Beylikdüzü

24 Mart 2024

BALIK HALİ ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Beylikdüzü’ndeki Gürpınar Su Ürünleri Hali’nde balıkçı esnafıyla bir araya geldi.

Mevcut İBB yönetimi tarafından balıkçı esnafının görmezden gelindiğini belirten Murat Kurum, “Her işte olduğu gibi yine balıkçı esnafımız da çaresiz bırakılmış, göz ardı edilmiş, görmezden gelinmiş. Aynı anlayışı aslında İstanbul'un her yerinde görüyoruz. İstanbul'un neresine gitseniz bir sorun, bir problem, bir çileyle karşı karşıyasınız.” dedi.

Kurum, balıkçıların sorunları hakkında bilgi aldıktan sonra göreve gelir gelmez otopark ve ulaşım problemlerini çözeceğini belirterek “Burada otoparkla ilgili, İSPARK’la ilgili sıkıntıların olduğunu ifade ettiler. Gelir gelmez önce balıkçı ailemizin otopark sorununu çözeceğiz. Otopark problemini, esnafımızın en güzel hizmetleri alacağı şekliyle çözeceğiz.” şeklinde konuştu.

"Esnafın yüzü gülsün ki, İstanbul’un yüzü gülsün" diyen Murat Kurum, rüsum bedeline de değindi. Balıkçıların beklentilerinin karşılanacağını söyleyen Kurum, “Göreve gelir gelmez rüsum bedelini de Mustafa Başkan’ımla, Dernek Başkanı’mla birlikte oturacağız, çalışacağız ve gerekli iyileştirmeleri rüsum bedelinde de yapacağız” diyerek konuşmasını tamamladı.

Beylikdüzü

3 Şubat 2024

BEYLİKDÜZÜ KAPALI PAZAR YERİ ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Beylikdüzü Kapalı Pazar Yeri’ni ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Kurum, yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Esnafın, “Büyükşehir sizinle muradına erecek.” sözleri ile destek verdiği Murat Kurum, balık tezgahlarını da ziyaret etti. Kurum, “Yaparsa Murat Kurum yapar. İstanbul’un muradı gelmiş. Sizinle birlikte daha güçlü, daha huzurlu bir İstanbul olması dileğiyle yolunuz açık olsun” şeklinde konuşan esnafa “Çok çalışacağız, İstanbul’u özgürlüğüne kavuşturacağız.” diye yanıt verdi.

Pazarda alışverişini yapan vatandaşlar Murat Kurum’a “Gönlümüz ve dualarımız sizinle. Allah’ın izniyle yanınızdayız.” dedi. Kurum, vatandaşın İstanbul’dan yana dertlerini de dinledi. Mahmutbey Gişeleri’nden şikayetçi olan bir vatandaşı dinleyen Kurum, “Göreve geldiğimizde acil eylem planları içerisinde Mahmutbey Kavşağı’ndaki problemi halledeceğiz. Biz ne söylediysek, o sözümüzün arkasında durduk.” sözleri ile sorunu çözeceklerini ifade etti.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...