MALTEPE SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILIŞ PROGRAMI

Maltepe

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Maltepe'de Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı.

 Maltepe Seçim Koordinasyon Merkezi'nin, İstanbul’a hayırlı olmasını dileyen Kurum, 31 Mart seçimlerinde milletin sandıkta gereken cevabı vereceğini söyledi.  İstanbul'a verilen sözlerin tutulmadığını belirten Murat Kurum, mevcut CHP'li İBB yönetiminin 'Biz de bu projelerden faydalanabilir miyiz?' şeklindeki ifadelerine "1 Nisan itibariyle zaten tüm İstanbul faydalanacak. Siz de burada yaşamaya devam ederseniz siz de bu hizmetlerden tabi ki faydalanacaksınız." dedi. Kurum, mevcut İBB yönetiminin ihalesi gerçekleştirilen metro hattına hafriyat dökerek tarihe geçtiğini söyledi. İzmir'de tarihin en büyük kentsel dönüşümünü gerçekleştirdiklerini söyleyen Murat Kurum, ne zaman İstanbul'da bir sorun olsa CHP'li İBB Yönetimi'nin gündeminin de hep farklı olduğuna dikkat çekti. Murat Kurum, sosyal yardımlarda da adaletli olacaklarını, kimseyi haksız yere işten çıkarmayacaklarını ve ötekileştirmeyeceklerini sözlerine ekledi.

 

" Projelerimizi görünce milletimizin gözlerinin içi parladı"

 Açıkladıkları projelere vatandaşların büyük bir ilgi gösterdiğini belirten Murat Kurum, "Yaklaşık bir ay önce 'Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu' başlığıyla projelerimizi açıkladık ve projelerimiz o kadar ilgi gördü ki;  milletimiz artık o bıkmışlığın, usanmışlığın ve hizmet getirilmemiş olmasından dolayı boynunu büktüğü yerde bizim projelerimizi, o hayalleri görünce emin olun gözlerinin içi parladı. Şimdi mevcut CHP'li İBB yönetimi 'Biz de bu projelerden faydalanabilir miyiz?' diyorlar. Biz onlara diyoruz ki; 1 Nisan itibariyle zaten tüm İstanbul faydalanacak. Siz de burada yaşamaya devam ederseniz, siz de bu hizmetlerden tabi ki faydalanacaksınız.  İstanbul öyle arada bir belediyeye uğrayarak yönetilemez. İstanbul bir deprem şehri. İşte İstanbul'a baktığınızda şuradan şuraya gelirken trafik çilesi ile karşı karşıyasınız. Burada İstanbullu kardeşlerim ilgi istiyor, sevgi istiyor. O sevgiyi gösterin ama işaretle değil. Geleceksin Maltepeli kardeşimin ihtiyacı olan yerde yanında olacaksın. Boynu bükülmeyecek. Siz yönettiniz elinizden tutan mı vardı? Şimdi gelseydi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maltepe'de, Başıbüyük'de  kentsel dönüşümle ilgili, deprem dönüşümüyle ilgili binlerce konutu yapsaydı kötü mü olurdu? Biz de alkışlardık. Maltepe'de gelseydi işte bizim bu caddelerimizdeki trafik sıkışıklığına ilişkin bir kavşak projesi yapsaydı bir yol açsaydı kötü mü olurdu?" ifade etti.  

 

 

"Metro inşaatına hafriyat dökerek tarihe geçtiler"

 İhalesi gerçekleştirilen metro hattına hafriyat dökerek mevcut İBB Yönetimi'nin tarihe geçtiğine dikkat çeken Kurum, "Onlar bizim ihalesini yaptığımız, gerçekleştirdiğimiz metro inşaatına hafriyat dökerek tarihe geçtiler. Dünyada eşi benzeri yoktur. Bu anlayış İstanbul'u, Maltepe'yi hiçbir yere götüremez.  25 yıldır milletimiz bize nerede ihtiyaç duyduysa biz oraya koştuk.

 

 Biz öyle boş yere kollarımızı sıvayanlardan olmadık. Bizde kollar bir kere sıvandı mı gider Elazığ'da, Malatya'da   depremzede kardeşlerimize sarılır. Bizde kollar bir kere sıvandı mı Kastamonu'da, Rize'de Bartın'da, Giresun'da sıvanır. Seller olur biz oraya koşarız. 11 ilde orada yaşayan 14 milyon vatandaşımız için 180 bin konuta dönüşür o kollar. 3 ayda 180 bin konutun inşasını başlattık. Ve işte Kadem başkanım anlatıyor. Deprem Komisyon Başkanı. Sen söz verip sözünün %5'ini  gerçekleştirdin. Bunun hesabını vereceksin. Geleceksin ve sandıkta bu hesabı, bu cevabı sana Maltepeli kardeşim gösterecek." dedi.

