İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM’UN BEŞİKTAŞ ÇARŞI ESNAFI ZİYARETİ

Beşiktaş

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Beşiktaş ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.  Kurum, esnaf ile sohbetinde vatandaşların mülkiyet ile ilgili şikayetlerini dikkate alacaklarını ve mülkiyet haklarını koruyacaklarını söyledi.

‘’Sorun değil, çözüm üreteceğiz’’ diyen Kurum, İstanbul'un her mahallesinde olimpiyat altyapısı oluşturacaklarını sözlerine ekledi.

Ulaşımdaki zamlar konusundaki soruya "Zammı bırak, biz indirim yapacağız, indirim. Vatandaşımız ne istiyorsa o olacak. Biz vatandaşın zor gününde yanında olacağız dedik ve olduk.’’ sözleriyle yanıt veren Murat Kurum, kendisini takip eden gazetecilere çiçek verdi ve  ’’İstanbul’un her tarafını yeniden böyle çiçek gibi yapacağız. Dikey bahçeleri geri getireceğiz. Mahalle bahçeleri açacağız.’’ sözleriyle esnaf ziyaretini tamamladı.

 

"Biz istiyoruz ki vatandaşımızın İstanbul'da mülkiyet ile ilgili hiçbir problemi kalmasın"

Kurum,  esnaf ile sohbetinde vatandaşların mülkiyet ile ilgili sorularına, "Biz istiyoruz ki vatandaşımızın İstanbul da mülkiyetle ilgili hiçbir sorunu problemi kalmasın. Bakanlığımız döneminde de kendi mülkiyetimizdeki alanlara ilişkin vatandaşımızın lehine her türlü desteği verdik. Burada da Büyükşehir mülkiyeti üzerinde vatandaşlarımızın bu konu da yıllardır oturduğu tapu tahsis veya belgelerle mülkiyet hakkı varsa mülkiyet hakkını koruyacağız ve orada elele inşallah dönüşüm süreçlerini yöneteceğiz. İstanbul'un her yerinde bunu yapmak istiyoruz. Çünkü İstanbul'un bir deprem riski var. Bu deprem riskini inşallah sizlerle birlikte kaldıracağız. Çok çalışalım. 31 Mart da İstanbul da bu çileyi bu karmaşayı bu problemleri ortadan kaldırmak için inşallah sizlerle birlikte tüm belediye başkanlarımızla birlikte geleceğiz ve hizmet edeceğiz. Doğruyu masaya koyacağız. Doğrunun etrafında hep birlikte bir arada olacağız. Çözümü de birlikte bulacağız." sözleriyle yanıt verdi.

 Murat Kurum’a ziyaretinde AK Parti İstanbul Milletvekili Derya Ayaydın, AK Parti Beşiktaş İlçe Başkanı Mustafa Yıldırım Turan, Cumhur İttifakı Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Av. Serkan Toper, MHP Beşiktaş İlçe Başkanı Abdülkadir Öztürk, Ak Parti Beşiktaş ilçe Kadın Kolları Başkanı Melahat Var ve Ak Parti Beşiktaş İlçe Gençlik Kolları Başkanı Melike İlkay Ergül eşlik etti.

 

Haber Galeri