Sancaktepe

29 Mart 2024

SANCAKTEPE MİTİNGİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sancaktepe mitinginde vatandaşlara hitap etti. İstanbul'un iş bilmez belediye yönetiminin elinde huzursuz olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Kurum, "Çünkü geride bıraktığımız 5 yılda İstanbul, liyakatsizliğin kurbanı oldu. Beceriksizliğe mahkûm edildi. Bu şehri depreme hazırlayacağız dediler, tek bir çivi çakmadılar. Reklama, algıya ayırdıkları bütçeyi depreme ayırmadılar. Ulaşım sorununu çözeceğiz dediler, tam bir çileye dönüştürdüler.’’ dedi. Mevcut İBB yönetimini savurganlıkla suçlayan Murat Kurum, ‘’ Biz onların savurduğu paraları, İstanbul’un projelerinde kullanacağız. Onların siyasi kariyeri için ayırdıkları kaynakları biz İstanbul’a harcayacağız. İstanbul’un hakkını, İstanbul’a teslim edeceğiz. Bu millet kendini unutanlara, kaybolan yıllarının hesabını sandıkta soracak. Sandık milletin mahkemesidir. 31 Mart’ta sandık gelecek, hesap kesilecek.’’ şeklinde konuştu. Gerçek belediyecilik yapacaklarını vurgulayan Kurum, ‘’Büyük ve güçlü Türkiye hedefini ve bu hedef doğrultusunda projelerimizi teker teker yapacağız. Biz hiçbir zaman algı polemikleri tarafında olmayacağız. Laf değil, iş yapacağız, eser yapacağız.’’ sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Mitingte konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, ‘’Tüm İstanbul haritasını Cumhur İttifakı‘nın renkleriyle boyamaya var mıyız? Büyükşehir‘de Murat Kurum diyor muyuz? İnanıyorum ki Sancaktepe metro kuyularını dolduranlara yürüyün demeyecek. Sancaktepe‘nin eser ve hizmet siyasetiyle yola devam diyecek.’’ dedi.

Sancaktepe

17 Mart 2024

AYDOS MİLLET BAHÇESİ AÇILIŞ TÖRENİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sancaktepe Aydos Millet Bahçesi Açılış Töreni’ne katıldı. CHP’li İBB yönetiminin beton döktüğü metro şantiyesini işaret eden Kurum, “Buraya hafriyat döktüler, hatırlıyorsunuz değil mi? Şimdi ne yapıyorlar? ‘İşe başlama töreni’. Böyle bir tören duydunuz mu? Ben duymadım. 25 yıldır çalışıyorum, temel attım, iş bitirdim, açılış yaptım, anahtar teslim ettim ama ‘işe başlama töreni’ diye bir tören duymadım. Senin 4 yıldır aklın neredeydi?” diye konuştu. CHP’li İBB Başkanı’nın sürekli ‘engellendik’ bahanesine sığındığını hatırlatan Kurum, “Engellendiysen o zaman bu milletin parası nerede? Madem iş yapılmadı, nerede bu milletin parası?” diye sordu, ardından, “Bu paralar reklama gitti. Oralara girmiyorum, kulelere girmiyorum.” cümlesini kurdu. Verdiği sözleri daima tuttuğunu vurgulayan Murat Kurum, Bugün 81 ile gitsek 81 ilde vatandaşımız şunu net bir şekilde söyler: ‘Murat Kurum söylüyorsa eğer, Murat Kurum yapar’. ‘Murat kurum sözünü tutar, Murat Kurum sözünü tutmak için gece gündüz çalışır.’ Aynı anlayışla ‘Sadece İstanbul’ diyerek, İstanbul’un sorunları için çalışacağız.” dedi. CHP’li İBB yönetiminin metro performansını eleştiren Murat Kurum, konuşmasını, “Metro nasıl yapılır, onlara göstereceğiz. 5 yıllık üzüntüyü, 5 yıllık unutulmuşluğu, önümüzdeki 5 yılda yapacağımız eserlerimizle, hizmetlerimizle hep birlikte telafi edeceğiz.” diyerek noktaladı.

Sancaktepe

24 Şubat 2024

SANCAKTEPE ESNAF ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sancaktepe’de vatandaşlara seslendi. 31 Mart akşamı Sancaktepe’den İstanbul’un yeniden yükselişinin başlayacağını söyleyen Kurum, ‘’Sancaktepe her zaman bizim için başka, bizim için ayrı bir güzel. 5 yıldır Sancaktepe’de Şeyma Başkanımla el ele verdik ve mücadelemizi sizlerle birlikte verdik. Sancaktepelilerin desteği ve duasıyla 31 Mart akşamı da Sancaktepe İstanbul’un parlayan yıldızı olacak.’’ dedi.

Mevcut İBB yönetiminin Sancaktepe’de hafriyat dökerek kapattığı metro hattına değinen Kurum, ‘’31 Mart akşamı Sancaktepe için yapılan metro çukurlarına hafriyat dökenlere gereken cevabı Sancaktepe verecek. Biz her zaman milletimizle beraber olduk. Milletimizin güzel yarınları için çalıştık. Onlar, o metro çukuruna hafriyat dökse de biz Sancaktepe’ye metroyu getireceğiz.’’ şeklinde konuştu.

5 yıllık süreçte İmamoğlu yönetiminin heybelerinin boş olduğunu dile getiren Kurum, ‘’Karneleri sıfır. Heybeleri boş. Heybelerinde İstanbul’u anlatacak hiçbir şeyleri yok. Heybelerinde sadece ve sadece ‘Kandil Uzlaşısı’ var. 'Kandil Uzlaşısı' etrafında o kirli pazarlıklar var. Çok net ve açık söylüyorum, ‘Kandil Uzlaşısı’nın adayı İmamoğlu’dur.’’ sözleriyle konuşmasına devam etti.

Eser siyaseti yapmaya devam edeceklerinin altını çizen Kurum, ‘’İstanbul’un güzel insanları 31 Mart akşamı Sultan Fatih’in şehrinde en güzel cevabı yine sandıkta verecek, yine eser siyaseti diyecek. Milletimizin elini bir tuttuk, o eli hiç bırakmadık. Söz verdik, sözlerimizin hepsini tuttuk. Şimdi de İstanbullulara söz veriyoruz. 31 Mart akşamı İstanbul’un kardeşi olacağız, evladı olacağız. Hep birlikte İstanbul’umuzun yarınları için, İstanbul’umuzun gençleri, kadınları için çalışacağız” dedi.

31 Mart akşamı İstanbul’un özgürlüğüne kavuşacağına vurgu yapan Kurum, ‘’31 Mart akşamı İstanbul’un 39 ilçesinde ‘Kandil İttifakı’na gereken cevabı sandıkta verecek miyiz? 31 Mart’ta İstanbul’un muradı diyecek miyiz?’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...