Kartal

27 Mart 2024

SEÇİM OTOBÜSÜ ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Tuzla, Kartal ve Ataşehir’de şehir turu yaptı. Kartal’da vatandaşlara hitap eden Kurum, 31 Mart’ta İstanbul’a ‘Gerçek Belediyeciliğin’ geleceğini vurguladı.

Kurum konuşmasında, “31 Mart’ta Kartal’da sağlam adamları destekleyecek miyiz? Biz sizleri çok seviyoruz, sizler için bundan önce nasıl çalıştıysak bundan sonra da aynı anlayışla çalışacağız. İstanbul’umuz için, vatandaşımız için, Kartal’ımız için çalışacağız. İnşallah 31 Mart’ta İstanbul’a, Kartal’a ‘Gerçek Belediyecilik’ gelecek. ‘Hizmet Belediyeciliği’ gelecek. Biz eser adamlarıyız, biz hizmet adamlarıyız. Bizler eserimizi yapmak için zor günde gece gündüz çalışırız, gece gündüz koştururuz. Bundan önce nasıl afetlerde koşturduysak aynı şekilde koşturacağız.” dedi.

Murat Kurum Ataşehir’deki konuşmasında ise, “Ataşehir Naim Başkanım ile birlikte hizmetlere kavuşacak. Biz sizleri çok seviyoruz, Allah için seviyoruz. Bundan önce nasıl çalıştıysak, nasıl koşturduysak yine çalışacağız yine koşturacağız. Söz verip tutanları maalesef göremiyor İstanbul. Sözlerini hatırlamıyorlar. Biz sözümüzü bundan önce tuttuğumuz gibi yine tutacağız. Milletimizin elini tutacağız, milletimizin gönlüne gireceğiz, hep birlikte ‘Yeniden İstanbul’ diyeceğiz. 31 Mart’ta Ataşehir’in makus talihini değiştireceğiz. Hak ettiği hizmetleri sizlerle birlikte getireceğiz. Hep birlikte İstanbul’un yeniden dirilişini, yeniden yükselişini başlatacağız. Sizlerle birlikte kazanacağız, sizlerle birlikte çalışacağız.” şeklinde konuştu.

İstanbul’u emanet şehir olarak tanımlayan Kurum, “Bu şehir bize Sultan Fatih’in, Gazi Mustafa Kemal’in, rahmetli Erbakan Hocamızın, Alpaslan Türkeş’in, Muhsin Yazıcıoğlu’nun ve 22 yıldır bu ülke için gecesini gündüzüne katan liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emaneti. Biz bu emanete gözümüz gibi sahip çıkacağız. 31 Mart akşamı İstanbul’un başkanı, İstanbul’un kardeşi, Ataşehir’in evladı olmaya geliyoruz. İstanbul’un kaynaklarını çarçur etmeyeceğiz, israf etmeyeceğiz. İstanbul’un kaynağını İstanbul’a harcayacağız, Ataşehir’e harcayacağız. İnşallah Türkiye Yüzyılı’nın önsözünü İstanbul’dan yazacağız.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Kartal

28 Şubat 2024

KARTAL UĞUR MUMCU KENTSEL DÖNÜŞÜM TOPLANTISI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kartal’da Uğur Mumcu Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Kentsel dönüşüm toplantısına katılan Kurum, mahalle sakinlerine hitaben sözlerine, “Biz bugün buraya alnımız açık geldik. Çünkü verdiğimiz bütün sözleri yerine getirmiş olmanın özgüvenine sahibiz. Bizim mazimiz aydınlıktır. Geçmişte ortaya koyduğumuz başarılardır. İşimiz kimliğimiz, sözümüz senedimizdir.” şeklinde başladı. Mevcut İBB yönetiminin kentsel dönüşüm için vaat ettiği konutları yapamadığını hatırlatan Kurum, “Hiçbir sözümüz askıda kalmayacak, hiçbir sözümüzü sümen altı yapmayacağız. Biz, İstanbul’a, İstanbullu kardeşlerimize, gerçek belediyecilik vaat ediyoruz. Mevcut CHP’li belediyenin yaptığı gibi aldatan ve aldanan bir belediyecilik yapmıyoruz. Gerçek belediyeciliğin neferleri artık sahaya çıkmıştır.” diyerek belediyecilik anlayışlarına değindi. Kurum, İstanbul’un 39 ilçesi için toplamda 650 bin konut inşa etme hedeflerinin altını çizerek, “Vatandaşımızın ödemeleri konutun bitiş tarihinde başlayacak. İlk yıl faizsiz sabit taksitle, sadece 5 bin 833 lira taksitle, evin büyüklüğüne göre vatandaşlarımız dönüşümünü hızlı bir şekilde gerçekleştirecek. Bununla da kalmayacağız, tam 100 bin lira taşınma yardımı vereceğiz. İşte bu kampanyanın 15 Nisan’da başvurularını almaya başlayacağız.” dedi. Murat Kurum’un açıklamalarında öne çıkan başlıklardan biri de emsal artışı oldu. Kartalda yaşayan vatandaşların beklentilerinin farkında olduklarını söyleyen Kurum, “İmar planlarını vatandaşımızın dönüşümünü sağlayabilmesi amacıyla, bugünkü yönetmeliklerden ve mevzuattan kaynaklı o eksiklikleri giderecek yeni imar planını yaparak öncelikle başlayacağız.” dedi.

