Bayrampaşa

27 Mart 2024

BAYRAMPAŞA SEBZE VE MEYVE HALİ ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali’ni ziyaret etti.

Murat Kurum, 1 Nisan itibariyle Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali’nde de çalışmaların başlayacağını söyledi. Hal 1986’da inşa edildiğini hatırlatan Kurum, “Sebze ve Meyve Hali’miz maalesef yapısal anlamda da tam anlamıyla esnafımızın taleplerini, ihtiyaçlarını karşılamıyor. Burayı çok daha güzel hale getirecek çalışmaları, esnafımızla el ele verip yapacağız. İstanbul'a, Bayrampaşa'ya, esnafımıza yakışır anlayışla baştan aşağı yenileyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Esnaf dostu olduğunu belirten Murat Kurum, şartları daha iyi hale getirmek için çalışacağını söyledi. Kurum sözlerini, “Bu kardeşiniz, esnafın ve İstanbullunun her zaman yanında olacak. Bizi arayanlar başka işler peşinde bizi görmeyecekler. Esnafımızın daha iyi hizmetler verebilmesi amacıyla, çalışmalar yapacağız” ifadeleriyle sürdürdü.

Murat Kurum hal esnafına ‘Dijital İstanbul’ projesini de anlattı. Otopark sorununun giderileceğini ve araçların giriş çıkışının sistem halinde denetleneceğini belirten Kurum, “Esnafımızın kolay bir şekilde buraya girmesini sağlayacak, ‘Dijital İstanbul’ çatısı altında otomasyon sistemiyle birlikte süreci yöneteceğiz. Hem esnafımız hem de vatandaşımız huzur içerisinde ticaretini yapıyor olacak.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Bayrampaşa

20 Mart 2024

BAYRAMPAŞA MİTİNGİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bayrampaşa mitinginde seçmenlere hitap etti. Mevcut İBB yönetiminin İstanbul’a 5 yıllık süreçte fetret dönemini yaşattığına vurgu yapan Kurum, “Bu dönemle birlikte aynı anlayışta bir bunalım dönemi yaşıyoruz. Kulakları İstanbul’a, Bayrampaşa‘ya kapalı, gözleri İstanbul’u görmeyen, dilleri İstanbul’u söylemeyen adamların elinde maalesef şu beş yıllık süreçte İstanbul’umuz heba oldu. İstanbul tarihine metro hattına hafriyat döken yönetim olarak geçtiler. Bırakın hafriyat dökmeyi, orada açtığımız tünellere beton döktüler.” dedi. İstanbul’un trafik sorununu çözeceğine söz veren Murat Kurum, “Trafik tamamen durmadan, hayat felç olmadan İstanbul kazanacak, İstanbullular kazanacak” diye konuştu.

Sosyal medyaya sızan para sayma görüntülerine de değinen Kurum, mevcut İBB yönetimini, “Halk otobüslerimize bakım bile yapamıyorlar. Neden biliyor musunuz? Arka odalarda balya balya paraları saymayı biliyorlar. Esnafın parasını alacağını ödemiyorlar. Ben geçen otobüsçü esnafıyla beraberdim. 2 milyon lira esnafın alacağı var, sonra da otobüs yanıyor, yolda otobüs arıza yapıyor. Bu esnaf nasıl bakım yapacak? Sen parasını ödemezsen, sen hak edişini ödemezsen, sen esnafın, Bayrampaşa’nın İstanbul’un haklarını, kaynaklarını öyle arka odalarda balya balya kule yaparsan, bu adam bu otobüsü nasıl çalıştıracak ya?’’ sözleriyle hedef aldı.

31 Mart seçiminin iki anlayış arasında yapılacak tercihin seçimi olacağının altını çizen Kurum, ‘’Bir tarafta ‘Ayasofya’nın zincirleri kırılsın, ibadete açılsın’ diyenlerle, bir tarafta ‘Ayasofya yeniden müze olsun’ diyenler olacak. Bir tarafta ‘İstanbul büyüsün, İstanbul güçlensin, Türkiye güçlensin’ diyenlerle, bir diğer tarafta büyükelçilerle oturdukları masalarda İstanbul’u rant olarak görenler olacak.’’ dedi.

