Eyüpsultan

26 Mart 2024

EYÜPSULTAN SEÇİM GEZİSİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sultangazi, Gaziosmanpaşa ve Bayrampaşa’yı kapsayan şehir turu sonrası Eyüpsultan’da vatandaşlara hitap etti. Eyüpsultanlılarla yol arkadaşı olduklarını belirterek konuşmasına başlayan Murat Kurum, ‘’Burası Eyüpsultan, ‘Sağlam Adam’ onların yanında duruyor. Eser adamı onların yanında duruyor. Eyüp Sultan 31 Mart'ı müjdeliyor. 31 Mart’ta inşallah hep birlikte sandığa gidip, sandıkta İstanbul'u unutanlara, İstanbul'u hatırlamayanlara sandıkta cevap verecek misiniz? İstanbul'un parasını çarçur edenlere, İstanbul'un kaynaklarını israf edenlere sandıkta cevap verecek miyiz? Sandıkta İstanbul'un çocuklarının geleceğine sahip çıkacak mıyız?’’ dedi.

İstanbulluların hayallerini gerçekleştirmek için çalışacaklarının altını çizen Kurum, ‘’ Bizim hayalimiz İstanbul'da tek bir riskli yapı kalmayıncaya kadar kentsel dönüşümü yapmak. Bizim hayalimiz İstanbul'daki trafik çilesi bitene kadar orada metroları ve yolları, kavşakları, tünelleri yapmak. Bizim hayalimiz İstanbul'un her sokağında huzur ve güvende olana kadar, orada gençlerimiz kadınlarımız geleceğe umutla bakana kadar çalışmak, çabalamak, alın teri dökmektir.’’ şeklinde konuştu.

Mevcut İBB yönetimininin İstanbul’a hizmet etmediğini söyleyen Murat Kurum, ‘’İstanbul'a verdikleri sözleri unuttular. İsrafı burada bitirdik deyip israf yaptılar ve İstanbul'u bir rant olarak gördüler. En acısı da İstanbul'un kaynaklarını kendi gelecekleri için harcadılar. 5 yılda 230 kilometre metro sözü verip, 17 kilometre 88 metre metro yaptılar. 5 yılda 100 bin konut yapacağız dediler, 5 bin 489 konut yaptılar. İstanbul'u görmezden geldiler.’’ dedi.

31 Mart'taki seçime sayılı günler kaldığını dile getiren Kurum, ‘’31 Mart'ta sandığa gideceğiz, irademizi koyacağız. Bir tarafta 5 yıldır Eyüpsultan’a, İstanbul'a hizmet yapmayanlar; diğer tarafta onlar büyükelçilerle görüşürken 81 ilimizde bizim eserlerimiz, hizmetlerimiz var. İstanbul'un geleceğine 31 Mart'ta gelin birlikte sahip çıkalım. 31 Mart'ta gelin İstanbul'un emanetine sahip çıkalım.’’ diyerek konuşmasını tamamladı.

Eyüpsultan

19 Mart 2024

EYÜPSULTAN MİTİNGİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Eyüpsultan mitinginde vatandaşlara seslendi. Meydanı dolduran vatandaşlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Murat Kurum, “Biz sizlere hizmet etmekten onur duyuyoruz, şeref buluyoruz, huzur doluyoruz. Bu anlayışla 22 yıldır İstanbul’umuz için söylediğimiz tek bir şey var: Eser. Bugüne kadar hep ‘eserlerin İstanbul’u dedik, ‘güçlü İstanbul’ dedik, ‘dirençli İstanbul’ dedik.” diye konuştu.

CHP’li İBB yönetiminin Eyüpsultan’a en ufak bir yatırım yapmadığının altını çizen Kurum, “Sizlere en ufak bir hizmet getirdiğini gördünüz mü? Göremezsiniz, çünkü böyle bir dertleri yok. Ama kendi menfaatleri olsa hemen gider çadır kurarlar. Eyüpsultan’ın İstanbul’un kaynaklarını çarçur etmeyi bilirler. Balya balya paraları sarmayı çok iyi bilirler. Vaatlere geldiğinde hatırlamazlar. Sözlerini hatırlamayan adam nasıl İstanbul’a hizmet edilecek?” ifadelerini kullandı.

Mevcut yönetimin ‘açtım’ dediği 47 kilometrelik metro hattının 8 kilometresini bile zar zor yaptığını belirten Kurum, kentsel dönüşüme yönelik hiçbir çalışma yapmadığını sözlerine ekledi. Kurum, “Bu kardeşiniz, İstanbul’da 173 bin konutu dönüştürürken bunlar tek bir çivi çakmadılar. İstanbul’un kaynaklarını rant olarak gördüler, İstanbul’un kaynaklarını peşkeş çekmeye çalıştılar.” dedi.

Eyüpsultan

16 Şubat 2024

EYÜPSULTAN AK NOKTA ESNAF ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Alibeyköy Meydanı Vardar Bulvar esnafına ziyarette bulundu. Kurum’a ziyaretinde Eyüp Sultan Belediye Başkanı Deniz Köken eşlik etti.

Eyüpsultan

16 Şubat 2024

MALATYALILAR DERNEĞİ AÇILIŞ PROGRAMI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Eyüpsultan Malatyalılar Derneği açılış programına katıldı.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...