Bağcılar

24 Mart 2024

TOKATLILARLA İFTAR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bağcılarda düzenlenen Tokatlılarla İftar Programı’na katıldı. Tokat’ın kahraman evlatlarıyla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek konuşmasına başlayan Kurum, “Sizlerle Tokat’ta ve İstanbul’umuzda, ne zaman bir araya gelsek, aklıma hep saçları kınalanıp savaşa koşan, kendi yere düşse de bayrağımızı düşürmeyen Tokatlı kahramanlarımız gelir. Çünkü Tokat’ımızın kahramanları bu toprakları, bu yurdu bizlere vatan kıldılar. Ebediyete kadar anlatılacak bir destan yazdılar.” dedi. İstanbul’a dair hayalleri olduğunun altını çizen Kurum, “Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz ki, hiçbir hanemizde deprem endişesi kalmayacak, bütün yuvalarımız güvenli hale gelecek. Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz ki, trafik çile olmaktan çıkacak. Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz ki, engelli kardeşlerimiz, hanım kardeşlerimiz, genç kardeşlerimiz, emekli büyüklerimiz kendilerini yalnız hissetmeyecekler.” şeklinde konuştu. Mevcut İBB yönetiminin elinde İstanbul’un ihmal edildiğine vurgu yapan Kurum, “Metrolar bozuldu, umursamadılar. İstanbul halkını metrobüsleri itmek zorunda bıraktılar. Tramvaylar rayların üzerinde kaldı. Otobüsler yandı, tutuştu. İş yapmadıkları gibi, tembelliklerini bile ‘çalıştırmıyorlar’ algısıyla üzerlerinden atmaya çalıştılar.” dedi.

1 Nisan’da İstanbul’un fetret dönemini bitireceklerini ifade eden Murat Kurum, “Dirayetimizle 7 tepede olacağız. Gayretimizle 964 mahallemizde olacağız. Gönüllere dokunacağız. Eserler bırakacağız. İstanbul'umuzu baştan başa yeniden ihya edeceğiz.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Bağcılar

17 Mart 2024

GİRESUNLULAR İLE İFTAR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bağcılar Halk Sarayı’nda düzenlenen Giresunlular ile İftar programına katıldı. İstanbul’u depreme karşı dirençli hale getireceklerini söyleyen Murat Kurum, “1 Nisan’dan itibaren iş başına geçeceğiz; İstanbul’u afetlere karşı daha dirençli hale getirmek, olası bir depremi en az hasarla atlatabilmek için tüm çalışmalarımızı yaptık. Kentsel dönüşümdeki adımlarımızı hızlıca atacağız.” dedi.

Murat Kurum, İstanbul’un 5 yılda ilgisiz ve hizmetsiz kaldığını belirtti. Ulaşım sorunun çözülmesi için projelerinin hazır olduğunu belirten Kurum, “Yeni metro hatlarıyla, 2 yakaya yapacağımız tünellerle, kavşaklarla, otoparklarla, yeni otobüs ve metrobüs filolarıyla İstanbul’umuzu, İstanbullu hemşerilerimizi hem yalanlardan hem de trafik çilesinden tamamen kurtaracağız.” şeklinde konuştu.

İstanbul’da ayrım yapmadan vatandaşların taleplerini yerine getirmek için çalışacağını dile getiren Murat Kurum, konuşmasını şu ifadelerle tamamladı: “Bu kardeşiniz; ‘Bakarız’ değil, ‘yaparız’ diyecek. Geleceğini değil, geleceğinizi düşünecek. Asla hesap yapmayacak, gerektiğinde hesap verecek. Gerekenleri değil, fazlasını yapacak. Koltuğuna değil, İstanbul’a bağlı olacak. Bahane değil, çözüm bulacak. Daima yapan, daima üreten tarafta olacak.”

