BALIK HALİ ZİYARETİ

Beylikdüzü

 

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Beylikdüzü’ndeki Gürpınar Su Ürünleri Halinde balıkçı esnafıyla bir araya geldi.

 Mevcut İBB yönetimi tarafından balıkçı esnafının görmezden gelindiğini belirten Murat Kurum, Her işte olduğu gibi yine balıkçı esnafımız da çaresiz bırakılmış, göz ardı edilmiş, görmezden gelinmiş. Aynı anlayışı aslında İstanbul'un her yerinde görüyoruz. İstanbul'un neresine gitseniz bir sorun, bir problem, bir çileyle karşı karşıyasınız.” dedi.

 Kurum, balıkçıların sorunları hakkında bilgi aldıktan sonra göreve gelir gelmez otopark ve ulaşım problemlerini çözeceğini belirterek Burada otoparkla ilgili, İSPARKla ilgili sıkıntıların olduğunu ifade ettiler. Gelir gelmez önce balıkçı ailemizin otopark sorununu çözeceğiz. Otopark problemini, esnafımızın en güzel hizmetleri alacağı şekliyle çözeceğiz.” şeklinde konuştu.

 "Esnafın yüzü gülsün ki, İstanbulun yüzü gülsün" diyen Murat Kurum, rüsum bedeline de değindi. Balıkçıların beklentilerinin karşılanacağını söyleyen Kurum, Göreve gelir gelmez rüsum bedelini de Mustafa Başkan’ımla, Dernek Başkanı’mla birlikte oturacağız, çalışacağız ve gerekli iyileştirmeleri rüsum bedelinde de yapacağız” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

 

"Balıkçı esnafımız çaresiz bırakılmış, görmezden gelinmiş"

 Balıkçı esnafına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdiğini söyleyen Murat Kurum, “İyi ki balıkçı esnafımız var. Burada güzel kardeşlerimiz var. Bugün buraya geldiğimizde, gerçekten ayrı bir heyecanla geldik, ayrı bir coşkuyla geldik. Buraya gelirken Sayın Cumhurbaşkanı’mızla bir iftar yaptık. Tüm esnaf kardeşlerimize benim selamlarımı sevgilerimi iletirsindedi. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın selamlarını iletiyorum. Bu tesis 2007 yılında Rahmetli Kadir Topbaş ağabeyimizin zamanında başlatılmış ve Avrupan en büyük ikinci balık hali olmuş. Burada vatandaşımıza, esnafımıza en güzel haliyle hizmet versin anlayışıyla yapılmış. 2017ye kadar da burada esnafımız için her türlü mücadele verilmiş ancak gelinen süreçte maalesef, her işte olduğu gibi yine balıkçı esnafımız da çaresiz bırakılmış. Gözardı edilmiş, görmezden gelinmiş. Aynı anlayışı aslında İstanbul'un her yerinde görüyoruz. İstanbul'un neresine gitseniz bir sorun, bir problem, bir çileyle karşı karşıyasınız.” şeklinde konuştu.

 

 

"Gelir gelmez önce balıkçı ailemizin otopark sorununu çözeceğiz"

 Murat Kurum, balıkçıların sorunlarının ne olduğunu bildiğini söyledi. İSPARK nedeniyle oluşan otopark sorununa değinen Kurum, Tüm İstanbulun artık 31 Martta hizmet ve eser hasreti son bulacak. Hizmet belediyeciliği ile kavuşacak, eser belediyeciliğiyle kavuşacak, tüm İstanbul'un yüzü gülecek. Burada değerli Başkanlarım, esnafımızın sorunlarını, problemlerini bana ilettiler. Burada otoparkla ilgili, İSPARKla ilgili sıkıntıların olduğunu ifade ettiler. Gelir gelmez önce balıkçı ailemizin otopark sorununu çözeceğiz. Otopark problemini, esnafımızın en güzel hizmetleri alacağı şekliyle çözeceğiz. 2017den sonra bekleyen dükkanlar açılmamış, burada yapılması gereken hizmetler yapılmamış. Bu hizmetleri 1 Nisan sabahı burada Mustafa Başkanımla el ele vereceğiz ve balıkçı halimizi en güzel haliyle esnafımıza hazırlayacağız.” dedi.

