EYÜPSULTAN AK NOKTA ESNAF ZİYARETİ

Eyüpsultan

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Alibeyköy Meydanı Vardar Bulvar esnafına ziyarette bulundu. Kurum’a ziyaretinde Eyüp Sultan Belediye Başkanı Deniz Köken eşlik etti.

Seçimlerde Murat Kurum’u desteklediğini dile getiren bir vatandaş, “Sayın Başkanım Anadolu’dan geliyorum. AK Parti’nin sevdalısıyım. Siz afet bölgesinde 10 tane vilayeti ayağa kaldırdınız. Hem de sarı çizmelerle kaldırdınız. Sizleri, Cumhurbaşkanımızı her zaman takdir ediyoruz. Sizlerin İstanbul’a nasıl faydalı olacağını 85 milyon biliyor. Biz 85 milyonun, Murat Kurum’un, Cumhurbaşkanının sevdalısıyız. Bu İstanbul’un kentsel dönüşümünü ancak bunlar kaldırır.  Her zaman sizin yanınızdayım. Durmak yok, yola devam.” dedi.

Vatandaşların kentsel dönüşüme yönelik sorularını yanıtlayan Kurum, yapılacak projelerinden bahsetti. Başvuruların hızla alınmaya başlayacağını belirterek, “Bakanlığın projesine biz de elimizi taşın altına koyarak destek olacağız. İstiyoruz ki İstanbul bir an önce dönüşsün. Bunun kararını 31 Mart’ta siz vereceksiniz. Biz 39 ilçemizle, tüm İstanbullularla birlikte dönüşümü yapacağız.” diye konuştu.

Konutları vatandaşların uygun şartlara alabilmesini sağlayacak meclis kararının hızla alınacağını sözlerine ekleyen Kurum, “İmar planlarını hızlı bir şekilde çözeceğiz. Sizlerle el ele vererek İstanbul’un her yerinde komşuluk ilişkilerini yaşayacağınız, mahalledeki dostlarınızdan ayrılmayacağınız dönüşümü gerçekleştireceğiz. Görev aldığımız her işte bu anlayışla çalıştık, bundan sonra da öyle yapacağız.” dedi.

“Eyüpsultan Belediyesi’nden memnunuz, Büyükşehir Belediyesi’nde de sizleri destekliyoruz” diyen bir esnafla sohbet eden Kurum, “Bu memnuniyeti Eyüpsultan’da nasıl sağladıysak İstanbul’un her yerinde sağlamak için 31 Mart’ta İstanbul’u yeniden ehil ellere teslim edeceğiz.” dedi.

“Sokak hayvanlarını desteklediğiniz için teşekkür ederim.” diyen bir vatandaş ise Eyüpsultan’ın simgesi olan güvercin heykelini Kurum’a hediye etti.

Murat Kurum’un yanına gelen bir diğer vatandaş, 31 Mart seçimleri için yazdığı şiiri okudu.

Haber Galeri