Sultangazi

26 Mart 2024

SULTANGAZİ SEÇİM OTOBÜSÜ KONUŞMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sultangazi'de vatandaşlara seslendi. Mevcut İBB yönetiminin Sultangazi'ye son 5 yılda bir çivi bile çakmadığını ifade eden Kurum," İş bilmez Mevcut İBB yönetimi İstanbul'un kaynaklarını kendi geleceği için harcıyor. İstanbulluların sorunlarını çözmek bir yana kendi partisini dizayn etmek için 80 ilde miting miting geziyor. Balya Balya paralarla fotoğraf veriyorlar." dedi. CHP'li İBB Başkanının mal beyanını eksik sunmasına tepki gösteren Murat Kurum, "Bunlar iş bilmez. Bunlar liyakatsiz, beceriksiz. Mal beyanından sonra 1,5 milyar TL'lik malı ortaya çıktı. Sen malını İstanbul'dan niye saklıyorsun? Mal beyanında niye vermiyorsun? " diyerek İmamoğlu'nu eleştirdi. 31 Mart seçimlerinde vatandaşların sandıkta gereken cevabı CHP yönetimine vereceğini söyleyen Kurum, "31 Mart'ta onlara sandıkta öyle bir cevap vereceğiz ki ne olduklarını şaşıracaklar. Bir de eş genel başkanları var, bizim bedelli askerlik yapan kardeşlerimizin vatan sevgisini sorgulayan. Bizim Kuran kursuna giden evlatlarımızı ortaçağ zihniyeti olarak addeden genel başkanları, genel başkanlığı kaybedecek. Diğeri de o çok sevdiği tatile gidecek." diyerek konuşmasını tamamladı.

Sultangazi

29 Ocak 2024

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM’UN SULTANGAZİ STK VE MUHTARLAR BULUŞMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sultangazi’de sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu programında açıklanan projelerin vatandaşlarda sevinç ve mutluluğa sebep olduğunu belirten Kurum, “İnsanımız, gençlerimiz, kadınlarımız yeniden başlamanın umuduyla dopdoludur” diyerek sözlerine devam etti. İstanbul için sivil toplum kuruluşları ve muhtarlar ile hiç durmadan çalışacaklarının altını çizdi. 1 Nisan sabahı itibarıyla yarı zamanlı belediyecilik döneminin bitip, 7/24 hizmet döneminin başlayacağını vurgulayan Kurum, “650 bin yuvayı 5 yılda bitireceğiz, İstanbul’un metro gitmeyen tek bir ilçesini bırakmayacağız. İstanbul’un her yerine kesintisiz ulaşımı başaracağız. Trafik çilenizi bitireceğiz.” dedi.

Sultangazi

29 Ocak 2024

SULTANGAZİ PAZAR YERİ ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sultangazi ilçesi Habipler Mahallesi semt pazarında pazarcı esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlar ile buluştu. Pazarcı esnafından destek isteyen Kurum, ‘’İstanbul’da 200 yeni pazar açacağız. Orada sizlerle el birliği içerisinde dijital uygulamaları kullanacağız. Hem siz mutlu olacaksınız hem vatandaşımız mutlu olacak. Vatandaşlarımız dijital uygulamalarla evlerine ürünleri isteyebilecekler. Gençlerimiz istediğiniz sebze ve meyveyi evinize getirecek.” dedi.

İstanbul’un üretimin de merkezi olmasını istediklerini belirten Kurum, ‘’İstanbul’da üretimi artıracağız. Üreticilere de destek olacağız. Çiftçilerimize destek vereceğiz.’’ şeklinde konuştu.

Habipler pazarında yoğun ilgiyle karşılanan Murat Kurum’a vatandaşlar 31 Mart seçimlerinde başarı diledi. Kurum’u alnından öpen bir vatandaş ‘’Hayalimizi gerçekleştirdiniz.’’ dedi. Rizeli esnaf ile sohbetin konusu Murat Kurum’un Bakanlığı döneminde Rize’de yaptığı kentsel dönüşüm çalışmalarıydı. ‘’Hepimizin oyu size. Siz keyfinize bakın.’’ diyen pazarcı esnafına Murat Kurum, ‘’Beraber kazanacağız.’’ yanıtını verdi.

Kurum, balıkçı tezgahında eline istavrit alan balıkçının “Boğazın incisi, Başkanımız birincisi İstanbul’un.’’ sözleriyle karşılandı. Tramvay isteyen bir vatandaşa Murat Kurum, ‘’Tramvayı bir durak uzatacağız.’’ diye karşılık verdi.

Sultangazi

28 Ocak 2024

SULTANGAZİ 'GENÇLERLE BİZ BİZE'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları'nın Sultangazi Belediyesi Özdemir Bayraktar Gençlik Merkezi salonunda düzenlediği ‘Gençlerle Biz Bize’ programına katıldı.

Cep sineması salonunda Sultangazi Belediyesi'nin sporcularıyla bir araya gelerek sohbet eden Kurum, ardından E-spor salonunda gençlerle Valorant, PlayStation salonunda ise PlayStation oynadı.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...