SULTANGAZİ KADINLARLA BULUŞMA

Konuşmalar

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı *Murat Kurum, Sultangazi’de kadınlar ile bir araya geldi. Kadınların hiçbir yerde kendilerini yalnız bırakmadığını belirten Kurum, "Biz milletimize “her anınızda, hep yanınızda” olacağız dedik; siz de bu söze karşılık olarak, bizi hiçbir yerde yalnız bırakmadınız." dedi.

 

 Aile kart uygulamasının kapsamını genişlettiklerini yeni müjdeler ile açıklayan Murat Kurum, "İlköğretim öğrencilerimize ulaşımı tamamen ücretsiz yapacağız. Aile Kart ile 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere verilen ücretsiz ulaşım hakkını 0-6’ya çıkarıyor, ayrıca babalara da çocuklarıyla birlikte ücretsiz seyahat hakkı veriyoruz." ifadelerini kullandı.

 

 İstanbul'un en büyük sorunlarından biri olan depreme dikkat çeken Murat Kurum, "Yarısı Büyükşehirden diyeceğiz, sizlere 700 bin lira hibe destek vereceğiz. İlave olarak; 700 bin lira kredi desteği, 100 bin lira taşınma yardımı vereceğiz. 100 bin kiralık konut desteği ile de 18 ayda evlerinizi size teslim edeceğiz" dedi.

 

 Çocukların güvenliğinin ve sağlığının kendileri için önemli olduğunu dile getiren İBB adayı Kurum, "Çocuğunuzun okuldaki güvenliği ve sağlığı bizim için çok değerlidir. Bunun için de; okullarımızın temizlik ve güvenlik görevlisi ile ilgili tüm taleplerini karşılayacağız. İstisnasız tüm okullarımızda güvenlik ve temizliği en üst seviyede yerine getireceğiz." diyerek sözlerini bitirdi.

Galeri