HER ANINDA HEP YANINDA İSTANBUL İFTAR BULUŞMASI

Beyoğlu

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Her Anında Hep Yanında İstanbul İftar Buluşması’na katıldı. Adaylığının açıklanmasından sonra İstanbulu ilçe ilçe, mahalle mahalle, sokak sokak dolaştığını belirterek iftar programındaki konuşmasına başlayan Kurum, ‘’Seçime sadece 1 hafta kaldı. Bu süre zarfında her bir vatandaşımızın kapısını çalıyor, gönlüne giriyor, İstanbulumuza dair yapacaklarımızı anlatıyoruz. İstanbullular CHPli İBB yönetiminin güzel İstanbulumuzu mahvetmesinden, zatıalinizin tabiriyle yeniden çöp, çukur, çamur belediyeciliğine teslim etmesinden bıkmış durumdalar.’’ dedi. İstanbuldaki kentsel dönüşüm ve trafik sorununa değinen Kurum, ‘’ İstanbullular depreme hazırlığın, kentsel dönüşümün hiçe sayılmasından endişe ediyorlar. Trafik çilesinin ve ulaşım sorununun katlanılmaz boyuta gelmesinden son derece rahatsızlar. Çözüm bekleyen yüzlerce sorun varken, İstanbulun kaynaklarının balya balya savrulmasından, çarçur edilmesinden dert yanıyorlar. İstanbullular, her anında hep yanında olacak bir belediyecilik anlayışını, gerçek belediyeciliği görmek istiyorlar.’’ şeklinde konuştu. Makamların gelip geçici olduğunu vurgulayan Kurum, ‘’Siz nasıl ki milletimizin asırlık hayallerini gerçeğe dönüştürdüyseniz, bizler de İstanbul için tüm hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek istiyoruz. Çünkü bizim Kızılelmamız İstanbulun güzel yarınlarıdır, parlak geleceğidir.’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

 

 

‘’İstanbullular, her anında hep yanında olacak bir belediyecilik anlayışını, gerçek belediyeciliği görmek istiyorlar’’

 İstanbuldaki kentsel dönüşüm ve trafik sorununa değinen Kurum, ‘’ İstanbullular depreme hazırlığın, kentsel dönüşümün hiçe sayılmasından endişe ediyorlar. Trafik çilesinin ve ulaşım sorununun katlanılmaz boyuta gelmesinden son derece rahatsızlar. Var olanın bile işletilememesinden, metroların, metrobüslerin, otobüslerin hatta yürüyen merdivenlerin bile çalışmamasından artık usanmış durumdalar. Çözüm bekleyen yüzlerce sorun varken, İstanbulun kaynaklarının balya balya savrulmasından, çarçur edilmesinden dert yanıyorlar. İstanbullular, her anında hep yanında olacak bir belediyecilik anlayışını, gerçek belediyeciliği görmek istiyorlar. Bizim de en büyük arzumuz, hedefimiz; İstanbula hak ettiği eserleri kazandırmak, bu şehrin hizmetkarı olmaktır.’’ şeklinde konuştu.

 

 

‘’Bizim Kızılelmamız İstanbulun güzel yarınlarıdır, parlak geleceğidir’’

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletin asırlık hayallerini gerçeğe dönüştürdüğünü ifade eden Murat Kurum, ‘’Sizden aldığımız ilhamla belirtmek isterim; bize göre mal, mülk ve makamlar gelip geçidir. Asıl olan ardımızda kalıcı eserler bırakmak, milletimizin hayır dualarına nail olmaktır.

 Bizler de sizin İstanbulumuza kazandırdığınız eserler gibi, Marmaray, Avrasya Tüneli, Taksim ve Çamlıca Camii, Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi nice kalıcı eserler bırakmak için izinizden, yolunuzdan ilerliyoruz. Siz nasıl ki milletimizin asırlık hayallerini gerçeğe dönüştürdüyseniz, bizler de İstanbul için tüm hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek istiyoruz.  Çünkü bizim Kızılelmamız İstanbulun güzel yarınlarıdır, parlak geleceğidir. Biz bu hedefe ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız. Bu şehri tekrar öne döndüreceğiz ve bu aziz milletimizin hayır dualarını alacağız.’’ dedi.

 

 

‘’Trafik ve ulaşım çilesini İstanbulluların gündeminden çıkaracağız’’

 Göreve gelir gelmez ilk iş olarak İstanbulluların sağlıklı ve güvenli yuvalarda huzur içerisinde yaşaması için 650 bin konutu inşa edeceklerine vurgu yapan Kurum, ‘’İstanbullu annelerimizin, yavrularımızın, evlatlarımızın uykusu artık deprem korkusuyla kaçmayacak. Yine İstanbulun bir diğer büyük sorunu olan trafik ve ulaşım çilesini İstanbulluların gündeminden çıkaracağız. Yeni metro hatlarıyla, 2 yakaya yapacağımız tünellerle, kavşaklarla, otoparklarla, yeni otobüs ve metrobüs filolarıyla trafik sorununu kökten çözeceğiz’’ sözleriyle konuşmasını sürdürdü.

 

 

‘’5 yıldır ihmal edilen, kaderine terk edilen İstanbulumuzu gerçek belediyecilikle buluşturacağız’’

 İstanbulun fetret dönemini bitireceklerini söyleyen Murat Kurum, ‘’Artık günleri sayıyoruz. Eli nasırlı babaların, ağzı dualı anaların emaneti olan İstanbulumuz için kurduğumuz hayallere kavuşacağımız o günler yakındır. Ben bu emanete sonuna kadar sarılacağıma, yağmur çamur demeden çalışacağıma söz veriyorum. Ve inşallah 31 Mart’ı liderliğinizde muhteşem bir zaferle taçlandıracağız. 5 yıldır ihmal edilen, kaderine terk edilen İstanbulumuzu gerçek belediyecilikle buluşturacağız.

 Bunu da hiç kimseyi ötekileştirmeden, bu aziz şehrin her bir ferdiyle, hep birlikte yapacağız. Biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da İstanbullu kardeşlerimizin gören gözü, duyan kulağı, tutan eli olmaya devam edeceğiz. Çünkü biz sizden böyle gördük, böyle öğrendik. Ben sözlerime son verirken her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizleri bir kez daha hürmetle, muhabbetle selamlıyor; Allaha emanet ediyorum.’’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

 

‘’İstanbulu muradına kavuşturan, Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan bu şehri belediyecilik hizmetlerinde de tekrar zirveye taşıyacağız’’

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iftar programında yaptığı konuşmada, ‘’Ankarada bugün Murat kardeşimin görevi zamanında yaptığı millet bahçesinde mitingimizi yaptık. Katılım 200 bin civarındaydı. Yarın da inşallah inanıyorum ki bir buçuk milyonu yakalayacak bir mitingi İstanbulumuzda yapacağız. Türkiye Yüzyılı’ inşasına sizlerden çok güçlü destek beklediğimizi burada özellikle vurgulamak istiyorum.  Bunun yolu da İstanbulun beş yıllık fetret devrine son vermekten geçiyor. İstanbulu muradına kavuşturan, Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan bu şehri belediyecilik hizmetlerinde de tekrar zirveye taşıyacağız.’’ dedi.