Şile

5 Mart 2024

KIZILCAKÖY VE AHMETLİ KÖYÜ ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Şile’deki Kızılcaköy Köy Konağı’nın açılış törenine katıldı. Şile’nin 1 Nisan’dan itibaren hizmete kavuşacağını söyleyen Murat Kurum, konuşmasının başında, her sözüne takılan İBB yönetimi ve muhalif medyaya atıfta bulundu.

“Kızılcaköy, sizin tabirinizle ‘Kızılcagöy’ ” diyen Murat Kurum, “şimdi ben bunu söylemezsem akşam ‘gaf yaptı’ derler” sözleriyle, muhalif medyaya ironik bir gönderme yaptı.

Şile

5 Mart 2024

ŞİLE MUHTARLAR DERNEĞİ ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Şile’de Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Farklı mahallelerden muhtarlar ile bir araya gelen Kurum, Şile’ye yönelik talepleri dinledikten sonra; “Şile’yi, İstanbul’un cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz; bu doğal güzellikleri koruduğumuz, köylerimizi koruduğumuz. O köylerde yine; doğasını, yeşilini, mavisini koruduğumuz Şile olsun istiyoruz. Bu kapsamda da buradaki tematik köylerle alakalı çalışmalar yapacağız.” dedi. Kurum, Şile’nin sadece turizm değil, üretimle de ön plana çıkmasını hedeflerinden bahsetti ve çiftçiye yönelik verecekleri destekleri, “Toplam 62 mahallenin hepsinde ayrı ayrı bir hikâye olsun istiyoruz, bilhassa köylerimizde. Bu manada çiftçiye desteklemeler yapacağız; tohum desteği vereceğiz, gübre desteği vereceğiz, mazot desteği vereceğiz. Büyükşehir olarak bunu yapacağız çünkü İstanbul kendi kendine yetsin istiyoruz.” sözleri ile ifade etti. Bakanlık döneminde Şile için birçok projeyi hayata geçirdiklerini hatırlatan Kurum, mevcut İBB yönetimini eleştirdi ve şöyle konuştu: “Bakın, 5 yıldır İBB, Cumhuriyet Halk Partili bir yönetimin elindeydi. Size yaptığı bir hizmet var mı? Bu manada bu taleplerinizi giderdiği, çözdüğü, sorunları aştığı yoktur, göremezsiniz. Ama bakın, ben Bakan olarak 81 ile yetişirken; Şile’ye de elimden gelen desteği verdim. Şimdi, sadece İstanbul’a bilgiyle, birikimle, liyakatli kadrolarımızla hizmet vereceğiz. Şile de bizim ‘Büyük İstanbul’ projemizin bir parçası.”

Muhtarların anlattığı sorunlara cevap olarak, mevcut İBB yönetiminin algı ve reklam siyasetinden ileri gidemediğini söyleyen Kurum, “Tabelayı dikerler oraya, kazmayı vururlar, reklamı da asarlar ‘başladık’ diye ama bir arpa boyu yol almazlar. Metroyu da aynı hale getirdiler.” dedi.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...