AKİT TV

15 Mart 2024

AKİT TV SEÇİME DOĞRU PROGRAMI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Akit TV’de Seçime Doğru programında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İstanbul’da algı ve reklam belediyeciliğine son vereceğini söyleyen Murat Kurum, “Eser belediyeciliğinin, hizmet belediyeciliğinin ne olduğunu en iyi Rahmetli Erbakan Hocamız bilir. Her işimiz açıklanabilir ve hesap verilebilir olacak. Doğru bir tane ve onun arkasından koşacağız. 31 Mart akşamı Erbakan Hocamızın rüyasını gerçekleştireceğiz.” dedi.

Murat Kurum, 31 Mart’taki yerel seçimler öncesinde Yeniden Refah Partili ve Saadet Partili seçmenlere de seslendi. “Erbakan Hocamızın hayallerini gençlerimize anlatmamız lazım.” diyen Kurum, “İmam Hatipli öğrencilerimizin, başörtülü kardeşlerimizin neler yaşadığını gördük. Sandığa gittiğimizde CHP’ye kazandırmanın ne anlama geldiğini kardeşlerimiz biliyor. Bizim seçmenimiz ferasetlidir, zerre kadar şüphem yok” şeklinde konuştu.

Muhalefetin Kürt ve Alevi seçmeni siyasi olarak istismar ettiğini vurgulayan Murat Kurum, “Kürt dostu olmak, Kürt vatandaşlarımızı, Alevi vatandaşlarımızı istismar etmek midir? Yoksa onlara hizmet götürmek midir? 85 milyon insanı kardeşimiz bildik. Hakkari’de Şanlıurfa’da hizmetlerimizi en iyi şekilde yapmak için çalıştık. Her ilimize havalimanı, üniversiteler yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Mevcut İBB Başkanı’nın 2019’da verdiği vaatleri hatırlamadığını belirten Kurum, “Verdiği vaatleri hatırlamayan bir Belediye Başkanı var. Bırak yeniden aday olmayı, sokağa çıkmaman gerekir. 31 Mart’ta İstanbullular da onu hatırlamayacak. Sen hem iş yapmayacaksın hem de iş yapanları eleştireceksin. O kayağa gittiğinde, biz Elazığ’ın sokaklarında depremzede vatandaşlarımızlaydık. O toplantılarla CHP’yi dizayn etmeye çalışırken, biz 11 ilde 3 ayda 180 bin konutun temelini attık.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...