Murat Kurum, 24 Mart’ta İstanbul’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ‘Büyük İstanbul Mitingi’ yapılacağını söyledi. Kurum, “24 Mart mitingi İstanbul’un yeniden yükselişini başlatacağımız günün provası olacak. Yeniden İstanbul'un ehil ellere geçme mitingi olacak, yeniden İstanbul'un şahlanış mitingi olacak ve orada büyük bir coşkuyla Sayın Cumhurbaşkanımız, bakanlarımızla, milletvekillerimizle birlikte o kutlu yürüyüşü başlatacağız.’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Bayrampaşa

17 Mart 2024

HAK-İŞ TEŞKİLAT BULUŞMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Topkapı’da Hak-İş Teşkilat Buluşmasına katıldı. Murat Kurum, 2019’da göreve gelen mevcut İBB yönetiminin namus sözü vermesine rağmen on binlerce işçiyi haksız yere işten attığını söyledi. Söz konusu düzene 31 Mart akşamı son vereceğini belirten Kurum, “Onların yaptığı gibi kimseyi haksız yere işten çıkarmayacağız. Maalesef arkadaşlarınız evine ekmek götüremedi. Ailesi için, yavruları için mücadele verirken, bir gün işe gittiklerinde kartlarının çalışmadığını gördüler.” şeklinde konuştu.

Mevcut İBB Başkanı’nın ‘Murat’ ismini duyduğunda telaşlandığını belirten Murat Kurum, “Bizi tüm Türkiye tanıyor ama bu yarı zamanlı Belediye Başkanı tanımıyor. Adımı duyduğunda da telaşlanıyor. ‘Murat’, ‘Murat Kurum’ dendiği zaman ne yapacağını şaşırdı.” dedi.

Murat Kurum, 31 Mart’taki seçimlerin Türkiye’nin geleceği için önemli olduğunu belirtti. Türkiye Yüzyılı için atılacak adımların önemine vurgu yapan Kurum, sözlerini şu ifadelerle noktaladı: “Mesele Murat Kurum meselesi değil. Siyasi parti ya da ideoloji meselesi değil. Mesele geleceğimizin meselesi. Türkiye Yüzyılı’nda İstanbul’un büyüyen, lokomotif, kendi kendine yeten, herkesin birlikte huzurlu ve mutlu bir şehir olmasının kararını vereceğimiz bir seçim olacak.”

Bayrampaşa

16 Mart 2024

RUMELİ BALKAN FEDERASYONU ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bayrampaşa’da Rumeli Balkan Federasyonu’nu ziyaret etti. İstanbul’un burada yaşayan her milletin anavatanı olduğunu dile getiren Kurum, “Burası hepimizin ana vatanı. Burada büyümüş, burada kızımızı gelin etmiş, oğlumuzu askere göndermiş, acılarımızı, hüzünlerimizi burada hep birlikte yaşadığımız memleketimiz, aziz İstanbul’umuz. Her şeyiyle İstanbul’a sevdalıyız; insanıyla, değerleriyle, yaşam tarzıyla, tüm medeniyetleri, tüm dinleri, tüm ırkları içinde huzurla yaşatmış İstanbul’umuza ‘Şehremini’ olabilmek için yola çıkmak, bizim için onurların, gururların en büyüğü.” dedi.

5 yıllık Bakanlık dönemi boyunca, zor anlarında vatandaşların yanında olmaya çalıştığını belirten Kurum, “Milletimizin elini konutlarımız, şehrimiz, ilçemiz ayağa kalkana kadar bırakmadık.” ifadelerini kullandı. Aynı anlayışla İstanbul için çalışacaklarını sözlerine ekleyen Kurum, “Hemşehrilerimizin yastığa başını koyduğunda huzurla, güvenle uyuyacağı bir İstanbul inşa edeceğiz.” diye konuştu.

