TOKAT DERNEKLERİ FEDERASYONU TOKATLILAR BULUŞMASI

Konuşmalar

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Fatih’te İstanbul Tokat Dernekleri Federasyonu'nun düzenlediği Tokatlılar Buluşması kahvaltı programına katıldı. Kurtuluş Savaşı’na katılan Tokat’lı gençler için yazılan ’Hey 15’li 15’li, Tokat yolları taşlı. 15’liler gidiyor kızların gözü yaşlı.” türküsünün sözleriyle konuşmasına başlayan Murat Kurum, ‘’Milletimizin hep gözlerini yaşartan, kalbinde geçmez bir yara açan bu hikâyenin sonunda; Tokat’ımızın kahramanları olarak bu yurdu bizim için vatan kıldılar. Aynı kahramanca duruşu, Türkiye Yüzyılı için; Yeniden İstanbul, Şimdi İstanbul, Sadece İstanbul için ortaya koyan; yanımızda dimdik duran tüm Tokatlı kardeşlerimizle gurur duyuyorum.’’ dedi. İstanbul’da trafik ve kentsel dönüşüm konularına öncelik vereceklerini söyleyen Kurum, ‘’Bu şehirde tek bir riskli yapı kalmayana kadar çalışacağız. İstanbul’da raylı sistemi iki katına çıkaracağız.F üF.’’ diye konuştu.  Mevcut İBB yönetimini eleştiren Murat Kurum, ‘’İstanbul’un 5 yılda içine düştüğü bu trafik çilesini çözeceğiz. Halkımızı; ‘dünyanın en çok metro projesi durduranların’ insafına bırakmayacağız.’’ sözleriyle konuşmasını sürdürdü. İstanbul’un 39 ilçe, 964 mahalle ve tüm sokakları ile AK Belediyeciliği beklediğini söyleyen Kurum, ‘’31 Mart’ta hep birlikte, Yeniden İstanbul diyecek miyiz? 31 Mart’ta hep birlikte, Sadece İstanbul diyecek miyiz?’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı. Murat Kurum’un ardından konuşan ve Kurum’un deprem bölgesinde yaptıklarına değinen Tokat Konfederasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz, ‘’Kentsel dönüşümün mimarı, deprem bölgesinde 7/24 ayağındaki çizmeyi, sırtındaki iş elbisesini çıkartmadan aylarca konteynerlerde kalan  Murat Kurum ile 31 Mart akşamı kutlamayı yapacağız. İstanbul’u İstanbul’un muradına kavuşturacağız inşallah.’’ diye konuştu.

 

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Fatih’te İstanbul Tokat Dernekleri Federasyonu'nun düzenlediği Tokatlılar Buluşması kahvaltı programına katıldı. Kurtuluş Savaşı’nda saçları kınalanıp savaşa koşan, kendi yere düşse de elindeki bayrağı düşürmeyen Tokatlı gençlere hitaben yazılan ‘’Hey 15’li 15’li, Tokat yolları taşlı. 15’liler gidiyor kızların gözü yaşlı.” türküsünün sözleriyle konuşmasına başlayan Murat Kurum, ‘’Milletimizin hep gözlerini yaşartan, kalbinde geçmez bir yara açan bu hikâyenin sonunda; Tokat’ımızın kahramanları olarak bu yurdu bizim için vatan kıldılar. Onlar, bir gül bahçesine girer gibi toprağa girdiler. Ebediyete kadar anlatılacak bir destan yazdılar. Aynı kahramanca duruşu, Türkiye Yüzyılı için; Yeniden İstanbul, Şimdi İstanbul, Sadece İstanbul için ortaya koyan; yanımızda dimdik duran tüm Tokatlı kardeşlerimizle gurur duyuyorum.’’ dedi.

‘’Tokat’ımızın yeşiline yeşil katmak için 6 millet bahçesi projesine imza attık’’

 Bakanlığı döneminde daha dirençli ve güvenli bir Tokat için yaptığı kentsel dönüşüm çalışmalarına değinen Kurum, ‘’Tarihin bizlere emaneti olan yapıların hepsinin yenilenmesinde görev aldık. Bir ömür geçse de ev sahibi olamam diyen kardeşlerimizi yaptığımız sosyal konutlarla ev sahibi yaptık.  Tokat’ımızın yeşiline yeşil katmak için; 6 millet bahçesi projesine imza attık.’’ diyerek konuşmasına devam etti.

 

‘’İstanbul afetlere hazır olana kadar çalışacağız‘’

 İstanbul’da trafik ve kentsel dönüşüm konularına öncelik vereceklerini söyleyen Kurum, ‘’Şehrin her yerine yeni tüneller, otoparklar, bisiklet yolları yapacağız. İstanbul’un raylı sistem uzunluğunu iki katına çıkaracağız. 650 bin yeni yuva kuracağız. İstanbul’un her yerinde afet yönetim merkezleri, çok amaçlı toplanma alanları, yeni acil yardım hastaneleri kuracağız. Bu şehirde tek bir riskli yapı kalmayana kadar çalışacağız. İstanbul afetlere hazır olana kadar çalışacağız.’’ dedi.

 ‘’Adaletsizlik yüzünden hak ettiği desteğe ulaşamamış ihtiyaç sahiplerinin elinden tutacağız.’’ diyen Kurum, ‘’İhtiyaç sahibi emeklilerimize, her ay 2 bin 500 TL destek vereceğiz. Bu şehirde sesini duyuramayanların sesi olacağız. Kimsesizlerin kimsesi olacağız.’’ sözlerini söyledi.

 

‘’Halkımızı ‘dünyanın en çok metro projesi durduranların’ insafına bırakmayacağız’’

 Mevcut İBB yönetimini eleştiren Murat Kurum, ‘’İstanbullular artık, CHP’li mevcut yönetimin ihmalkârlığından da, sorumsuzluğundan da bıkmıştır, usanmıştır. İstanbul’un 5 yılda içine düştüğü bu trafik çilesini çözeceğiz. Halkımızı; ‘dünyanın en çok metro projesi durduranların’ insafına bırakmayacağız .’’ dedi.

 

‘’31 Mart’ta hep birlikte, Sadece İstanbul diyecek miyiz?’’

 İstanbulluların dertlerini kendilerine dert edindiklerini söyleyen Murat Kurum, ‘’Bizim derdimiz; gençlik çağında madde bağımlılığı illetine yakalanmış o aslan gibi delikanlılarımızın, o güzel kızlarımızın derdidir. Kuracağımız sistemle, yapacağımız tesislerle gençlerimizin yanında olacağız. Yapacağımız yatırımlarla, engelsiz projelerle engelli kardeşlerimizin yanında duracağız.’’ dedi.

 İstanbul’un 39 ilçe, 964 mahalle ve tüm sokakları ile AK Belediyeciliği beklediğini söyleyen Kurum, ‘’31 Mart’ta hep birlikte, Yeniden İstanbul diyecek miyiz? 31 Mart’ta hep birlikte, Sadece İstanbul diyecek miyiz?’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

 Tokat Konfederasyonu Başkanı  Ahmet Yılmaz, ‘’Murat Bey bakanken bir sözümüzü ikiletmedi. Kentsel dönüşümün mimarı, deprem bölgesinde 7/24 ayağındaki çizmeyi, sırtındaki iş elbisesini çıkartmadan aylarca konteynerlerde kalan bu kardeşimizin elinden tutalım. 31 Mart akşamı kutlamayı yapacağız. İstanbul’u İstanbul’un muradına kavuşturacağız inşallah.’’ diye konuştu.

Galeri