Pendik

22 Mart 2024

MARMARA MOTORLU ARAÇ SATICILARI DERNEĞİ İLE İFTAR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, MARMAS İftar Programı’nda açıklamalarda bulundu. Mevcut İBB yönetiminin esnafın sorunlarını görmezden geldiğini belirten Kurum, “Ben, esnaf kardeşlerimizin yıllardır çözülmeyen pek çok sorunu olduğunu biliyorum ve bunun çözümü noktasında da gereken her türlü gayreti İstanbul için ortaya koyacağımızı ifade etmek istiyorum. Esnafı bu anlamda çaresiz bırakamayız. Bina altında dükkanların olması bina sakinleri ile ortaya çıkan problemleri beraberinde getirirken; diğer taraftan oradaki esnafımıza örnek projelerle çözüm üretmek zorundayız. 1 Nisan itibarıyla sektörümüzün tüm dinamikleriyle bir araya gelip, bu sorunları teker teker aşacak yatırımları yapacağız.” dedi.

Konuşmasında ‘deprem’ vurgusu yapan Murat Kurum, mevcut İBB yönetiminin kentsel dönüşüm konusundaki ataletini, “Biz burada 650 bin konutu dönüştüreceğiz dediğimizde, maalesef bugün yarı zamanlı belediye başkanlığı yapan zât; bu konutların dönüşmemesi gerekir diyor. Şimdi ne yapacağız? Hiçbir iş yapmayacağız, seyredeceğiz, vaatler vereceğiz, boş vaatlerle milletimizi kandıracağız, hatta ve hatta verdiğimiz vaatleri bile bugün sorulduğunda hatırlamayacağız ve ondan sonra da biz bu şehirde belediye başkanlığı yapıyoruz diyeceğiz, yok öyle yağma!” sözleriyle eleştirdi.

Kurum, megakentte kördüğüm haline gelen trafik çilesine de değinerek, “Geriye dönüp baktığınızda koca 5 yılda metro ihalesi yapılmamış. Bırakın metro ihalesi yapmayı, yapılan ihaleler iptal edilmiş. O da yetmemiş, gitmiş hafriyat dökmüşler. O da yetmemiş, bizim orada vatandaşımızın, esnafımızın ulaşabilmesi adına yaptığımız tünellere beton dökülmüş. İşte gelinen süreçte, biz ulaşım noktasında koca 5 yılı böyle özetleyebiliriz. Biz, böyle anılmak istemiyoruz. Biz, milleti ile el ele vermiş; İstanbul’daki trafik çilesini çözecek adımları milleti ile birlikte yapan bir kişi olarak hatırlanmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Mevcut İBB yönetiminin gerekli yatırımları hayata geçirmediğini söyleyerek devam eden Kurum, konuşmasını, “Onlar, İstanbul’u basamak olarak görsünler. Onlar, İstanbul’un kaynaklarını çarçur etmeye devam etsinler. Onlar, milletine değil başka amaçlar için İstanbul’un beklediği hizmetleri yapmamaya devam etsinler.” ifadeleri ile eleştirerek; “Biz İstanbullu hemşehrilerimiz, bizi nerede görmek istiyorsa orada olacağız.” cümleleriyle noktaladı.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...