İstanbul’un kaynaklarını İstanbul için harcayacağını sözlerine ekleyen Kurum, şöyle devam etti: “İstanbul'un kaynaklarını çarçur etmeyeceğiz. İsrafı bitirdik deyip tabelalara 350 milyon lira reklam parası harcamayacağız. 2 günlük konsere 550 milyon lira vermeyeceğiz. O kaynaklarla Bayrampaşa'nın kentsel dönüşümünü yapacağız, Bayrampaşa'nın ulaşım sorununu çözeceğiz, Bayrampaşa'nın altyapıdan üstyapıya İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden beklediğin ne varsa onu gidermenin gayreti içerisinde çalışacağız.”

Bayrampaşa

16 Mart 2024

TÜRKİYE BOSNA SANCAK DERNEĞİ ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bayrampaşa’da bulunan Bosna Sancak Derneği'ni ziyaret etti. Türkiye'nin kültürel zenginliğine ve kardeşlik bağlarına vurgu yapan Kurum, "Bizim tek derdimiz tüm kültürlerimizi bir arada tutmak ve huzur içinde, kardeşlik içinde, birlik içinde yaşatmaktır." dedi.

Asrın felaketi sonrası Boşnak ve Arnavut kökenli vatandaşların gösterdiği dayanışmadan övgüyle bahseden Kurum, "Deprem oldu yine Bosnalı kardeşlerimiz, Boşnak kardeşlerimiz, Arnavut kardeşlerimiz, tüm soydaşlarımız bizi yalnız bırakmadı." diye konuştu. Kurum, konuşmasına, "Ben hepinizin kardeşiyim. Kökeninize gittiğimizde, hepiniz Konya'dan gittiniz, dolayısıyla hemşerinizim. İstanbul’umuzun kardeşlik hukukunu 1 Nisan’da çok daha yukarılara taşıyacağız" sözleriyle devam etti.

"Sadece İstanbul" diyerek yola çıktığını hatırlatan Kurum, karşı karşıya olduğu sorunları çözme konusundaki kararlılığını bir kez daha vurguladı ve konuşmasını "Büyük ve güçlü Türkiye hedefiyle, idealiyle 31 Mart’ta hepimiz sevineceğiz" diyerek noktaladı.

Bayrampaşa

18 Şubat 2024

MHP BAYRAMPAŞA SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILIŞI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, MHP Bayrampaşa Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılış törenine katıldı. Kurum konuşmasının başında İstanbul için gece gündüz çalışacaklarını belirterek, “Sadece İstanbul diyeceğiz. İstanbul’un sorunlarına, Bayrampaşa’nın geleceğine odaklanacağız. Hep birlikte el ele verip, Bayrampaşa’mızı güzel yarınlara hazırlayacağız.” dedi. İstanbul’un son beş senesinin ‘kayıp’ olduğunu belirten Kurum, “Hiçbir zaman bahanelerin, dedikoduların, iftiraların arkasına sığınmadık, sığınmayacağız. Bahane üretmeyeceğiz. ‘Bahane Belediyeciliği’ yapmayacağız, ‘Mazeret Belediyeciliği’ yapmayacağız. Biz, gerçek belediyecilik yapacağız.” ifadelerini kullandı. CHP ve DEM Parti’yi eleştiren Kurum, “Biz, Cumhur İttifakımızla birlikte girdiğimiz her seçimde galip geldik. Kirli ittifaklar peşinde koşmadık. Bir masa etrafında oturduk, adam gibi ittifak kurduk. 15 Temmuz gecesi; o kurduğumuz ittifakta, o birliktelikte Sayın Cumhurbaşkanımız ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, bir kardeşlik hukuku içinde çalıştı. Bize yakışan, ülkemizin geleceği adına atılacak adımları çok daha güçlü bir şekilde atmaktır.” diye konuştu.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...