içerisinde evlerine, işlerine gitsin istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İstanbul’daki kentsel dönüşümü yapacak kişinin Murat Kurum olduğunu söyledi. Görevin teslim edileceği kişinin stres altında çalışabiliyor olması gerektiğini ifade eden Bakan Fidan, “Eğer İstanbul depremine millet olarak sahici bir hazırlık yapmak istiyorsak, devlet olarak refleksimizi önceden var gücümüzle göstermek istiyorsak, şu ana kadar yaşadığımız tüm felaketlerden ders aldığımızı göstermek istiyorsak, Murat Kurum’un Büyükşehir Belediye Başkanı olması gerekiyor.” diyerek sözlerini noktaladı.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...