ATATÜRK HAVALİMANI BASIN AÇIKLAMASI

Bakırköy

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, 24 Mart Pazar günü düzenlenecek ‘Yeniden Büyük İstanbul Mitingi’ öncesi basın açıklaması yaptı.

 Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde düzenlenecek olan mitingde 31 Mart zaferinin provasını yapacaklarını dile getiren Kurum, “ ‘Yeniden İstanbul’, ‘Sadece İstanbul’ diyerek milletimizle, esnafımızla, vatandaşımızla kucaklaşıyoruz. İnşallah 31 Mart'ta kazanacağımız zafer öncesi yarın Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle, buradaki tüm ilçe belediye başkanlarımızla, Cumhur İttifakı’mızla birlikte Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde olacağız. 31 Mart'ın provasını yapacağımız, hep birlikte o coşkuyu, o birliği, o beraberliği yaşayacağımız kutlu bir güne hazırlanıyoruz, heyecanlıyız.” dedi. İstanbulluların İBB’deki değişimin bir an önce olmasını istediğini vurgulayan Kurum, “Yarın bayraklarıyla, çocuklarıyla bir bayram havasında buraya gelecekler ve bu coşkuyu hep birlikte yaşayacağız. Hep birlikte bu şehre, kutlu şehre sahip çıkacağız. Şehrimizin geleceğine sahip çıkacağız.” şeklinde konuştu.

 24 Mart’ta düzenlenecek ‘Yeniden Büyük İstanbul Mitingi’ne tüm vatandaşları davet eden Kurum, “Teşkilatlarımızla birlikte 76 gündür tüm vekillerimiz, belediye başkanlarımız sahadayız. Hayallerimizi, projelerimizi anlatıyoruz. İnşallah yarın da Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle saat 14.00’te burada bu coşkuyu hep birlikte yaşayacağız. 31 Mart akşamı Saraçhane'de yapacağımız bayramın bir provası olacak. Biz buraya tüm kardeşlerimizi davet ediyoruz. Bu coşkuya tüm İstanbul'u davet ediyoruz. Hangi partiden olursa olsun burada hep birlikte bu coşkuyu yaşayalım istiyoruz. Çünkü bu İstanbul coşkusu olacak. Çünkü bu buradaki birlik beraberlik İstanbul'un geleceği adına karar vereceğimiz sürecin sevinci olacak. Dolayısıyla bu sevinçle biz herkesi bu yolda yürümeye davet ediyoruz.” dedi.

 

 

“Yeniden İstanbul’, ‘Sadece İstanbul’ diyerek milletimizle, esnafımızla, vatandaşımızla kucaklaşıyoruz”

 Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde düzenlenecek olan mitingde 31 Mart zaferinin provasını yapacaklarını dile getiren Kurum, “ ‘Yeniden İstanbul’, ‘Sadece İstanbul’ diyerek milletimizle, esnafımızla, vatandaşımızla kucaklaşıyoruz. İnşallah 31 Mart'ta kazanacağımız zafer öncesi yarın Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle, buradaki tüm ilçe belediye başkanlarımızla, Cumhur İttifakı’mızla birlikte Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde olacağız. 31 Mart'ın provasını yapacağımız, hep birlikte o coşkuyu, o birliği, o beraberliği yaşayacağımız kutlu bir güne hazırlanıyoruz, heyecanlıyız.” dedi.

 

 

“Hep birlikte bu şehre, kutlu şehre sahip çıkacağız”

 İstanbulluların İBB’deki değişimin bir an önce olmasını istediğini vurgulayan Kurum, “Vatandaşımız sabırsız. Gittiğimiz her yerde kardeşlerimiz artık bu değişimin bir an önce olmasını istiyorlar. Yarın buraya bayraklarıyla, çocuklarıyla bir bayram havasında buraya gelecekler ve bu coşkuyu hep birlikte yaşayacağız. Hep birlikte bu şehre, kutlu şehre sahip çıkacağız. Şehrimizin geleceğine sahip çıkacağız. Çünkü bu şehri bize bırakılmış bir emanet olarak görüyoruz. Bu emanete gözümüz gibi sahip çıkacağımızı, burada meselenin İstanbul olduğunu, İstanbul'un geleceği olduğunu net bir şekilde ifade etmeye çalışıyoruz. Meydanlarda da söylediğimiz, burada da ifade edeceğimiz aslında İstanbul'umuzun geleceği olacaktır” diyerek konuşmasına devam etti.

