ÖĞRENCİ EVİNDE SAHUR YAPTIK

Fatih

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, bir TV programında sahura davet eden hukuk öğrencisi Feritcan Başaranoğluna verdiği sözü tuttu. Başaranoğlunu evinde ziyaret etti.

 Kurum öğrenci evindeki gençlere, yeni evleneceklere ve iş kuracak olanlara verilecek destekleri anlattı. Paylaşımlı ofislerin yapılacağını belirten Kurum, “İş kuracak gençlere sermaye desteği vereceğiz. Sizlere de şöyle bir iş imkanı sunacağız; hukuk okuyorsunuz. Lise çağındaki çocuklara üniversite hazırlıkta ders vereceksiniz. Burada saati 200 TL para kazanacaksınız. İlk evliliklerini yapacak gençlere de 50 bin TL beyaz eşya desteği yapacağız.” şeklinde konuştu.

 Evdeki öğrencilerden kararsız seçmen Haluk Emre Günaydın ile sohbet eden, projelerini anlatan Murat Kurumun, gecenin sonunda Artık seninle anlaştık.” dediği genç öğrenci de Kuruma Evet, anlaştık.” diye cevap vererek ikna oluğunu belirtti.

 Sohbetin ardından Kurum gençlerle playstation oynadı; öğrencilerle mutfağa girip sahur için menemen yaptı.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Ramazan ayının ilk iftarının ardından teravih namazını Beyoğlu’nda, Camiikebir Camiinde kıldı. Namazın sonrasında Beyoğlunda Kasımpaşa esnafını ziyaret eden Kurum'a, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 Kalabalığın arasında Murat Kurumu gören 2. sınıf öğrencisi küçük bir kız çocuğu şaşkınlığını gizleyemedi. Küçük kız, Kurumun yanına gelmesiyle ona sarılarak mutluluğunu dile getirdi.

 Bir kafeyi ziyaret eden, kıraathanede gençlerle langırt oynayan Kurum, daha sonra sahur programı için ilçeden ayrıldı.

 Murat Kuruma esnaf ziyaretinde, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Abdullah Enes Özkan eşlik etti.

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, daha önce katıldığı bir TV programında kendisini sahura davet eden hukuk öğrencisi Feritcan Başaranoğluna verdiği sözü yerine getirdi.

 Fatihte yaşayan üniversite öğrencilerinin evine sahur misafiri olan Murat Kurum, gençlerle bir araya geldi.

 

Kurum kararsız seçmen olan genç öğrenciyi ikna etti

 Öğrencilerle sohbet eden Kurum, kararsız seçmen olan 22 yaşındaki hukuk fakültesi öğrencisi Haluk Emre Günaydın’ı dinledi.

 Murat Kurum, Bursalı olan Emre Günaydına memleketinde yaptıklarını anlattı; Ulu Camiinin çevresindeki düzenlemeleri, Bursasporun eski stadyum alanının millet bahçesine dönüştürüldüğünü ve Çekirgedeki SSKnın eski binasının yapılandırıldığını söyledi.

 “Senin düşünmemen bile lazım” diyen Kurum, Sizlerle burada çok daha güzellerini yapacağız. Bizleri sadece bugün değil, her zaman göreceksiniz. Gençlik Meclisinde kararları hep birlikte alacağız, beraber uygulayacağız. Fatih Belediyemiz bu imkanları sizlere sunuyor. Bu imkanları İstanbulun her yerine yaymalıyız. Burada okuma külfet olmamalı. Öğrenci eviniz için 25 metreküp doğalgaz desteği verelim, her bir öğrencimizi yıla 10 bin TL burs vereceğiz. En önemlisi de sizlere balık tutmayı öğreteceğiz.  Yabancı dil lazım mesela. İSMEKlerimizde isteyen her bir gencimize o eğitimi vereceğiz. Sizlere de şöyle bir iş imkanı sunacağız; hukuk okuyorsunuz. Lise çağındaki çocuklara üniversite hazırlıkta ders vereceksiniz. Burada saati 200 TL para kazanacaksınız. 100 bin gencimize, 100 bin sermaye desteği vereceğiz ve bununla kendi işini kuracak. Belki sen işini kuracaksın ve arkadaşların sana özenecek onlar da iş kuracak. Sonra bir bakacağız uluslararası hukuk fakültesi olmuşsunuz. Belki avukatlığı yeni bir teknoloji ile buluşturacaksınız. Çok daha güzel imkanları sizlere sunmak istiyoruz. Beraber kazanıp, beraber de aynı meclisi gençlerle birlikte kuracağız. Üniversitelerden ve ilçelerden temsilciler alacağız, kararı sizlerle vereceğiz. Kütüphaneleri nerede ihtiyaç varsa beraber açacağız, Teknoparkların sayısını artıracağız.” şeklinde konuştu.

 Günaydın, gecenin sonunda Murat Kurumun Artık anlaştık seninle” sözlerine, Evet anlaştık” ifadeleriyle cevap vererek ikna olduğunu belirtti.

 

Yeni evleneceklere ve ilk işini kuracaklara destekler vereceğiz

 Genç öğrencilere vaatlerini sıralayan Murat Kurum, Bizim birçok sosyal yardımımız var. Yeni evlenecek gençlere 50 bin TL beyaz eşya desteği verelim istiyoruz. 100 bin gencimize paylaşımlı ofis imkanı vereceğiz ve orada işini kurabilecek. Sermaye desteği, ulaşım desteği gibi birçok desteği vereceğiz. Bir sürü destek vereceğiz asıl önemli olan sürdürülebilir, kalıcı destekler vermek. Kendi ev ekonomisini, gelirini yükseltebilecek öz güvenle yetişmesi lazım. Çok farklı ve yönlü yetiştireceğiz. Kendi rızkınızı kendi bilek hakkınızla alırsınız. Yeter ki o destekleri alarak yetişin. Bunu yaptıktan sonra zaten her şey kendiliğinden olacak.” şeklinde konuştu.

 Murat Kurum sohbet sonrasında gençlerle playstation oynadı. Öğrenci evinde mutfağa giren Kurum, menemen yaptı. Sahur yemeğinin ardından genç öğrencilere misafirperverlikleri için teşekkür eden Kurum, ziyaretini sonlandırdı.

Haber Galeri