Beşiktaş

22 Şubat 2024

İSTANBUL’U BÜYÜTEN KADINLAR PROGRAMI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul’u Büyüten Kadınlar Programı’nda önemli açıklamalar yaptı. Kadınların toplumdaki yerini ve iş dünyasındaki önemini vurgulayan Kurum, “39 gün sonra İstanbul’umuz; Gerçek Belediyecilikle tanışacak ve Kadınların İstanbul’u dönemi başlayacak.” dedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlarla omuz omuza çalışacaklarını vurgulayan Kurum, konuşmasına, “Bizim dönemimizde; İstanbul’a yön veren doğrudan kadınlar olacak, sizler olacaksınız. 1 Nisan’dan itibaren; bu şehri kadınlarımızla birlikte, sizlerle yöneteceğiz.” diye devam etti. Kadın girişimcilerin her zaman yanında olacaklarını söyleyen Kurum, “İSMEK ve diğer meslek edindirme faaliyetlerimizle, 39 ilçede kadınlarımıza hizmet edecek atölyeleri süratle yaygınlaştıracağız. Kadınlar; hangi sektörde iş yapmak isterse, biz tam o karar noktasında hemen yanlarında olacağız. İlk işini kuran 100 bin girişimci kadınımıza 100 bin lira destek sunarak, ‘Büyükşehir yanında’ diyeceğiz.” ifadeleriyle projelerinden bahsetti. İstanbul için atılacak en önemli adımın kentsel dönüşüm olduğunu vurgulayan Kurum, 650 bin konutun dönüştürülmesine karşı olduğuna yönelik açıklama yapan mevcut İBB yönetimine de seslendi. Kurum, “Ben buradan Ekrem Bey’e soruyorum: 650 bin konutu dönüştürmeyerek, boş zamanlarında belediyecilik yaparak, İstanbul’daki deprem riskini nasıl ortadan kaldırmayı hedefliyorsunuz? Siz, İstanbul’un bu manada deprem dönüşümünü çözmek üzerine zaten 5 yılda herhangi bir irade ortaya koymadınız. Bari yapılana mâni olmayın, yapılanı engellemeyin.” dedi. Programın ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Kurum; kentsel dönüşüm ve sahipsiz hayvanlara yönelik açıklama yaptı.

Beşiktaş

31 Ocak 2024

MHP BEŞİKTAŞ SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ

İstanbul büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum MHP Beşiktaş Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı. Adaylığının açıklandığı günden bu tarafa kendisine destek veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye teşekkür ederek konuşmasına başlayan Murat Kurum, ‘’Cumhur İttifakı, devletin ve milletin istikbali için 15 Temmuz gecesi halkımız tarafından meydanlarda kurulmuştur.’’ dedi. Bu tarihi birlikteliği İstanbul’da zirveye taşıyacaklarını dile getiren Kurum, ‘’Türk Yüzyılı’nın önsözünü, buradan Beşiktaş’tan, İstanbul’dan yazacağız.’’ diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki uyumu örnek aldıklarını ifade eden Kurum, ‘’Milletin işareti açık ve nettir. 31 Mart gecesi bu fetret dönemi, bu duraklama dönemi kesinlikle son bulacaktır.’’ sözleriyle konuşmasına devam etti.

2019 ve 2024 yıllarını İstanbul için ‘Kaybedilmiş Zaman’ olarak nitelendiren ve bu dönemden ‘Tahribat Dönemi’ olarak bahseden Kurum, ‘’İstanbul bugün, ehliyetsizliğin, liyakatsizliğin, iş bilmezliğin, partizanlığın altında bir karmaşa ve kaosu yaşamaktadır. 31 Mart’ta İstanbul’u düşmüş olduğu bu istikrarsızlık sarmalından, hizmet ve eser yoksunluğundan, sorumsuzluk çukurundan hep birlikte çıkaracağız.’’ dedi.

