İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM KARADENİZ VAKFI ZİYARETİ

Sarıyer

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Karadeniz Vakfı’nı ziyaret edip, İstişare Toplantısı’na katıldı. Buradaki konuşmasında, “İstanbul’u el üstünde tutmak, geleceğe hazırlamak bizim boynumuzun borcudur.” diyen Kurum, CHP’li İBB yönetiminin İstanbul’a verdiği sözleri tutmadığını, 10 projeden 9’unu yerine getirmediklerini belirtti. “21. yüzyılın İstanbul'unda kanalizasyon maalesef güzel Karadeniz’imize akıyor. Sonra da lafa geldi mi biz çevreciyiz.” şeklinde konuşan Kurum, “Çevrecilik Sarıyer’i düşünmekle olur, çevrecilik burada yaşayan halkın sağlığını korumakla olur.” ifadelerini kullandı. Sarıyer için hazırladıkları projeleri sıralayan Murat Kurum, “Sarıyer’de 1 Nisan’dan itibaren hiçbir şekilde mülkiyet problemi kalmayacak. Büyükşehir mülkiyetinde oturan ne kadar Sarıyerli hak sahibi kardeşimiz varsa, ilk iş vatandaşımızın alacağı şartlarda satışını gerçekleştireceğiz. Ardından imar planlarını yaparak mülkiyet problemini tamamen çözeceğiz. Sonrasında vatandaşlarımızla el ele dönüşümü gerçekleştireceğiz. Hiç kimse mahallesinden gitmeyecek.” dedi.

“İstanbul’u el üstünde tutmak, geleceğe hazırlamak bizim boynumuzun borcudur”

 İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Sarıyer’de bulunan Karadeniz Vakfı’nı ziyaret edip İstişare Toplantısı’na katıldı. Kurum konuşmasına, “Bugün, siz Karadenizli hemşerilerimizle kucaklaşıyoruz ve ‘İstanbul Sevdalıları’ olarak kutlu bir yola hep birlikte çıkıyoruz. Çünkü İstanbul bizimdir. Çünkü İstanbul bizim sevdamızdır. Çünkü İstanbul bizim sevgilimizdir İstanbul’u el üstünde tutmak, geleceğe hazırlamak bizim boynumuzun borcudur.” sözleriyle başladı.

 

“Söz verdikleri 10 projeden 9’unu yerine getirmediler”

 CHP’li İBB yönetiminin İstanbul’a verdiği sözleri tutmadığını belirten Kurum, “Bu şehir mevcut CHP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından kaderine terk edilmiş, son beş yılda çok yara almıştır. Bu şehrin insanının kalbi kırılmış, gönlü kırılmıştır. İşte ne yaptılar, ben sizlere söyleyeyim. Söz verdikleri 10 projeden 9’unu yerine getirmediler.” dedi.

 

 “21. yüzyılın İstanbul'unda kanalizasyon maalesef güzel Karadeniz’imize akıyor”

 İstanbul halkına hizmet götürülmediğini, Zekeriyaköy ve Demirciköy’ün altyapısının olmadığını belirten Kurum, “21. yüzyılın İstanbul'unda kanalizasyon maalesef güzel Karadeniz’imize akıyor. Sonra da lafa geldi mi biz çevreciyiz. Çevrecilik Sarıyer’i düşünmekle olur, çevrecilik burada yaşayan halkın sağlığını korumakla olur. Biz göreve geldiğimizde, ‘Gerçek Belediyecilik’ nedir, şehircilik nedir, İstanbul’a hizmet nedir, bunun dünyadaki en iyi örneklerini göstereceğiz. Bütün dünyada İstanbul’dan söz ettireceğiz. Bunu sizinle birlikte başaracağız. Ben Karadenizli hemşerilerime, sizlere çok güveniyorum. Bu yüzden bütün Karadenizli kardeşlerimden, her yöreden, her bölgeden, her insanımızdan destek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

 5 yıllık bakanlık döneminde Karadeniz’in her şehrinde eser inşa ettiğini sözlerine ekleyen Kurum, “Karadeniz’de ayak basmadık tek bir tepe, tek bir yayla bırakmadık. Her bir karışını, sizlere daha iyi hizmet etmek için eserlerle donattık. Hamdolsun sizlerin, Karadenizli kardeşlerimizin hep hayır duasını aldık. Şimdi, aynı azimle, aynı anlayışla İstanbul’umuzun 39 ilçesi için, eserler üretmek için projelerimizi hazırladık.” dedi.

 

“Sarıyer’de 1 Nisan’dan itibaren mülkiyet problemi kalmayacak”

 Sarıyer için hazırladıkları projeleri sıralayan Murat Kurum, “Sarıyer’de 1 Nisan’dan itibaren hiçbir şekilde mülkiyet problemi kalmayacak. Büyükşehir mülkiyetinde oturan ne kadar Sarıyerli hak sahibi kardeşimiz varsa, ilk iş vatandaşımızın alacağı şartlarda satışını gerçekleştireceğiz. Ardından imar planlarını yaparak mülkiyet problemini tamamen çözeceğiz. Sonrasında vatandaşlarımızla el ele dönüşümü gerçekleştireceğiz. Hiç kimse mahallesinden gitmeyecek.” diyerek açıklamalarına devam etti.

 Gençlerin ve Sarıyerlilerin spor yapacağı açık/kapalı spor alanlarının hızla inşa edileceğini sözlerine ekleyen Kurum, balıkçılığın merkezi olan Sarıyer’in ‘Balıkçılar Çarşı’nın süratle yenileneceğini, Kilyos Sahili Gençlik Kampı’nın yapılacağını ve ilçenin sahil turizminin canlandırılacağını ifade etti.

 

“Ferahevler’ Mahallemize ismine yaraşır bir mahalle bahçesi kazandıracağız”

 Sarıyer için projelerini sıralamaya devam eden Murat Kurum, “Sarıyer’imizin yaşlı nüfusu çok fazla. Bu nedenle yeni bir ‘Yaşlı Yaşam Merkezi’ Sarıyer’imizde inşa edilecek. Tüm mahallelerimizde esnafımız ve hemşerilerimiz için modern pazar alanları yapacağız. Büyükdere Caddesi’nde bulunan eski karakol binamızı restore edeceğiz, sosyal tesis olarak sizin hizmetinize sunacağız. İstinye ‘Ferahevler’ Mahallemize ismine yaraşır bir mahalle bahçesi kazandıracağız.” dedi.

 

“Beşiktaş Sarıyer ve İstinye-İTÜ-Ayazağa arasındaki raylı sistem hattını 2.5 yılda tamamlayacağız”

 Sarıyer’in trafik çilesini bitirmek için hızla çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Kurum, “Maslak Ayazağa Hadımkoru kavşak projesiyle sıkışan trafik nefes alırken Sarıyerli hemşerilerimizi erkenden sevdiklerine kavuşturacağız. Beşiktaş Sarıyer ve İstinye-İTÜ-Ayazağa arasındaki raylı sistem hattını 2.5 yılda tamamlayacağız. Çayırbaşı- Ayazağa - Levazım- Dolmabahçe etabıyla da Büyükdere Caddesi ve Boğaz Sahil yolu trafiğini azaltacağız.” dedi.

 Kurum’a ziyareti sırasında AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Dursun Karabacak ve AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun eşlik etti. Murat Kurum’u Karadeniz Vakfı Genel Başkanı Yusuf Cevahir, Karadeniz Vakfı Genel Sekreteri Hüseyin Güler ve beraberindeki heyet karşıladı.

Haber Galeri