İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM AKADEMİ BEYOĞLU’NDA GENÇLERLE BULUŞTU

Beyoğlu

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Akademi Beyoğlu’nda gençlerle buluştu. İstanbul’daki her bir gencin geleceğe güvenle bakması için çalıştıklarını belirten Kurum, ‘’ Gençlerimize gerek okul hayatlarında gerekse de hayata atıldıklarında iş imkanları konusunda her tür desteği vereceğiz.’’ dedi. İstanbul’un 39 ilçesinde açacakları ofisler ve eğitim atölyeleri ile gençlerin eğitimlerine katkı sunacaklarını belirten Murat Kurum, ‘’Burada hem spor yapabilecekler hem ders çalışabilecekler hem de kütüphanelerimizde zaman geçirebilecekler.’’ şeklinde konuştu. İşini kurmak isteyen gençlere destek olacaklarını belirten Kurum, mevcut İBB yönetiminin Mecliste alınan karara rağmen ulaşım konusunda uygulamadığı yüzde 40 indirim konusu ile ilgili soruya ‘’Gençlerimiz bu şehrin bir parçası. Biz, verilen sözleri tutmak zorundayız. Bizde verilen söz namustur. O yüzden biz ağzımızdan ne çıkıyorsa o sözü tutmak için gayret göstereceğiz ve toplu ulaşımda alınan yüzde 40’lık indirim kararını 1 Nisan’da uygulayacağız’’ sözleriyle yanıtladı.

 ‘’İstanbul’un 39 ilçesinde ofisler ve eğitim atölyeleri  açacağız’’

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Akademi Beyoğlu’nda gençlerle buluştu.  Gençlere okul hayatları ve sonrasında her türlü desteği vereceklerini belirten Kurum, ‘’Açacağımız ofisler ve atölyeler ile gençlerin eğitimine katkı sunacağız.’’ dedi. Ders çalışmanın yanı sıra gençlerin bu ofislerde spor yapıp kütüphaneden de faydalanabileceğini belirten Kurum, ‘’İşini kurmak isteyen gençlerimize destek olacağız.’’ diye sözlerini sürdürdü. 

‘’ Bizde söz namustur 1 Nisan’da gençlere toplu ulaşımda yüzde 40 indirim yapacağız’’

 Mevcut İBB yönetiminin ulaşım Mecliste alınan karara rağmen uygulamadığı toplu ulaşımda yüzde 40 indirim konusunda  Murat Kurum, ‘’Bizde söz namustur. Verilen sözleri tutmak zorundayız. O yüzden 1 Nisan’da toplu ulaşımda alınan yüzde 40’lık indirim kararını uygulayacağız.’’ diyerek gençlere müjde verdi.

 Murat Kurum Akademi Beyoğlu’ndaki gençlerle birlikte Çanakkale Türküsü’nü söyledi.

Haber Galeri