Beyoğlu

26 Mart 2024

KAMU-SEN SAHUR PROGRAMI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kamu-Sen Sahur programına katıldı. Hak arama mücadelesinde, çalışanların yanında olduklarını belirten Kurum, “1 Nisan’dan itibaren bu duruşumuzu daha da ilerilere taşıyacağız. Sendikalarımız belediyede de bizim yol arkadaşımız olacaklar. Birlikte istişare etmekle kalmayacak; icraatı da projeyi de beraber uyguladığımız paydaşlarımız olacaklar. Çalışanlarımızın, memurlarımızın haklarına, çalışma koşullarına dair tüm iyileştirmeleri birlikte tasarlayacağız, birlikte uygulayacağız. Memur ile belediye yönetimi arasındaki anlaşmazlıkları memur kardeşlerimize daima pozitif ayrımcılık yaparak birlikte çözeceğiz.” dedi. İstanbul için durmadan çalışacaklarını ifade eden Kurum, “Biz, omuzlarımıza yüklenen sorumluluğun farkındayız. Bu omuzlar İstanbul’un bütün muhtaçlarının yükünü taşımaya hazırdır. Bu omuzlar, İstanbul’un yükünü hafifletmek için 7 gün 24 saat ayakta durmaya hazırdır. Biz, İstanbul’a, aziz İstanbullulara karşı sorumluluğumuzun hep bilincinde olacağız.” ifadelerini kullandı. Sosyal medyaya sızan para sayma görüntülerini hatırlatan Kurum, sözlerine şöyle devam etti: “Bizi öyle balya balya paralarla görmeyeceksiniz. Bizi, İstanbul için çalışırken, İstanbul için üretirken göreceksiniz. İşte, biz böyle bir anlayışla hareket ederken, bunlar ne yapıyor? Hiçbir şey yapmadıkları gibi bir de bizim projelerimizi eleştirmeye kalkıyorlar. Onlar İstanbul’u kara kışa teslim ederken, büyükelçilerle yemek yerken; biz İstanbul’un 39 ilçesinde 80 bin yuvayı vatandaşlarımıza teslim ediyorduk. Onlar, kendi Genel Başkanını devirmek için gizli gizli toplantılar yaparken; biz İstanbul’da 365 milyar liralık yatırım yapıyorduk. Onlar, Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olup İstanbul’u kaderine terk ederken; biz deprem bölgesinde 180 bin konutumuzun temellerini atıyorduk.”

Kurum, İstanbul için verdikleri sözlerin daima arkasında duracaklarını belirterek, “İşte bugün tarihin ve milletin önünde söz veriyoruz. Biz İstanbul’umuzu asla ve asla kendi kaderine terk etmeyeceğiz. Bu söz, eser adamlarının sözüdür. Bu söz, sağlam adamların sözüdür. Bu söz Murat Kurum sözüdür.” dedi ve konuşmasını, “Sandık günü hesap günüdür. Sandıkta bizi unutanlara hesap soracağız. Sandıkta İstanbul’un kaynağını çarçur edenlere hesap soracağız.” ifadeleri ile sonlandırdı.

Beyoğlu

23 Mart 2024

HER ANINDA HEP YANINDA İSTANBUL İFTAR BULUŞMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, ‘Her Anında Hep Yanında İstanbul İftar Buluşması’na katıldı. Adaylığının açıklanmasından sonra İstanbul’u ilçe ilçe, mahalle mahalle, sokak sokak dolaştığını belirterek iftar programındaki konuşmasına başlayan Kurum, ‘’Seçime sadece 1 hafta kaldı. Bu süre zarfında her bir vatandaşımızın kapısını çalıyor, gönlüne giriyor, İstanbul’umuza dair yapacaklarımızı anlatıyoruz. İstanbullular CHP’li İBB yönetiminin güzel İstanbul’umuzu mahvetmesinden, zatıalinizin tabiriyle yeniden çöp, çukur, çamur belediyeciliğine teslim etmesinden bıkmış durumdalar.’’ dedi. İstanbul’daki kentsel dönüşüm ve trafik sorununa değinen Kurum, ‘’ İstanbullular depreme hazırlığın, kentsel dönüşümün hiçe sayılmasından endişe ediyorlar. Trafik çilesinin ve ulaşım sorununun katlanılmaz boyuta gelmesinden son derece rahatsızlar. Çözüm bekleyen yüzlerce sorun varken, İstanbul’un kaynaklarının balya balya savrulmasından, çarçur edilmesinden dert yanıyorlar. İstanbullular, her anında hep yanında olacak bir belediyecilik anlayışını, gerçek belediyeciliği görmek istiyorlar.’’ şeklinde konuştu. Makamların gelip geçici olduğunu vurgulayan Kurum, ‘’Siz nasıl ki milletimizin asırlık hayallerini gerçeğe dönüştürdüyseniz, bizler de İstanbul için tüm hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek istiyoruz. Çünkü bizim Kızılelma’mız İstanbul’un güzel yarınlarıdır, parlak geleceğidir.’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Beyoğlu

23 Mart 2024

İSTANBUL GENÇLİK KOLLARI VEFA SAHURU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul Gençlik Kolları Vefa Sahuru programına katıldı. İstanbul’un geleceğe en iyi şekilde hazırlanması gerektiğini belirten Murat Kurum, “Bu sadece Murat Kurum meselesi değil. İstanbul’un geleceğinin ehil ellere teslim edilmesi meselesidir. Bir daha bu sıkıntıları, problemleri yaşamamak adına 8 günlük süreçte aynı motivasyonla devam edelim.” dedi.

