Maltepe

22 Mart 2024

MALTEPE MİTİNGİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Maltepe mitinginde vatandaşlara hitap etti. Maltepe meydanındaki coşkuya değinerek konuşmasına başlayan Kurum, ‘’Bu meydan, ‘Reklam belediyeciliği değil, Gerçek Belediyecilik’ diyor. İnşallah 31 Mart’ta Maltepe, Cumhur İttifakı diyecek. Maltepe, Murat Kurum diyecek. Maltepe Kadem Ekşi diyecek.

Biz de diyoruz ki bu seçimlerde Maltepe herkese çok büyük ders verecek!

Maltepe, yeniden İstanbul diyecek, yeniden sandıkları patlatacak, yeniden rekorlar kıracak. O muhteşem rekora hazır mıyız? Şu son 1 haftada gece gündüz demeden Maltepe için çalışacak mıyız?’’ şeklinde konuştu.

İstanbul’un huzursuz ve mutsuz olduğunu söyleyen Kurum, ‘’Geride bıraktığımız 5 yılda şunu net bir şekilde gördük. İstanbul, liyakatsizliğin kurbanı olmaktadır. İstanbul, beceriksizliğe mahkûm edilmektedir. Oysaki İstanbul’umuz, ihmale gelmez. İstanbul’umuz, sorunlarına çözüm bulunmasını ister. Hepimiz biliyoruz ki, gerçek belediyecilik, önce vatandaşımızın gönlünde olmaktır, hanesinde olmaktır, yanı başında olmaktır. Onun dertleriyle dertlenmek, sorunlarını çözmektir. Çözünceye kadar da yanı başından ayrılmamaktır.

Kardeşlerim, işte bunu en iyi bilen, en iyi yapan kimdir? AK Parti teşkilatlarıdır. AK Parti kadrolarıdır. Cumhur İttifakı belediyelerimizdir.

Ama merak etmeyin. Biz sizlerle el ele, omuz omuza vererek İstanbul'umuzu son 5 yıllık fetret döneminden mutlaka ve mutlaka çıkartacağız. Sözümüz sözdür, İstanbul’umuzun yeniden yükselişini hep birlikte başlatacağız.’’ dedi.

Maltepe

12 Şubat 2024

MALTEPE TRABZONLULAR DERNEĞİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Maltepe Trabzonlular Derneği’ni ziyaret etti. Horon eşliğinde karşılanan Kurum, konuşmasına ‘Bize her yer Trabzon’ diyerek başladı ve ‘’Dünyamızın, ülkemizin her yerini gururlandıran Karadeniz’in yiğit evlatlarıyla burada buluşmaktan dolayı büyük bir şeref duyuyorum. Ben bir gün Tonya'ya gittim. Orada çok güzel bir belediye başkanımız var. O zaman gittiğimizde bana hemşehri beratı verdi. Ve dedi ki ‘Ha Konya Bakanım, ha Tonya.’ O yüzden biz o günden beri kendimizi Tonyalı addediyoruz.’’ dedi.

Maltepe

12 Şubat 2024

MALTEPE SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILIŞ PROGRAMI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Maltepe'de Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı.

Maltepe Seçim Koordinasyon Merkezi'nin, İstanbul’a hayırlı olmasını dileyen Kurum, 31 Mart seçimlerinde milletin sandıkta gereken cevabı vereceğini söyledi. İstanbul'a verilen sözlerin tutulmadığını belirten Murat Kurum, mevcut CHP'li İBB yönetiminin 'Biz de bu projelerden faydalanabilir miyiz?' şeklindeki ifadelerine "1 Nisan itibariyle zaten tüm İstanbul faydalanacak. Siz de burada yaşamaya devam ederseniz siz de bu hizmetlerden tabi ki faydalanacaksınız." dedi. Kurum, mevcut İBB yönetiminin ihalesi gerçekleştirilen metro hattına hafriyat dökerek tarihe geçtiğini söyledi. İzmir'de tarihin en büyük kentsel dönüşümünü gerçekleştirdiklerini söyleyen Murat Kurum, ne zaman İstanbul'da bir sorun olsa CHP'li İBB Yönetimi'nin gündeminin de hep farklı olduğuna dikkat çekti. Murat Kurum, sosyal yardımlarda da adaletli olacaklarını, kimseyi haksız yere işten çıkarmayacaklarını ve ötekileştirmeyeceklerini sözlerine ekledi.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...