Ümraniye

27 Mart 2024

ÜMRANİYE MİTİNGİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Ümraniye mitinginde vatandaşlara seslendi. Adaylığının açıklandığı günden itibaren aşkla, şevkle, büyük bir heyecanla İstanbul’u ayağa kaldırmak için çalıştığını söyleyerek konuşmasına başlayan Kurum, ‘’İstanbul’un beş yıllık fetret devrini bitirmek için 90 güne yakındır sahadayız. Bu heyecan 31 Mart’ta birilerini rahatsız ediyor. Birileri telaşlı. Şimdi rezervasyon yapıyorlar; hangi tatil beldesine gitsek diye. Uzun bir süre tatile göndereceğiz.’’ dedi. İstanbul’un iş bilmez bir yönetimin elinde huzursuz ve mutsuz olduğunu vurgulayan Murat Kurum, ‘’Çünkü geride bıraktığımız 5 yılda İstanbul, liyakatsizliğin kurbanı oldu. Beceriksizliğe mahkûm edildi. Bu şehri depreme hazırlayacağız dediler, tek bir çivi çakmadılar. Reklama, algıya ayırdıkları bütçeyi depreme ayırmadılar. Ulaşım sorununu çözeceğiz dediler, tam bir çileye dönüştürdüler. Bu aziz milletin kaynaklarını kendi partilerini dizayn etmek için çarçur ettiler. İstanbul’un kaynaklarını balya balya kendi ikballeri için dağıttılar.’’ sözleriyle mevcut İBB yönetimini eleştirdi. CHP'li İBB Başkanının mal beyanında göstermediği villalara da değinen Kurum, ‘’Biz deprem bölgesinde afetzede kardeşlerimiz için kat kat sağlam konutlar yaparken, bunlar dört saat boyunca saya saya bitiremedikleri, balya balya para kuleleri yaptılar. Devlete, millete mal beyanlarını açıkladılar, sonra bir baktık, bir süre sonra 1buçuk milyar liralık yepyeni mallar ortaya çıktı. Sen mal beyanında 1 buçuk milyarlık malı İstanbullulardan niye sakladın? Biz afet bölgesindeki kardeşlerimizin yaralarını sayarken bunlar kendi konforları için burada villa inşaatlarını yürütüyormuş. Sadece birkaç gün içinde villa villa büyüyen bir zenginlik gördük.’’ sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Ümraniye

17 Mart 2024

ÜMRANİYE TOPAĞACI MAHALLESİ TEMEL ATMA TÖRENİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Ümraniye Topağacı Mahallesi Temel Atma Töreni'ne katıldı. Ümraniye'nin ve Topağacı‘nın geleceği adına çok önemli bir adım attıklarını söyleyerek konuşmasına başlayan Murat Kurum, "Her gün yeni bir temel atmada, her gün yeni bir açılışta bir araya geliyoruz. Dün yine Zeytinburnu’nda 5 bin konutun Çevre Bakanlığımız öncülüğünde hem yıkımlarını hem de temel atmalarını gerçekleştirdik. Burada da 1174 bağımsız bölümden oluşan projenin temellerini atıyoruz. Şu 2 günde yaptığımız iş koca 5 yılda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıklarından daha fazla. İş bilenin kılıç kuşananın demişler.’’ dedi. İstanbul'un depremden sonra en önemli sorunlarından birinin de trafik çilesi olduğuna dikkat çeken Kurum, "Trafik çilesini ortadan kaldıracak adımları da atacağız. 230 km metro sözü verip bu süreçte sadece ve sadece 8 kilometre metro yaptılar. Yine bizim yapmış olduğumuz metro ihalelerini iptal ettiler. O da yetmezmiş gibi gidip üstüne hafriyat döktüler. Tünellerimize beton döktüler. Şimdi ne yapıyorlar? Telaşlandılar, alelacele gidip ‘işe başlama töreni’ yapıyorlar. İşe başlama, siz böyle bir tören duydunuz mu? Açılış değil, temel atma değil, işe başlama töreni.’’ şeklinde konuştu. Mevcut İBB yönetiminin, İstanbul'a verilen vaatlerin nasıl tutulduğunu gelip kendisinden öğrenebileceklerini söyleyen Murat Kurum, "Murat ismini duydu mu şaşırıyor. Çok defa Murat Kurum’la karşılaşacak ve hizmet nasıl yapılırmış, eser nasıl yapılırmış, İstanbul’a verilen vaatler nasıl tutulurmuş gelip öğrenecek. Öyle hatırlamıyorum demek yok. Hatırlamazsan 31 Mart’ta da bu millet seni hatırlamaz, bu millet seni unutur. Söz verdiysen o sözleri tutacaksın. Öyle hatırlamıyorum, unuttum, bilmiyorum demek yok.’’ diyerek konuşmasını tamamladı.

Ümraniye

2 Şubat 2024

ÜMRANİYE GENÇLİK BULUŞMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Ümraniye’de, ilk kez oy kullanacak yüzlerce genç ile bir araya geldi. Gençlerle kahve içerek sohbet eden Kurum, üniversite okuyan öğrencilere yönelik vaatlerini anlattı.

Konuşmasında, “İstanbul’da 39 ilçemizde 100 bin gencimize paylaşımlı ofisi armağan edeceğiz. İşini kurmak isteyen gençlerimiz bu ofislerden faydalanacak. İş kurmak isteyen 100 bin gencimize 100 bin TL sermaye desteği, yeni evlenen gençlerimize 50 bin TL beyaz eşya desteği vereceğiz. Üniversiteye giden gençlerimize ulaşımda %40 indirim yapacağız. Yine üniversiteli gençlerimize 10 bin TL burs vereceğiz. Her yıl bu bursu güncelleyeceğiz. Öğrenci evlerine 25 metre küp doğalgaz desteği vereceğiz. Birçok mahallede, ilçede ‘İBB Kahve’ dediğimiz kiosklarımız olacak. Oralarda çok uygun şartlarda kahvenizi içebileceksiniz” dedi.

Gençlerle Buluşma Etkinliği’nde bir de sürpriz hazırlandı. Kurum’un çocukluk ve gençlik fotoğrafları sinevizyon ile yansıtıldı.

Üniversitelilerin şarkılarla renklendirdiği programda, bir genç kemençe eşliğinde türkü seslendirdi. Gençlerin çektiği horona, Murat Kurum da eşlik etti. Öğrencilerin isteği üzerine tezgahın başına geçerek menemen yapan Kurum’a etkinlik sonunda Ümraniye Belediyesi tarafından hat tablosu ve Ümraniyespor atkısı hediye edildi.

Kurum'a etkinlikte Ümraniye Belediye Başkanı ve adayı İsmet Yıldırım eşlik etti.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...