TV 24

20 Şubat 2024

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM, 24 TV VE 24 RADYO ORTAK YAYININDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, 24 TV ve 24 Radyo ortak yayınına katıldı. Helin Aslan’ın moderatörlüğündeki Seçim Özel Yayını’nda, Kurum’a, DEM Parti’nin aday evraklarını son dakikaya bırakması soruldu. Kurum, “Gelinen süreçte; ‘yetiştirdi, yetiştiremedi; önce verdi, veremedi’ söylemleri; ‘acaba seçime girsek mi, girmesek mi’ gibi bir irade görüyoruz karşımızda. Yüksek Seçim Kurulu da başvurularını onayladı. Tabii, nereden talimat aldıklarını çok iyi biliyoruz. Bu manada işte ‘kent uzlaşısı’ içerisinde olup da farklı farklı ittifaklar içerisinde yine süreci yürütmeye çalıştıklarını da tüm milletimiz görüyor. İstanbullular da görüyor. Ama onlar hangi ittifak içerisinde olursa olsun bizim için hiç önemli değil. Topu da gelse biz bu seçimi alacağız. Altını çizerek söylüyorum. 31 Mart gecesi İstanbul’un Fetret Devri’ni hep beraber bitireceğiz.” diye konuştu.

Mevcut İBB Başkanı’nın gündem değiştirme çabası içinde olduğunu işaret eden Kurum, “Milletimiz bunlara inanmıyor artık. Heybeleri boş olduğu için gündemi hep farklı gündemlere çekerek; başarısızlıklarını, bilgisizliklerini örtmeye çalışıyorlar.” dedi.

Yayın sırasında, Kurum’a, rakibinin 650 bin konutun kentsel dönüşümüne ilişkin ‘asla yapılmamalı’ dediği de hatırlatıldı. Murat Kurum, tepkisini, “İstanbul’da bir deprem olursa eğer bu ülkenin milli güvenlik meselesi haline gelir. Burada çıkıp mevcut başkan şunu söylüyor: ‘Yapılmamalı.’ İnsanlar enkazın altında mı kalsın Başkan? Kusura bakma senin ne düşündüğün bizim umurumuzda bile değil, İstanbullunun da umurunda değil. İstanbul’da deprem gerçeği var ve sen ‘deprem dönüşümü yapılmasın’ diyorsun. Bunların mantığıyla şehir 100 yılda dönüşmez çünkü böyle bir dertleri yok. Amaçlarına ulaşmak için İstanbul’u bir basamak olarak görüyorlar. İstanbul’u ve İstanbulluları bunların kötü emellerine ve o kirli ittifaklarına bırakamayız, bırakmayacağız.” sözleriyle dile getirdi.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...