 

 

"İzmir CHP'li depremzede: Ben CHP'liyim ama siz söz veriyorsunuz ve sözünüzü gerçekleştiriyorsunuz"

 İzmir'de  tarihin en büyük kentsel dönüşümünü gerçekleştirdiklerini belirten Murat Kurum, "İzmir'e gittik. Yıllardır kendilerinin yönettiği İzmir'de deprem oldu. Biz İzmir'de tarihinin en büyük dönüşümünü gerçekleştirdik. Orada CHP'li bir ablam şöyle dedi. 'Ben CHP'liyim ama siz söz veriyorsunuz ve sözünüzü gerçekleştiriyorsunuz. Sizin bu CHP'li yönetimden işte farkınız bu. Onlar söz veriyor, sözünü gerçekleştirmiyor ama siz bu eserleri, bu hizmetleri, bu projeleri yapabilmek için gece gündüz burada kaldınız. Allah sizden razı olsun' dedi ve bunu söyleyen Cumhuriyet Halk partili kardeşim.Büyük güçlü Türkiye davası için rekabet devam etsin. Söz verdiler ama sözlerinin %87'sini gerçekleştirmediler. Onlara Maltepe'den diyoruz ki siz sözlerinizin %87'sini gerçekleştiremediniz ama 31 Mart akşamı yüzde yüz Saraçhane'den ayrılacaksınız." dedi.

 

 

"Ne zaman şehirde bir iş olsa hep farklı gündemlerin peşinde koştular" 

 31 mart akşamı kimse kaybetmeyecek, tüm İstanbul kazanacak  diyen Kurum, "İstanbul'un anneleri kazanacak. İstanbul'un gençleri kazanacak ve el birliği içerisinde projelerimizi gerçekleştireceğiz. İstanbul'un her sokağında dönüşüm yaparak, riskli hiçbir yapı bırakmayana kadar 650 bin konutun dönüşümünü 5 yılda gerçekleştireceğiz. 5 yılda İstanbul'un metro gitmeyen hiçbir ilçesi kalmayacak ve 5 yılda 328 km metro hattını 650 kilometreye çıkaracağız. Bir kavşak yapsa ya da bir kavşağı düzenlese trafik çözülür ama bunlar şehirden bir haber. Şehirle ilgileri yok k. Nne zaman şehirde bir iş olsa gündemleri hep farklı. Hep farklı bir gündem peşinde koştular. İstanbul'u basamak olarak gördüler ama biz İstanbul'da hızlı bir şekilde bu adımları atacağız." dedi. 

 

 

 

" Sosyal yardımlarda da adaleti getireceğiz "

 Sosyal yardımlarda da adaleti getireceklerini ve ihtiyaç sahibi emeklilere ayda 2 bin 500 TL Büyükşehir Belediyesinden destek ödemesi yapacaklarını söyleyen Murat Kurum, "Gençlerimize, kadınlarımıza ve yeni iş kuracak evlatlarımıza 100 bin TL sermaye desteği vereceğiz. İlk ofisim projesiyle, gençlerimiz için Maltepe'de kuracağımız paylaşımlı ofis projelerimizle birlikte, gençlerimiz huzurla güvenle çalışacak. Ve istiyoruz ki; gençliğimiz geleceğe umutla baksın. Okullarımızın güvenlik ve öğrencilerimizin gıda ihtiyaçlarını da İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak biz karşılayacağız." şeklinde konuştu. 

 

 

"Kimseyi haksız yere işten çıkarmayacağız"

 Kimseyi gereksiz yere işten çıkarmayacaklarını söyleyen Kurum, "Gerçekten liyakatli ve kimseye haksızlık yapmadığımız, kimseyi gereksiz yere işten çıkarmayacağımız bir anlayışla hareket edeceğiz. O işinden edilmiş, bir sabah gittiğinde kartı çalışmamış kardeşlerimizi yeniden işe alacağız. Onlar gibi onların yaptığı gibi haksız yere hiçbir kardeşimizi işten çıkarmayacağız. Ben Maltepe'ye verilmesi gereken her türlü desteği İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak sokak sokak, mahalle mahalle vereceğim." dedi. 

 

 

"Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz"

 Bütün İstanbullulara projelerimizi hayallerimizi anlatacağız ve kimseyi ötekileştirmeyeceğiz diyen Murat Kurum, "Biz herkesi kucaklayacağız. Gerçek belediyeciliği, liyakatli ellerle hizmet belediyeciliğini nasıl yapacağımızı  Cumhur İttifakı'mızla birlikte gidip bütün kardeşlerimize anlatacağız. 31 Mart akşamı İstanbul'da fetret dönemini birlikte bitireceğiz. İstanbul'un yeniden yükselişini, yeniden şahlanışını Maltepe'li kardeşlerimizle birlikte başlatacağız." diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Galeri