Beşiktaşlıların hizmet ve eser beklediğinin altını çizen ve Serkan Toper ile Beşiktaş’ı yeniden ayağa kaldıracaklarını söyleyen Kurum, ‘’İstanbul'da yaşayan her bir kardeşimizi kucaklayarak; hiç kimseyi dininden, dilinden, ırkından, inancından, kültüründen dolayı ayırmadan hep birlikte el ele, gönül gönüle yürüyeceğiz. Yarı zamanlı belediyecilik yapmayacağız; ‘arada bir İstanbul’ demeyeceğiz. 7/24 belediyecilik yapacağız, Sadece İstanbul diyeceğiz.

Yeni yüzlerce eserimizi, hizmetimizi sizlerle birlikte; Cumhurun asil üyeleriyle birlikte; yol arkadaşlarımızla birlikte başaracağız.

İstanbullu da unuttuğu, özlediği, beklediği belediyeciliği bulacak. 31 Mart akşamı İstanbul’da duraklama dönemi bitecek. Yeniden diriliş, yeniden yükseliş dönemi başlayacak.’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

22 Ocak 2024

Beşiktaş

22 Ocak 2024

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM’UN BEŞİKTAŞ ÇARŞI ESNAFI ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Beşiktaş ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Kurum, esnaf ile sohbetinde vatandaşların mülkiyet ile ilgili şikayetlerini dikkate alacaklarını ve mülkiyet haklarını koruyacaklarını söyledi.

‘’Sorun değil, çözüm üreteceğiz’’ diyen Kurum, İstanbul'un her mahallesinde olimpiyat altyapısı oluşturacaklarını sözlerine ekledi.

Ulaşımdaki zamlar konusundaki soruya "Zammı bırak, biz indirim yapacağız, indirim. Vatandaşımız ne istiyorsa o olacak. Biz vatandaşın zor gününde yanında olacağız dedik ve olduk.’’ sözleriyle yanıt veren Murat Kurum, kendisini takip eden gazetecilere çiçek verdi ve ’’İstanbul’un her tarafını yeniden böyle çiçek gibi yapacağız. Dikey bahçeleri geri getireceğiz. Mahalle bahçeleri açacağız.’’ sözleriyle esnaf ziyaretini tamamladı.

"Biz istiyoruz ki vatandaşımızın İstanbul'da mülkiyet ile ilgili hiçbir problemi kalmasın"

Kurum, esnaf ile sohbetinde vatandaşların mülkiyet ile ilgili sorularına, "Biz istiyoruz ki vatandaşımızın İstanbul da mülkiyetle ilgili hiçbir sorunu problemi kalmasın. Bakanlığımız döneminde de kendi mülkiyetimizdeki alanlara ilişkin vatandaşımızın lehine her türlü desteği verdik. Burada da Büyükşehir mülkiyeti üzerinde vatandaşlarımızın bu konu da yıllardır oturduğu tapu tahsis veya belgelerle mülkiyet hakkı varsa mülkiyet hakkını koruyacağız ve orada elele inşallah dönüşüm süreçlerini yöneteceğiz. İstanbul'un her yerinde bunu yapmak istiyoruz. Çünkü İstanbul'un bir deprem riski var. Bu deprem riskini inşallah sizlerle birlikte kaldıracağız. Çok çalışalım. 31 Mart da İstanbul da bu çileyi bu karmaşayı bu problemleri ortadan kaldırmak için inşallah sizlerle birlikte tüm belediye başkanlarımızla birlikte geleceğiz ve hizmet edeceğiz. Doğruyu masaya koyacağız. Doğrunun etrafında hep birlikte bir arada olacağız. Çözümü de birlikte bulacağız." sözleriyle yanıt verdi.

Murat Kurum’a ziyaretinde AK Parti İstanbul Milletvekili Derya Ayaydın, AK Parti Beşiktaş İlçe Başkanı Mustafa Yıldırım Turan, Cumhur İttifakı Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Av. Serkan Toper, MHP Beşiktaş İlçe Başkanı Abdülkadir Öztürk, Ak Parti Beşiktaş ilçe Kadın Kolları Başkanı Melahat Var ve Ak Parti Beşiktaş İlçe Gençlik Kolları Başkanı Melike İlkay Ergül eşlik etti.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...