 

 

“İstanbul'un özlediği hizmetlere, sosyal belediyecilik hikayesine İstanbullu kardeşlerimizi yeniden kavuşturacağız”

 İstanbul’un 5 yıllık süreçte çok yorulduğunu ve çok bunaldığını sözlerine ekleyen Murat Kurum, “Burada yaşamanın çile haline geldiği, deprem korkusunun her geçen gün arttığı, huzursuzluğun ve güvensizliğin arttığı bir ortamla karşı karşıyayız. İlgisizlikten yorulmuş, sevgisizlikten yorulmuş bir İstanbul var ve bu ilgiyi, bu sevgiyi yeniden kazanmak istiyor. 

 İstanbul biraz Ayasofya, biraz Süleymaniye, biraz Sinan, biraz burada yaşayan tüm medeniyetlerin, sizin, buradaki tüm kardeşlerimizin sevgiyle, hoşgörüyle yaşadığı ve hepimizin mutlu olduğu bir şehrimizdir. Biz o mutluluğu istiyoruz, o huzuru istiyoruz ve o huzuru da inşallah 31 Mart akşamı tüm İstanbullularla birlikte yeniden tesis edeceğiz. İstanbul'un özlediği hizmetlere, sosyal belediyecilik hikayesine İstanbullu kardeşlerimizi yeniden kavuşturacağız. Yeniden vatandaşımızın beklediği hizmetleri yapacak adımları atacağız.” dedi.

 

 

“Bu coşkuya tüm İstanbul'u davet ediyoruz”

 24 Mart’ta düzenlenecek ‘Yeniden Büyük İstanbul Mitingi’ne tüm vatandaşları davet eden Kurum, Teşkilatlarımızla birlikte 76 gündür tüm vekillerimiz, belediye başkanlarımız sahadayız. Hayallerimizi, projelerimizi anlatıyoruz. İnşallah yarın da Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle saat 14.00’te burada bu coşkuyu hep birlikte yaşayacağız. 31 Mart akşamı Saraçhane'de yapacağımız bayramın bir provası olacak. Biz buraya tüm kardeşlerimizi davet ediyoruz. Bu coşkuya tüm İstanbul'u davet ediyoruz. Hangi partiden olursa olsun burada hep birlikte bu coşkuyu yaşayalım istiyoruz. Çünkü bu İstanbul coşkusu olacak. Çünkü bu buradaki birlik beraberlik İstanbul'un geleceği adına karar vereceğimiz sürecin sevinci olacak. Dolayısıyla bu sevinçle biz herkesi bu yolda yürümeye davet ediyoruz. Herkesi bu sevince ortak olmaya davet ediyoruz. İnşallah yarın da tüm Türkiye'nin kalbinin burada atacağı, tüm İstanbul'un kalbinin burada Atatürk Havalimanı millet bahçesinde atacağı buluşmada biz de yine o birliği, o çağrıyı yapacağız. 31 Mart'a o giden yolda sağlam adımlarla, sağlam adamlarla 31 Mart bayramını yaşayacağız.” şeklinde konuştu.

 

 

“Bu kutlu dava bizim geleceğimizin davası”

 76 gündür kendisini kucaklayan İstanbullulara ve sahada olan çalışma arkadaşlarına teşekkür eden Kurum, “Geride bıraktığımız bu 76 günde gittiğim her yerde bana evladı gibi sarılan İstanbullu hemşerilerime, kardeşlerime, teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Kolay değil, 76 gündür sahada çalışıyorsunuz. Ailenizden daha çok teşkilatlarımızla vakit geçiriyoruz. Fedakarca bir çalışma yaptılar, hala yapıyorlar. Son güne kadar yapacağız. AK Parti bayrağını, Cumhur İttifakı bayrağını sonuna kadar şerefle dalgalandırmaya devam edeceğiz. Çünkü bu kutlu bir dava. Bu kutlu dava bizim geleceğimizin davası. O yüzden buradaki tüm arkadaşlarıma, tüm teşkilat mensubu kardeşlerimize ve en önemli teşekkürü de aslında İstanbullulara yapmak istiyorum. Bu heyecanla 76 gündür yağmurda, karda heyecanımıza ortak olup beni de bir evlatları, bir kardeşleri gibi gördükleri için onlara çok teşekkür ediyorum. Basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum, bu süreçte bizi hiç yalnız bırakmadınız. İnşallah yarın kutlu bir zaferin başlangıcını hep birlikte yapacağız.” dedi.

