Sarıyer

28 Şubat 2024

SARIYER PAZARYERİ ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sarıyer Çarşamba Pazarı’nda esnafı ziyaret etti. Vatandaşların yoğun ilgiyle karşıladığı Kurum, mahalle sakinleri ile sohbet ederek, sorunlarını dinledi.

Sarıyer

14 Şubat 2024

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM ERZİNCAN İLİÇ AÇIKLAMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Karadeniz Vakfı’na ziyarette bulundu. Burada Erzincan İliç’teki maden ocağında yaşanan toprak kayması ile ilgili açıklamalarda bulunan Kurum konuşmasına, “Milletçe derin bir hüzün içerisindeyiz. Erzincan İliç’teki maden ocağında bir toprak kayması yaşadık. İşçilerimiz şu anda göçük altında. Devletimiz, olayın ilk dakikalarından itibaren bir seferberlik ruhuyla çalışıyor. Kardeşlerimizin kurtarılması için arkadaşlarımız, canla başla arama kurtarma faaliyeti yürütüyor. En büyük temennimiz hiçbir can kaybının olmaması. İnşallah buradan gelecek güzel haberleri bekliyoruz. Ben ailelerimize, Can Erzincan’ımıza, aziz milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” sözleriyle başladı.

Sarıyer

14 Şubat 2024

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM KARADENİZ VAKFI ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Karadeniz Vakfı’nı ziyaret edip, İstişare Toplantısı’na katıldı. Buradaki konuşmasında, “İstanbul’u el üstünde tutmak, geleceğe hazırlamak bizim boynumuzun borcudur.” diyen Kurum, CHP’li İBB yönetiminin İstanbul’a verdiği sözleri tutmadığını, 10 projeden 9’unu yerine getirmediklerini belirtti. “21. yüzyılın İstanbul'unda kanalizasyon maalesef güzel Karadeniz’imize akıyor. Sonra da lafa geldi mi biz çevreciyiz.” şeklinde konuşan Kurum, “Çevrecilik Sarıyer’i düşünmekle olur, çevrecilik burada yaşayan halkın sağlığını korumakla olur.” ifadelerini kullandı. Sarıyer için hazırladıkları projeleri sıralayan Murat Kurum, “Sarıyer’de 1 Nisan’dan itibaren hiçbir şekilde mülkiyet problemi kalmayacak. Büyükşehir mülkiyetinde oturan ne kadar Sarıyerli hak sahibi kardeşimiz varsa, ilk iş vatandaşımızın alacağı şartlarda satışını gerçekleştireceğiz. Ardından imar planlarını yaparak mülkiyet problemini tamamen çözeceğiz. Sonrasında vatandaşlarımızla el ele dönüşümü gerçekleştireceğiz. Hiç kimse mahallesinden gitmeyecek.” dedi.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...