 

 

"Buranın eski Belediye Başkanı, İstanbula da aynı sıkıntıları, problemleri çektiriyor"

 Mevcut İBB Başkanı’nın İstanbula sorun yaşattığını vurgulayan Murat Kurum, şehrin 5 yılının heba edildiğini söyledi. İstanbulluların uygun fiyata balık alması için balıkçılarla el ele vereceğini belirten Kurum, Yine ulaşım sorunlarınızı, problemlerinizi biliyoruz. Maalesef İstanbul'da ulaşım bir çile haline geldi. Bakın Beylikdüzü'ne geldiğinizde dahi ulaşımla ilgili sorun yaşıyorsunuz. Buranın eski Belediye Başkanı’nı biliyorsunuz değil mi? Bu Belediye Başkanı gitti, İstanbula da aynı buradaki sıkıntıları, problemleri 5 yıldır çektiriyor. Burada bir hizmet yapmadığı gibi, taş üstüne taş koymadığı gibi, İstanbulun da 5 yılını heba etti. Biz istiyoruz ki, böylesi modern bir tesise İstanbul halkı kavuşsun, İstanbul'un esnafı burada huzur içerisinde çalışsın. Biz İstanbul'da kardeşlerimizin ucuz balık alması için gereken her türlü mücadeleyi balıkçı esnafımızla vereceğiz. Burada vatandaşımız, esnafımız huzurlu olacak, mutlu olacak, esnafın yüzü gülecek ki; İstanbul'un yüzü gülsün. İstanbul'un yüzü gülecek ki; Türkiye'nin yüzü gülsün. Burada yine göreve gelir gelmez rüsum bedelini de Mustafa Başkan’ımla, Dernek Başkanı’mla birlikte oturacağız, çalışacağız ve gerekli iyileştirmeleri rüsum bedelinde de yapacağız.” ifadeleriyle konuşmasına devam etti.

 

 

"Sabahın 05.00inde de olsa, bizi ne zaman görmek istiyorsanız yanınızda olacağız"

 31 Mart akşamı İstanbulda yüzlerin güleceğini söyleyen Murat Kurum, her zaman esnafın yanında olacağını söyledi. Daha önce verdiği her sözü tuttuğunu hatırlatan Kurum, “Şunu söyleyeyim; değerli esnaf kardeşlerim, gecenin bu saatinde evine ekmek götürmek için, evine aş götürmek için çalışan emekçi kardeşlerim, bizi Büyükşehir Belediye Başkanı’nı her zaman yanınızda göreceksiniz. Gecenin 03.00’ünde de olsa, sabahın 05.00inde de olsa, siz bizi ne zaman görmek istiyorsanız, biz sizin yanınızda olacağız. Esnafımızı kardeşi olacağız, esnafımızın yoldaşı olacağız ve İstanbul'un sorunlarını tek tek çözeceğiz. Biz sizi seviyoruz, Allah için seviyoruz ve hep birlikte İstanbulun 31 Martta makus talihini değiştireceğiz. İstanbulun yüzünü güldüreceğiz, esnafımızın yüzünü güldüreceğiz ve o tarihe bir hafta kaldı. 31 Mart akşamı İstanbulun bayramı olacak, 31 Mart akşamı İstanbulda tüm yüzler gülecek, esnafımız sevinecek ve bu sözlerimizi de sizlerle birlikte tutacağız. Murat Kurum söylerse yapar, Murat Kurum geçmişte sözünü tutmuştur, bundan sonra da tutacaktır. Ben tüm esnaf kardeşlerimize, buradan hayırlı işler, bereketli kazançlar diliyorum ve sizleri sevgiyle, saygıyla, hürmetle selamlıyor, Allah'a emanet ediyorum.” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Haber Galeri