Çekmeköy

17 Mart 2024

ÇEKMEKÖY KAVŞAK AÇILIŞ TÖRENİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Çekmeköy Kavşak Açılış Törenine katıldı. CHP’li İBB yönetiminin Çekmeköy‘e en ufak bir yatırım yapmadığını söyleyerek konuşmasına başlayan Kurum, “İBB koca 5 yılda Çekmeköy‘de tek bir yatırım yaptı mı? Yapmazlar, öyle bir dertleri yok. Anca kendi ikballeri için İstanbul’un kaynaklarını çarçur ederler. Orada vatandaşın sorunu varmış, ulaşımla ilgili vaat vermiş, vaat gerçekleşecekmiş gibi bir düşünce içerisinde olmazlar. Bırak düşünceyi, adam verdiği halde hatırlamıyor. Böyle bir şey olabilir mi? Artık İstanbullu kardeşlerimiz trafik çilesi ile uğraşmak istemiyor.” dedi. İstanbulluların ömrünün 3 yılının trafikte geçtiğini belirten Kurum, “Mevcut CHP’li Belediye Başkanı 5 yılda tek bir metro ihalesine çıkmadı. Rahmetli Kadir Ağabeyimiz döneminde attığımız temelleri, ‘metroların temellerini ben attım’ diye yalan söylüyor. Hiç utanma, sıkılma, yüz kızarma yok. Bir tarafta verdiği vaatleri hatırlamıyor ama bizim temelini attığımız işleri ‘ben attım’ diyerek yalan söylüyor.’’ şeklinde konuştu. İstanbul’un son 5 yılda algıdan başka hiçbir şey yapmayanlar ile millet için gece gündüz çalışanlar arasında bir tercih yapacağını dile getiren Murat Kurum, “Bu seçim İstanbul’un geleceğinin seçimidir. Bu seçim İstanbul’un kader seçimidir.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Çekmeköy

4 Şubat 2024

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM ÇEKMEKÖY HAMSİ FESTİVALİ BULUŞMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği Hamsi Festivali’ne katıldı. Önce vatandaşlara balık ekmek dağıtan Kurum, daha sonra vatandaşlara seslendi.

Gaziantep’te Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait helikopterin kırıma uğraması sonucu şehit olan 2 kahraman pilota ve Irak’ın kuzeyindeki harekat bölgesinde şehit olan Mehmetçiğe Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Kurum, “Yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun.” dedi.

Şehit pilot Cemil Gülen ile anısını anlatan Kurum, “Bozkurt’ta sel bölgesinde arama kurtarma çalışmalarını yapmak, oradaki afetzede kardeşlerimize yardım etmek için kullandığımız helikopterin pilotuydu. Gece gündüz demeden fedakarca çalıştı, bizim mesai arkadaşımız oldu. Orada ve diğer afetlerde hep milletimiz için koşturdu. Milletimizin güvenliği için mücadele etti. Dün gece arkadaşlar acı haberi bana getirdiklerinde çok üzüldüm. Biz ondan razıyız, rabbim de razı olsun. Rabbim gani gani rahmet eylesin.” ifadelerini kullandı.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...