 

 

“Bizim alnımız ak. Malımız, mülkümüz her şeyimiz ortada”

 Sözcü gazetesi muhabirinin bakanlığı döneminde evinin bulunduğu alana özel olarak ÇED raporu onayı verdi iddiasını sorması üzerine Murat Kurum, “Biz Çevre Şehircilik Bakanlığı olarak Türkiye'nin her yatırımına, büyük olan bütün projelere ÇED raporu veririz. Siz bir şey bulamadığınız için, illa bir şey bulmak üzere çalışma yaptığınız için ne arasanız nafile bulamayacaksınız. Bizim alnımız ak. Malımız, mülkümüz her şeyimiz ortada. Bu ülkede 9 sene genel müdürlük yapmış, 5 sene Çevre, Şehircilik Bakanlığı yapmış, milyarlarca liralık ihaleleri yapmış ve alnımızın akıyla milletimize verdiğimiz sözleri tutmuş bir kardeşinizim. Bugün de İstanbul'da Cumhur İttifakı adayıyım. Bu gururla bu hizmetleri yapacağım. Bu gururla 1 Nisan’da vatandaşımızın, İstanbul'umuzun hakkını, hukukunu koruyacağım. İstanbul'un parasını İstanbul'a harcayacağım. İstanbul'un kaynaklarını kendi geleceğim için harcamayacağım. ‘İsrafı Bitirdik’ deyip tabelalara 500 milyon lira harcamayacağım. Balya balya para görüntüleriyle İstanbullulara bu üzüntüleri yaşatmayacağım. Dolayısıyla malımız, mülkümüz her şeyimizle İstanbul'a hizmet edeceğiz.” şeklinde cevap verdi.

 

 

“1Nisan’ın işaret fişeğini burada hep beraber görmüş olacağız”

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum’a eşlik eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe konuşmasında, “24 Mart 2024, saat 14.00’te İstanbul’umuzda 31 Mart yerel seçimlerimizle ilgili mitingimizi gerçekleştireceğiz. ‘Yeniden İstanbul Büyük İstanbul’ mitingimiz inşallah bu alanda gerçekleştireceğiz. Bizim bundan önceki seçimlerde olduğu gibi mitinglerimiz hemşehrilerimizin sevgilerini, aşklarını, heyecanlarını yansıttığı bir programa dönüşüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla, Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Kurum'un katılımlarıyla, İstanbul'umuzda coşkuyu, heyecanı yaşayacağımız mitingi gerçekleştireceğiz. Fetret dönemine son verdiğimiz, yeniden eser ve hizmet belediyeciliğinin başlayacağı 1Nisan’ın işaret fişeğini burada hep beraber görmüş olacağız. Tüm İstanbul'u hemşehrilerimizi yarın saat 14.00’te Atatürk Havalimanı’na bekliyorum.” dedi.

 

 

“Sadece İstanbul’, ‘Yeniden İstanbul’ diyerek yola çıkmış, İstanbul sevdalısı bir adayımız var”

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ise konuşmasında, “ ‘Sadece İstanbul’, ‘Yeniden İstanbul’ diyerek yola çıkmış, İstanbul sevdalısı bir adayımız var. Heyecanı, motivasyonu, birikimiyle, en önemlisi İstanbul’a olan tutkusuyla güzel hizmetlerin kapısını aralayacağımız bir dönem olmasını temenni ediyoruz. Yarın da İstanbul mitingiyle bunun işaret fişeğini yakmak istiyoruz. Bütün İstanbullu hemşehrilerimizi, kadınından gencine yaşlısına bütün hemşehrilerimizi yarın meydanda coşkumuza, heyecanımıza, yeniden diriliş, yeniden İstanbul sevdasına ortak olmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber Galeri