Murat Kurum, İstanbul’un bir deprem şehri olduğunu hatırlattı. İstanbul için dönüşüm planlarının hazır olduğunu söyleyen Kurum, “31 Mart’ta İstanbullular bize yetki verdikten hemen sonra, 1 Nisan’dan itibaren iş başına geçeceğiz. İstanbul’u afetlere karşı daha dirençli hale getirmek, olası bir depremi en az hasarla atlatabilmek için tüm planlarımızı uygulayacağız. Aldığımız bayrağı en yukarıya çıkaracak çalışmalar yapacağız.” şeklinde konuştu.

“Bizim yolumuz uzundur, çetindir, çilelidir” diyen Murat Kurum, konuşmasının devamında, “Bu dava büyük Türkiye davasıdır. Bu dava öyle ağır bir yüktür ki, kemiği bile sızlatır. Bu dava milletine sevdalı dünya lideri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlu davasıdır.” cümlelerini kurdu.

Beyoğlu

22 Mart 2024

AHISKA TÜRKLERİ İLE SAHUR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Ahıska Türkleri ile Sahur Sofrası programına katıldı. 31 Mart’taki yerel seçimlerin önemini anlatan Murat Kurum, “Bu seçimde; ya sağlıksız binalarda deprem korkusuyla beklemeyi ya da kentsel dönüşümle huzur içinde yaşamayı seçeceğiz. Bu seçimde ya 5 yılda 5 bin konut bile dönüştüremeyenleri ya da asrın felaketinde 3 ayda 180 bin konutun temelini atan bu kardeşinizi seçeceğiz.” dedi.

Tarihte büyük işkenceler gören ve anavatanlarından kovulan Ahıska Türklerinin kültürlerini kaybetmediğini söyleyen Murat Kurum, “Asimile olmamak için büyük mücadeleler verdiler. Ama onca sıkıntıya, onca zorluğa rağmen bu asil millet, kimliğini korumayı sonuna kadar başardı.” şeklinde konuştu.

Murat Kurum, İstanbullulara trafik sorununu çözeceğine dair söz verdi. 1 Nisan sabahından itibaren sahada olacağını belirten Kurum, “Metro ağını ilk 5 yıl içerisinde 650 kilometreye çıkartacağız. İki ayrı yakaya yapacağımız 122 km’lik tünellerle trafiğe nefes aldıracağız. İstanbul’da çilesini çektiğimiz metrobüs sorununu bitirmek için araç filosunu her sene büyüteceğiz. Söz veriyorum; trafik tamamen durmadan, hayat felç olmadan İstanbul kazanacak, siz kazanacaksınız.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Beyoğlu

20 Mart 2024

KIBRISLILARLA İFTAR PROGRAMI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, ‘Kuzey Kıbrıs’ı İstanbul’da Yaşamak Fotoğraf Sergisi’nin açılış törenine katıldı. Kurdele kesiminde yer alan Kurum, ardından Kıbrıslılarla İftar Programı’na geçti.

1974’te düzenlenen Kıbrıs Barış Harekatı ile Kıbrıs Türklerinin zulümden kurtarıldığını hatırlatan Murat Kurum, “Kıbrıs’ın Güneyinde Rum devleti varsa, Kuzeyinde de Türk devleti vardır. KKTC vardır. Bu hiçbir şekilde değişmedi, değişmeyecektir. Çünkü Kıbrıs, bizim milli davamızdır. Ve biz her zaman Kıbrıs Türk'ünün yanında durduk, durmaya da devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Murat Kurum 81 ilde yaptığı hizmetleri anlattı, “Bu anlayışla ‘Sadece İstanbul’ diyerek, İstanbul’un sorunlarını çözmek için 1 Nisan’dan itibaren sahada olacağız” dedi. İstanbul’un 5 yıllık bir fetret döneminde olduğunu belirten Kurum, “İstanbul’u Türkiye Yüzyılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayal ettiği o muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak adımlar kararlılıkla atacağız.” diye devam etti.

“Vatandaşımız bizi nerede görmek istiyorsa, orada olacağız” diyen Kurum, konuşmasını şu cümlelerle tamamladı: “Eser siyaseti ve hizmet siyaseti yapacağız. Bu şehrin bekleyen sorunları var ve biz, evvela bu sorunlara köklü çözüm üretmek üzere geliyoruz. İstanbul’u afetlere karşı daha dirençli hale getirmek, olası bir depremi en az hasarla atlatabilmek için tüm planlarımızı uygulayacağız.”

Beyoğlu

11 Mart 2024

ENGELSİZ GÖNÜLLER İFTAR BULUŞMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Beyoğlu Engelsiz Gönüller İftar Buluşmasına katıldı. Konuşmasında ramazanın birlik, beraberlik ve dayanışma olduğunu ifade eden Kurum, ‘’Bu mübarek Ramazan ayında insanlığın kalbi, gözü, kulağı Gazze’de. Gazze ümmetin ve insanlığın sesi, nefesi, canı, kanı, yarası, derdi olmuş durumda. Ramazan ayının Gazze başta olmak üzere, tüm dünya mazlumlarına barış getirmesini, huzur getirmesini, hayırlar getirmesini Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum.’’ dedi. Milletin en acı, en zor gününde yanında olduğunu; aynı anlayışla İstanbul için çalışacağını vurgulayan Kurum, “650 bin konut projemizi gereksiz görenlere rağmen İstanbullu hemşerilerimizi güvenli yuvalarına kavuşturacağız.” diye konuştu. Uğraştıran değil ulaştıran İstanbul vadettiklerini sözlerine ekleyen Kurum, 1 Nisan’dan itibaren ‘Engelsiz Seferberlik’ ilan edeceklerini ve 10 yeni engelsiz yaşam merkezi açacaklarını söyleyen Kurum, “Tüm İstanbulluların ellerini; engelli kardeşlerimizin mutluluğu için birleştireceğiz.” dedi.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...