İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM’UN SULTANGAZİ STK VE MUHTARLAR BULUŞMASI

Sultangazi

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sultangazi’de sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu programında açıklanan projelerin vatandaşlarda sevinç ve mutluluğa sebep olduğunu belirten Kurum, “İnsanımız, gençlerimiz, kadınlarımız yeniden başlamanın umuduyla dopdoludur” diyerek sözlerine devam etti. İstanbul için sivil toplum kuruluşları ve muhtarlar ile hiç durmadan çalışacaklarının altını çizdi. 1 Nisan sabahı itibarıyla yarı zamanlı belediyecilik döneminin bitip, 7/24 hizmet döneminin başlayacağını vurgulayan Kurum, “650 bin yuvayı 5 yılda bitireceğiz, İstanbul’un metro gitmeyen tek bir ilçesini bırakmayacağız. İstanbul’un her yerine kesintisiz ulaşımı başaracağız. Trafik çilenizi bitireceğiz.” dedi.

“İnsanımız, gençlerimiz, kadınlarımız yeniden başlamanın umuduyla dopdoludur”

 Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu programında 10 temel başlıkta açıklanan projelerin vatandaşlarda sevinç ve mutluluğa sebep olduğunu sözlerine ekleyen Kurum, “Benim sahada iki tespitim var. Birincisi bıkkınlık, ikincisi mutluluk. İstanbullular artık, CHP’li mevcut yönetimin sorumsuzluğundan illallah etmiştir. Aynı insanımız, gençlerimiz, kadınlarımız yeniden başlamanın umuduyla da dopdoludur, heyecanlıdır, coşkuludur. Ben vatandaşımıza o güveni verdiğimizi bana bakan gözlerde görüyorum, bana sarılan kardeşlerimizde hissediyorum. Ne demişler, mutluluk paylaştıkça çoğalır. İstanbul’da mutluluk çoğalıyor.” dedi.

 

 Bizim sözlerimiz; öyle kollarını boşa sıvayanların verdiği sözlere benzemez” diyen Kurum, “Bizde kollar bir kere sıvandı mı bir daha geri sarılmaz. O kollar artık bizim değil bu milletin koludur. O kollar gider; afetzede kardeşlerimize sarılır; Elazığ’da, Malatyada, İzmir’de, Antalya’da, Kastamonuda Giresun’da ve daha birçok yerde; 365 bin yeni yuvaya dönüşür. Asrın felaketini yaşamış 11 ilimize derman olmak için, 3 ayda dünyada eşi görülmemiş bir başarıya imza atar, 180 bin yeni yuvanın inşasını başlatır! Milletin acısına ortak olur, milletin geleceğini kurar. Şimdi o kollar; 25 yıllık bir tecrübeyle; bir daha kapanmamak üzere yeniden sıvanmıştır. Ve İstanbul yeniden dirilişe geçene kadar, İstanbul yeniden yükselişe geçene kadar da kapanmayacaktır.” diyerek sözlerine devam etti.

 

“Ellerimizi birleştireceğiz İstanbul’u sizlerle beraber dönüştüreceğiz”

 İstanbul için muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları ile hiç durmadan çalışacaklarının altını çizen Murat Kurum, “Hep birlikte, ellerimizi birleştireceğiz! Çünkü biz İstanbul’u sizlerle beraber dönüştüreceğiz. Ellerimizi, 650 bin yeni, sıcak, güvenli yuvayı inşa etmek, 100 bin yeni sosyal konut yapmak için birleştireceğiz. Bu eller, İstanbul’un kaynaklarını israf etmeyecek. Haksızlık etmeyecek, milleti sahipsiz bırakmayacak. Yüreklerimizi; CHP’li mevcut yönetimin büyüttüğü trafik çilesiyle ömründen 3,5 yıl kaybeden kardeşim için; adaletsiz belediyeciliğin hışmına uğramış, bir sabah belediyeye gittiğinde kartı çalışmamış mazlum kardeşlerimiz için buluşturacağız. Belediyeden en ufak bir destek alamamış emeklilerimiz, yaşlılarımız için buluşturacağız. Gerçek ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için buluşturacağız.” dedi.

 

 “İstanbul’un metro gitmeyen tek bir ilçesini bırakmayacağız”

 1 Nisan sabahı itibarıyla yarı zamanlı belediyecilik döneminin biteceğinin, 7/24 hizmet döneminin başlayacağının altını çizen Kurum, “Sadece İstanbul diyeceğiz. 650 bin yuvayı 5 yılda bitireceğiz. 100 bin sosyal konutu 18 ayda tamamlayacağız. İstanbul’un metro gitmeyen tek bir ilçesini bırakmayacağız. Ortalama yolculuk süresini 64 dakikadan 39 dakikaya düşüreceğiz. Yeni metrobüs ve otobüs hatlarıyla İstanbul’un her yerine kesintisiz ulaşımı başaracağız. Trafik çilenizi bitireceğiz.” dedi.

 

“İstanbul’un zenginliğinden her kesimi faydalandıracağız”

“İstanbul’un zenginliğinden her kesimi faydalandıracağız” diyen Kurum, ulaşımda gençlere yüzde 40 indirim yapılacağının ve 0-6 yaş arası çocuğu olan babalara da çocuklarıyla ücretsiz seyahat hakkı verileceğinin altını çizdi.

 İhtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine 10 bin TL eğitim desteği, kendi işini kurmak isteyen gençler için 100 bin TL destek sunulacağını ve ilk kez evlenecek olan gençler için 50 bin TL beyaz eşya yardımı yapılacağının altını çizerken, ihtiyaç sahibi emeklilere de her ay 2 bin 500 TL destek ödemesi yapılacağını belirtti.

 

“İstanbul’u yeniden dünyanın en güzel şehri yapacağız”

“Şuna inanınki; bizi tek bir gün bile uzaklarda aramayacaksınız! O güzel şarkıdaki gibi; biz milletimize, ‘Uzaklarda arama, çünkü sen içimdesin; taht kurmuşsun kalbime, en güzel yerindesin’ demişiz. O yüzden İstanbul'un her yerinde biz olacağız. Kalbimizde, millet sevgisiyle her yere koşacağız. Dünyanın en güzel milleti için, İstanbul’u yeniden dünyanın en güzel şehri yapacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.

Haber Galeri