19 Ocak 2024

Ülkü Ocakları Ziyareti

19 Ocak 2024

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM’UN ÜLKÜ OCAKLARI ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, ziyaretlerine İstanbul Ülkü Ocakları ile devam etti. Kurum konuşmasına kendisine destek veren Cumhur İttifakı ortağı MHP üyelerine teşekkür ederek başladı. Kurum, '' Ülkü Ocakları’mızın kıymetli mensupları, sizleri, sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Bugün burada, cennet vatanımızın en büyük ilim-irfan yuvalarından birindeyiz. Türk milletinin sarsılmaz kalesi olan, Ülkü Ocakları’ndayız. Bu ocaklar; Merhum Alparslan Türkeş’in izinde; tarih ve millet şuurunun gençlerimize aktarılması için çok önemli bir görev üstlenmiştir. Türk gençliğinin yetişmesinde çok önemli bir yeri olan Ülkü Ocakları, 60 yılı geçmiş tertemiz mazisiyle koca bir çınardır. Burada, bu güzel İstanbul akşamında sizlerle bir arada olmaktan, kucaklaşmaktan dolayı çok mutluyum. Ben her bir kardeşimize; azminden, heyecanından ve İstanbul sevdasından dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu vesileyle; İstanbul’un 39 ilçesindeki tüm vatan ve millet sevdalılarına sevgilerimi, saygılarımı, hürmetlerimi iletiyorum.'' dedi.

''MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin destekleri ve dualarıyla yola çıkmak bizim için büyük bir onur olmuştur''

Murat Kurum, ''Biliyorsunuz, Cumhur ittifakının İstanbul adayı olarak belirlendik. Seçim kampanyamıza; tüm İstanbul sevdalılarıyla birlikte heyecanla başladık. Aynı heyecanla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bir duygumu büyük bir mutlulukla sizlerle paylaşmak istiyorum. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin destekleriyle, dualarıyla yola çıkmak bizim için büyük bir onur olmuştur. Motivasyonumuzu en yüksek seviyeye çıkarmıştır. Hele hele; kendilerinin bizzat arayarak desteğini iletmesi, grup toplantısında da hedeflerimizi tekrar zikretme inceliği göstermesi bizi çok gururlandırmıştır'' diye belirtti.

''Cumhur ittifakı, 15 Temmuz gecesi bu aziz millet tarafından; meydanlarda kurulmuştur''

AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi'nin birliğinin 15 Temmuz gecesi halk tarafından meydanlarda kurulduğuna dikkat çeken Kurum, ''MHP İstanbul İl Başkanımız Sayın Sertel Selim’in, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın yanımızda dimdik durmaları bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bulduğum her fırsatta, her platformda ifade ettiğim bir hakikati burada da ifade etmek istiyorum.

Biz Cumhur ittifakıyız. Bu kutlu ittifak; Türk milletinin istikbali, son bağımsız Türk devletinin istiklali için kurulmuştur. 15 Temmuz gecesi bu aziz millet tarafından; meydanlarda kan dökülerek kurulmuştur. Biz bu tarihi birlikteliği; İstanbul’da zirveye taşıyarak Türk Yüzyılı’nın önsözünü İstanbul’dan dünyaya duyuracağız.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli arasındaki uyumu, bizler de il, ilçe teşkilatlarımızda; belediye yönetimlerimizde örnek alacağız.

Çünkü bu ittifak bir kardeşlik ittifakıdır. Bu ittifakta, vatan vardır; bu birliktelikte millet vardır, bu yürüyüşte devlet vardır. Bu duruşta, Yeniden İstanbul, Şimdi İstanbul, Sadece İstanbul duygusu vardır!'' diye sözlerine ekledi.

''31 Mart gecesi bu fetret dönemi son bulacak! Yeniden diriliş dönemi başlayacak!''

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum AK Parti ve MHP teşkilatları ile saha da birlikte olduklarını belirterek, ''İşte biz de, tüm ekibimizle, AK Parti ve MHP teşkilatlarımızla; Cumhur İttifakımızın diğer üyeleriyle yollardayız. İstanbul’un tüm ilçelerini, caddelerini “İstanbul Sevdası ve İstanbul Şuuruyla” adımlıyoruz. Milletimize duygularımızı, hedeflerimizi anlatıyoruz; milletimiz de bize beklediğimiz işareti veriyor; bizi kucaklıyor. Milletin işareti açık ve nettir. 31 Mart gecesi bu fetret dönemi son bulacak! Yeniden diriliş dönemi başlayacak!'' dedi.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...