Kartal

27 Şubat 2024

UĞUR MUMCU CEMEVİ ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kartal Uğur Mumcu Cemevi’ni ziyaret etti. İstanbul için yola sevgiyle çıktığını söyleyen Murat Kurum, “Kartal’da 2012 yılından itibaren Cemevi talebi yerine getirilmemiş. Bizim sözümüz askıda kalmaz.” şeklinde konuştu.

Mevcut Belediyenin 2012 yılından itibaren Cemevi için verdiği vaatleri yerine getirmediğini sözlerine ekleyen Kurum, “Kartal Uğur Mumcu mahallesindeki Alevi kardeşlerimizin Cemevi ihtiyacına ilişkin adımlara canlarımızla beraber bir masada oturup karar vereceğiz” diyerek 1 Nisan sabahını işaret etti.

Kartal

27 Şubat 2024

KARADENİZLİLER DERNEĞİ ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Trabzon İli Şalpazarı İlçesi Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği’ni ziyaret etti. Kartal’da Karadenizliler ile bir araya gelen Kurum, sözlerine, “Karadeniz’in iyi gününde, kötü gününde hep yanındaydık. Karadeniz’de seller oldu; biz Kastamonu’da, Rize’de, Giresun’da, Bartın’da, Trabzon’da, Araklı’da milletimizin elini sımsıkı tuttuk, hiç bırakmadık.” diyerek başladı. İstanbul’un son 5 yıldır kaderine terk edildiğini belirten Kurum, “Maalesef yatırımların yapılmadığı, yapılan yatırımların durdurulduğu, yapılan ihalelerin hafriyat dökülerek iptal edildiği gibi süreçleri 5 yıl yaşadık. Temel atmama törenleriyle tarihe geçen bir İBB yönetimine tanıklık ettik. Bu 5 yıllık süreçte İstanbul için, Kartal için hiçbir mücadele vermeyen, ancak ikbali uğruna, geleceği uğruna, İstanbul’u basamak olarak gören bir yönetimle karşılaştık.” diye konuştu. 31 Mart seçimlerinin Türkiye Yüzyılı için önemine değinen Kurum, konuşmasına, “31 Mart’ta bir tarafta ‘Ayasofya yeniden müze olsun’ diyenler; diğer tarafta Sultan Fatih’in şehrinde ezanlar ilelebet Ayasofya’da yankılansın diyenler var. 31 Mart’ta kirli ittifaklarla birlikte İstanbul’a talip olanlar var; diğer tarafta ittifakı 15 Temmuz’da kanla canla kurmuş olan Cumhur İttifakı var. Bir tarafta Kaan’la birlikte göğsümüzü kabartan bir duruş var; diğer tarafta ‘bu kalorifer peteğini bize niye gösterdiniz’ diye Kaan’ımızla alay edenler var. O yüzden bu seçim, Türkiye Yüzyılı’nın seçimi olacak.” ifadeleri ile devam etti.

Kartal

27 Şubat 2024

KARTAL MİTİNGİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kartal mitinginde vatandaşlara seslendi. Konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını, sevgilerini ileterek başlayan Kurum, “İstanbul’umuzun, Kartal’ımızın dört bir yanından şanlı bayrağımızı alarak bu meydana koşan, bu meydanı dolduran tüm kardeşlerimize hoş geldiniz, şeref verdiniz, safalar getirdiniz diyorum.” dedi.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...