Bağcılar

13 Mart 2024

BİTLİSLİLER İFTAR BULUŞMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bağcılar’da düzenlenen Bitlisliler İftar Buluşması’na katıldı. Bitlis’in alimleriyle, siyasetçileriyle, bürokratlarıyla, iş insanlarıyla ve sanatçılarıyla medeniyet tarihimizde müstesna bir yere sahip olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Murat Kurum, “Bugün erenlerin, evliyaların, alimlerin şehri Bitlis’te, Bitlis’in tüm ilçelerinde, kardeşliğimizi bu ruhla tazeliyoruz. İşte, burada sizlerle bir aradayız; derdimiz bir, gönlümüz bir, yüreklerimiz bir. Bitlis bugün de birliğimizin kalelerinden biridir. Bizler bu kaleyi ebediyen koruyacağız.’’ dedi. İstanbullular ile gönül bağı olduğunu vurgulayan Kurum, “Biz dertliyiz kardeşlerim. Biz bu şehri, İstanbul’u çok seviyoruz. Biz bu şehre kalpten bağlıyız. Bu şehrin insanıyla, İstanbullu kardeşlerimizle gönül bağlarımız var. Sabırsızlıkla, bu şehrin tüm sorunlarına çözüm üretmek için, derdine derman olmak için 1 Nisan’ı bekliyoruz.” diye konuştu. Mevcut İBB yönetimini eleştiren Kurum, “650 bin konutumuzu, deprem tedbirlerini gereksiz gördü. Ama biz hazırız. Elimizden geldiğince, gücümüzün yettiğince İstanbul’u depreme hazırlayacağız. Birileri gereksiz görse de 650 bin konutu kentsel dönüşüm kapsamında yenileyecek, İstanbullu hemşehrilerimizi yeni ve güvenli yuvalarına kavuşturacağız.” dedi. Sosyal belediyecilik projelerine değinen Kurum, “Mevcut İBB yönetimi tıkır tıkır işleyen sosyal belediyecilik uygulamalarımızı mahvetti. Ama biz hazırız. Kadınlarımızı, gençlerimizi, öğrencilerimizi, yaşlılarımızı, emeklilerimizi, engellilerimizi ve tüm hemşehrilerimizi kuşatan, kucaklayan; 7/24 yardımına koşan, onları hiçbir zaman yalnız bırakmayan bir sosyal belediyecilik anlayışını yeniden İstanbul’un 39 ilçesine hâkim kılacağız.’’ diyerek konuşmasını tamamladı.

Bağcılar

13 Mart 2024

GÜMÜŞHANELİLER İLE İFTAR SOFRASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Gümüşhaneliler ile İftar Sofrası programına katıldı. İstanbul’a hizmet için yola çıktıklarını söyleyen Kurum, “81 ilde 365 bin konut üretmiş, 46 bin afet konutu yapmış, İstanbul’da 173 bin afete dirençli konut yapmış bir kardeşinizim. İstanbul’un 39 ilçesinde, 964 mahallesinde kentsel dönüşümü başlatacağız. Milletimizin derdine derman olmak için 1 Nisan’ı bekliyoruz.” dedi.

Mevcut yönetimin İstanbul’un kaynaklarını İstanbul için harcamadığını vurgulayan Kurum, “Biz hazırız, İstanbul’u depreme hazırlayacağız. Birileri gereksiz görse de 650 bin konutu yapacağız. İstanbul’da tek bir riskli yapı kalmayana kadar çalışacağız. İstanbul’da ulaşım çile haline geldi. Vatandaşımızın huzurla seyahat ettiği bir İstanbul haline getireceğiz. İlk 5 yılda metro hattımızı iki katına çıkartarak 650 kilometreye çıkartacağız.” diye konuştu. Yerel seçimlerde çalışan ile çalışmayanın, eser üreten ile üretmeyenin, kadınları eşit görmeyen ile kadınlar için adil hizmet edenlerin karşı karşıya geleceğini dile getiren Kurum, konuşmasını, “Milletimiz, 365 bin konut yapanı, kendini düşünen ile kentini düşüneni ayırt ederek 31 Mart’ta ona göre karar verecektir.” sözleriyle noktaladı.

Bağcılar

23 Şubat 2024

BAĞCILAR ESNAF ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bağcılar esnafını ziyaret etti. Dükkanları tek tek gezen Kurum; hem vatandaşlarla sohbet etti hem de esnafın hizmet beklentilerini dinledi.

Bağcılar

1 Şubat 2024

BAĞCILAR'DA HANE ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bağcılar Hürriyet Mahallesi'nde Nazife ve Özcan Sırmalı çiftinin evine misafir oldu. Ziyarette konuşan Kurum, "Afette, sel de yangın da biz hep milletin yanındaydık. Biz sağlam binalarda oturmak zorundayız. Önceliğimiz buradaki deprem dönüşümü olmalı. Afette yardım edecek lojistik merkezi bir tane. Bunu 7'ye çıkartacağız. Havadan, karadan, denizden acil yollarıyla birlikte bunların hepsini planlayacağız. 2 milyon kişiye 6 saatte çadır kuracak sistemi getireceğiz. Herkesin toplanma alanı belli olacak. O toplanma alanlarına parklar bahçeler yapacağız. Bunu yapmak zorundayız. İstanbul öyle ihmal edilecek bir şehir değil. Bu bilinci anlatmamız lazım herkese." dedi.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...